Skocz do zawartości

Zdjęcie

JAKI OBIEKTYW DO NIKONA D40X DLA AMATORA !!!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszx255

lukaszx255

Nijaki

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Napisano 08 listopad 2009 - 12:09

Witam niedawno zakupiłem nikona d40x z orginalnym obiektywem 18-55mm i myślałem że robienie i zdjęć z daleka tym aparatem to będzie dużo lepsza niż normalną cyfrówka gdyż jest to moja 1 lustrzanka poszukuje jakiegoś obiektwywu w miarę dobrego do kwoty 700 zł zdjęcia będą do celów amatorskich myślę sprzedać ten co mam :-? przebieg bardzo mały jeszcze nie potrzebnie kupowałem filtry hoya polar i uv ale bywa, a kupić jeden tylko troszkę większy jest wielu producentów ale wiadomo że jestem laikiem, w tych sprawach znalazłem dwa modele które mnie interesują ale niestety nie znam się więc czekam na pomoc od fachowców z góry dzięki za pomoc !!!!

proszę o poradę o to dwa modele które mnie interesują !!

Nikkor DX AF-S 18-135 mm 1:3.5-5.6G ED

Nikon AF-S DX 18-105 f/3.5-5.6G ED VR

czekam na oferty proszę pisać w postach albo na gg 2668739 lub

kapi_senator@op.pl pozdrawiam !!!

#2 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2009 - 12:50

Ale po co Ty chcesz sprzedawać 18-55 żeby kupić 18-105? To już lepiej kup sobie jakiegoś tamrona rzędu 70-300mm.
Dołączona grafika

"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"

#3 lukaszx255

lukaszx255

Nijaki

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Napisano 08 listopad 2009 - 13:11

Witam stwierdziłem że po co mi dwa obiektywy chciałbym mieć wszytko w jednym w sumie wiesz ja się nie nam tak mi kolega doradził z forum same zawaliłem sprawę bo nie potrzebnie kupowałem filtry ale trudno człowiek się uczy a ten kit to jaki model jakbyś mi doradził drogi jest z góry dzięki za odpowiedz ? :ok:

#4 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2009 - 13:55

Ja bym na Twoim miejscu dokupił to:

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/tamron-70 ... nikon.html

szczególnie, jeśli zależy Ci na zoomie, a mniej na jakości.
Dołączona grafika

#5 lukaszx255

lukaszx255

Nijaki

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Napisano 08 listopad 2009 - 14:23

on posiada napęd bo będzie założony do Nikona d40x ? a może byś mi polecił coś z mniejszym zakresem 300 mm to trzeba mieć chyba statyw chciałem taki obiektyw by zrobić zdjęcie z bliska i z daleka mniej więcej, ostatnio robiłem zdjęcia synowi na pasowaniu na ucznia w szkole stojąc w odległości jakieś 10 lub może więcej 15 metrów nie za bardzo miałem widok chm sam nie wiem czekam na kolejną wypowiedz dzięki ;-)

#6 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2009 - 14:49

Jeśli uparcie chcesz 18-105 czy 18-135, to poczytaj sobie na www.optyczne.pl

http://optyczne.pl/139.1-Test_obiektywu ... VR_ED.html
http://optyczne.pl/44.1-Test_obiektywu- ... ED-IF.html

Oba szkła to bardzo dobre kity, z tego w końcu nikon słynie. Krótszy ma stabilizację, co można wziąść pod uwagę przy wyborze.
Dołączona grafika

#7 lukaszx255

lukaszx255

Nijaki

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Napisano 08 listopad 2009 - 15:02

spoko dzięki znalazłem właśnie tą stronę i porównałem i wychodzi że
18-105 VR mm jest dużo lepszy od 18-135 mm chm sam nie wiem co wybrać czym się kierować dlatego szukam porad fachowców ty byś który wybrał na moim miejscu to będzie aparat uniwersalny do zdjęć w plenerze jak i w domu ??czekam na odp,dzięki :ok:

#8 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2009 - 16:34

Z tych 2ch to bym wybrał raczej na pewno 18-105. Ale generalnie jestem raczej zwolennikiem wielu krótkich szkieł lub stałek. Da Ci on w przełożeniu na kompakty zoom x6. 18-135 daje ok x7.5, różnica nieduża. Wolałbym mieć w takim szkle stabilizację, co daje ze 2-3 jednostki czasu do przodu.
Dołączona grafika

#9 lukaszx255

lukaszx255

Nijaki

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Napisano 08 listopad 2009 - 16:41

DZIĘKI Z GÓRY więc szukam takiego po kasie :ok: ,chyba że masz takiego na sprzedaż? lub coś w takich samych parametarch typu SIGMA lub TAMRON ale chyba jeden dobry i wystarczy na moje normalne zdjęcia , :roll:

#10 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2009 - 16:46

Przy takich parametrach to Sigma/Tamron itp to już niższa półka. No chyba, że chcesz dalej kombinować w stronę jakiś 25-75mm f2.8 tamrona na przykład, ale rozumiem, że chodzi Ci o jeden długi zasięg ogniskowych.
Sprzedażą się nie zajmuję, poszukaj na cyfrowe.pl, e-cyfrowe.pl. Oba sklepy sprawdzone.
Dołączona grafika

#11 lukaszx255

lukaszx255

Nijaki

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Napisano 08 listopad 2009 - 18:21

dzięki wielkie za pomoc :ok: teraz tylko muszę poszukać jakiś filtr UV i sprzedać swój obiektyw może komuś się przyda dzięki wielkie pozdrawiam :-)

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii