Free Skins
© Fisana

Skocz do zawartości

Zdjęcie

JAKI OBIEKTYW DO NIKONA D40X DLA AMATORA !!!!

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszx255

lukaszx255

Debiutant

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 12:09

Witam niedawno zakupi?em nikona d40x z orginalnym obiektywem 18-55mm i my?la?em ?e robienie i zdj?? z daleka tym aparatem to b?dzie du?o lepsza ni? normaln? cyfrówka gdy? jest to moja 1 lustrzanka poszukuje jakiego? obiektwywu w miar? dobrego do kwoty 700 z? zdj?cia b?d? do celów amatorskich my?l? sprzeda? ten co mam :-? przebieg bardzo ma?y jeszcze nie potrzebnie kupowa?em filtry hoya polar i uv ale bywa, a kupi? jeden tylko troszk? wi?kszy jest wielu producentów ale wiadomo ?e jestem laikiem, w tych sprawach znalaz?em dwa modele które mnie interesuj? ale niestety nie znam si? wi?c czekam na pomoc od fachowców z góry dzi?ki za pomoc !!!!

prosz? o porad? o to dwa modele które mnie interesuj? !!

Nikkor DX AF-S 18-135 mm 1:3.5-5.6G ED

Nikon AF-S DX 18-105 f/3.5-5.6G ED VR

czekam na oferty prosz? pisa? w postach albo na gg 2668739 lub

kapi_senator@op.pl pozdrawiam !!!

#2 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 12:50

Ale po co Ty chcesz sprzedawa? 18-55 ?eby kupi? 18-105? To ju? lepiej kup sobie jakiego? tamrona rz?du 70-300mm.
Dołączona grafika

"aparat nie ma znaczenia, każdym jestem w stanie zrobić złe zdjęcie"

#3 lukaszx255

lukaszx255

Debiutant

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 13:11

Witam stwierdzi?em ?e po co mi dwa obiektywy chcia?bym mie? wszytko w jednym w sumie wiesz ja si? nie nam tak mi kolega doradzi? z forum same zawali?em spraw? bo nie potrzebnie kupowa?em filtry ale trudno cz?owiek si? uczy a ten kit to jaki model jakby? mi doradzi? drogi jest z góry dzi?ki za odpowiedz ? :ok:

#4 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 13:55

Ja bym na Twoim miejscu dokupi? to:

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/tamron-70 ... nikon.html

szczególnie, je?li zale?y Ci na zoomie, a mniej na jako?ci.
Dołączona grafika

#5 lukaszx255

lukaszx255

Debiutant

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 14:23

on posiada nap?d bo b?dzie za?o?ony do Nikona d40x ? a mo?e by? mi poleci? co? z mniejszym zakresem 300 mm to trzeba mie? chyba statyw chcia?em taki obiektyw by zrobi? zdj?cie z bliska i z daleka mniej wi?cej, ostatnio robi?em zdj?cia synowi na pasowaniu na ucznia w szkole stoj?c w odleg?o?ci jakie? 10 lub mo?e wi?cej 15 metrów nie za bardzo mia?em widok chm sam nie wiem czekam na kolejn? wypowiedz dzi?ki ;-)

#6 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 14:49

Je?li uparcie chcesz 18-105 czy 18-135, to poczytaj sobie na www.optyczne.pl

http://optyczne.pl/139.1-Test_obiektywu ... VR_ED.html
http://optyczne.pl/44.1-Test_obiektywu- ... ED-IF.html

Oba szk?a to bardzo dobre kity, z tego w ko?cu nikon s?ynie. Krótszy ma stabilizacj?, co mo?na wzi??? pod uwag? przy wyborze.
Dołączona grafika

#7 lukaszx255

lukaszx255

Debiutant

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 15:02

spoko dzi?ki znalaz?em w?a?nie t? stron? i porówna?em i wychodzi ?e
18-105 VR mm jest du?o lepszy od 18-135 mm chm sam nie wiem co wybra? czym si? kierowa? dlatego szukam porad fachowców ty by? który wybra? na moim miejscu to b?dzie aparat uniwersalny do zdj?? w plenerze jak i w domu ??czekam na odp,dzi?ki :ok:

#8 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 16:34

Z tych 2ch to bym wybra? raczej na pewno 18-105. Ale generalnie jestem raczej zwolennikiem wielu krótkich szkie? lub sta?ek. Da Ci on w prze?o?eniu na kompakty zoom x6. 18-135 daje ok x7.5, ró?nica niedu?a. Wola?bym mie? w takim szkle stabilizacj?, co daje ze 2-3 jednostki czasu do przodu.
Dołączona grafika

#9 lukaszx255

lukaszx255

Debiutant

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 16:41

DZI?KI Z GÓRY wi?c szukam takiego po kasie :ok: ,chyba ?e masz takiego na sprzeda?? lub co? w takich samych parametarch typu SIGMA lub TAMRON ale chyba jeden dobry i wystarczy na moje normalne zdj?cia , :roll:

#10 Amon

Amon

Moderator

• Użytkownik
  • 5319 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 16:46

Przy takich parametrach to Sigma/Tamron itp to ju? ni?sza pó?ka. No chyba, ?e chcesz dalej kombinowa? w stron? jaki? 25-75mm f2.8 tamrona na przyk?ad, ale rozumiem, ?e chodzi Ci o jeden d?ugi zasi?g ogniskowych.
Sprzeda?? si? nie zajmuj?, poszukaj na cyfrowe.pl, e-cyfrowe.pl. Oba sklepy sprawdzone.
Dołączona grafika

#11 lukaszx255

lukaszx255

Debiutant

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 18:21

dzi?ki wielkie za pomoc :ok: teraz tylko musz? poszuka? jaki? filtr UV i sprzeda? swój obiektyw mo?e komu? si? przyda dzi?ki wielkie pozdrawiam :-)

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii.