Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdjecia a swiatla dyskotekowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 model

model

Dyskutant

• Zwycięzcy
  • 902 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2010 - 15:41

Witam,
Moj kumpel poprosil mnie o zrobienie fotek na jego strone internetowo, chlopak zajmuje sie prowadzeniem imprez, na poczatku pomysl byl taki zebym porobil foty w trakcie prawdziwej imprezy, ale pomyslalem ze mozemy upozorowac takie warunki w jego pomieszczenieu (ok 100m2)

Wszystko bylo fajnie ale niestety w blysku moich lamp gineły jego kolorowe swiatla.Moje pytanie wiec polega na tym jakie prametry musze ustawic zeby model byl ostry i dobrze doswietlony, oraz zeby swiatla dyskotekowe byly wodidoczen i dawaly fajny efekt dodam ze probowalem robic fotki na parametrach
ISO 200
F 5.6 przy 28mm w kicie
czas 60-80
jedna lampa 120Ws
druga do doswietlania tla 32Ws
i zewnetrzny Mezt o przewodniej 40 ustawiony na 1/16 zamocowany na aparacie

Z góry dzieki za pomoc.Pozdrawiam

Nikon Nikon D90 + Tamron 17-50 2.8 + Tamron 10-24 + Nikkor 35 1.8 + Nikkor 80-200 2.8 + Nikkor 70-300 4.5-5.6 VR + Metz 58 AF-1 + Metz 40 AF+delta 14 macro flash

<!-- m -->http://makroswiat.weebly.com/<!-- m -->

#2 Flash

Flash

Nijaki

• Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaNędza

Napisano 02 kwiecień 2010 - 15:54

Wg mnie to za dużo lamp. Może by spróbować samym metzem błysnąć na minimalnej mocy. Albo spróbować podbić jeszcze bardziej ISO i zrobić bez lampy.

#3 Preskaler

Preskaler

Aż Admin Go Lubi

• Moderatorzy
  • 7942 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • SprzętC40D, P-six, Praktica PLC2, Zenit TTL, Start 66, Liubitiel 166B itd.

Napisano 02 kwiecień 2010 - 17:24

Nie da się precyzyjnie określić parametrów zaocznie a i na oko trudno. Ja bym eksperymentował z długim czasem naświetlania (kilka sekund) i błyskiem. Wtedy światła dyskotekowe będą doświetlone a postacie się nie zatrą bo flesz je "zamrozi". Postacie zresztą można unieruchomić w pozach sugerujących ruch.

#4 gucki

gucki

Nijaki

• Użytkownik
  • 35 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 kwiecień 2010 - 12:36

Ja popróbowałbym bez lampy, ale to zależy od sprzętu jaki dysponujesz. Lampa z całą pewnością jest jaśniejsza od lamp dyskotekowych, ewentualnie tylko lekki błysk wypełniający, ale to trzeba trochę poustawiać lampę manualnie. Długie czasy i błysk na drugą lamelkę na pewno spowoduje rozmycie postaci . Jeżeli jest możliwe popróbowałbym trochę (ale tylko trochę) z dymem światło się rozproszy i będzie lepiej widoczne. Ale jak kolego powiedział trudno na oko - zresztą 100m trudno oświetlić jedną lampą błyskową.
Cała masa Nikona, sprzęt studyjny i jeszcze troche klamotów
www.gucki.pl

#5 model

model

Dyskutant

• Zwycięzcy
  • 902 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2010 - 21:27

zresztą 100m trudno oświetlić jedną lampą błyskową.

100m to jest cale pomieszczenie korzystam moze z 20m

co do obiektywu to wchodzi w gre tylko kit :
znalazlem gdzies na necie zdjecie na dyskotece z ostrym pierwszym planem widoczne swiatla dyskotekowe z parametrami 1/6s i f 5.6, wsumie to nie wiem jak to mozliwe ze bylo nie poruszone nawet jesli uzyty byl statyw.

Nikon Nikon D90 + Tamron 17-50 2.8 + Tamron 10-24 + Nikkor 35 1.8 + Nikkor 80-200 2.8 + Nikkor 70-300 4.5-5.6 VR + Metz 58 AF-1 + Metz 40 AF+delta 14 macro flash

<!-- m -->http://makroswiat.weebly.com/<!-- m -->

#6 gucki

gucki

Nijaki

• Użytkownik
  • 35 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 kwiecień 2010 - 21:42

Proponuję pożyczyć od kogoś 50mm f/1.8 - bardzo tani obiektyw, więc z pożyczeniem nie powinno być problemu. 1.8 a 3.5 to jak dzień do nocy.
Jeżeli chodzi o poruszenie to raczej pisałem o poruszających się fotografowanych obiektach niż samym aparacie - w Twoim przypadku statyw niewiele pomoże.
Cała masa Nikona, sprzęt studyjny i jeszcze troche klamotów
www.gucki.pl

#7 Preskaler

Preskaler

Aż Admin Go Lubi

• Moderatorzy
  • 7942 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 04 kwiecień 2010 - 07:05

Pisałem wyżej! Światło błyskowe zamrozi ruch. Oczywiście najlepiej z wielu fleszy zsynchronizowanych i z softboksami w róznych miejscach.

#8 Preskaler

Preskaler

Aż Admin Go Lubi

• Moderatorzy
  • 7942 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 04 kwiecień 2010 - 07:05

Sorry! 2 razy wysłało a nie mam funkcji "usuń" więc tylko edytuję!
Jasny obiektyw poprawi sprawę lecz będzie mała "GO".

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii