Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bezprzewodowe wyzwalanie lamp Yongnuo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 damian1400

damian1400

Srednio zaawansowany

• Zwycięzcy
  • 132 postów
  • LokalizacjaZamość
  • SprzętCanon EOS 6D

Napisano 15 luty 2018 - 20:37

Siema!

Mam taki problem, potrzebuję wyzwalacza który pozwoli mi na podłączenie go przewodem do aparatu (Canon 6D - nie przez gorącą stopkę) tak by wyzwalał mi lampy Yongnuo 560 III. Nie wiem jakiego przewodu użyć, mam wyzwalacze Yongnuo RF605 i YN-622C II i żaden nie chce mi w ten sposób zadziałać.

#2 damian1400

damian1400

Srednio zaawansowany

• Zwycięzcy
  • 132 postów
  • LokalizacjaZamość
  • SprzętCanon EOS 6D

Napisano 26 luty 2018 - 13:40

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="damian1400" data-cid="497286" data-time="1518723478">
<p>Siema!<br />
Mam taki problem, potrzebuję wyzwalacza który pozwoli mi na podłączenie go przewodem do aparatu (Canon 6D - nie przez gorącą stopkę) tak by wyzwalał mi lampy Yongnuo 560 III. Nie wiem jakiego przewodu użyć, mam wyzwalacze Yongnuo RF605 i YN-622C II i żaden nie chce mi w ten sposób zadziałać.</p>
</blockquote>
<p>Serio nikt nic?<br />

Użytkownik damian1400 edytował ten post 26 luty 2018 - 13:40

#3 tomekn

tomekn

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 298 postów
  • SprzętCanon

Napisano 26 luty 2018 - 17:18

W jaki sposób chcesz podłączyć jakikolwiek kabel wyzwalający lampy do 6D?

#4 damian1400

damian1400

Srednio zaawansowany

• Zwycięzcy
  • 132 postów
  • LokalizacjaZamość
  • SprzętCanon EOS 6D

Napisano 26 luty 2018 - 22:40

W jaki sposób chcesz podłączyć jakikolwiek kabel wyzwalający lampy do 6D?

Gdybym wiedział to bym nie pytał... Rozumiem że nie ma takiej możliwości? A może kostka synchro z gniazdem PC i pinami przenoszącymi wszelkie systemy do lampy?

#5 damian1400

damian1400

Srednio zaawansowany

• Zwycięzcy
  • 132 postów
  • LokalizacjaZamość
  • SprzętCanon EOS 6D

Napisano 03 kwiecień 2018 - 12:53

Ktoś może pomóc? Serio nikt się na tym nie zna?

#6 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2892 postów
  • SprzętCanon, Sony, Nikon... Pentax'a brak :-)

Napisano 03 kwiecień 2018 - 18:35

Ktoś może pomóc? Serio nikt się na tym nie zna?

Co za pytanie... nikt nie może pomóc, bo 6D nie ma złącza PC-SYNC.... Więc co z tego że się znamy kiedy kupiłeś chyba jedyny znany mi aparat Canon bez tego złącza? 

#7 FlatEric

FlatEric

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2880 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Sprzęt135 & 120 & SL & 1/2.5" & 1/2.3"

Napisano 03 kwiecień 2018 - 18:46

kupiłeś chyba jedyny znany mi aparat Canon bez tego złącza?

Strasznie mało znasz tych Canonów... :hahahaha:

Tak na poważnie - choć, dalipan, nie wiem, co autor wątku próbuje wykombinować, rozwiązaniem zapewne jest/może być kabel OC-E3 (lub zamiennik) - ale działanie tego zestawu najlepiej byłoby sprawdzić w praktyce.

#8 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2892 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 20:26

Strasznie mało znasz tych Canonów...

No wiesz, znam tylko te które miałem i używałem, a więc EOS 3, EOS 1 V, 1Ds, 1Ds MK III, 1D MK III, 10D, 20D, 30D, 40D, 50D, 70D, 6D, 5D, 5D MK IV -i w każdym z tych aparatów za wyjątkiem 6D właśnie złącze PC-SYNC jest dostępne, więc nie śmiej się ze mnie :-)

rozwiązaniem zapewne jest/może być kabel OC-E3 (

No właśnie nie bo autor pytania pisze ze nie chce nic zakładanego na gorącą stopkę.

potrzebuję wyzwalacza który pozwoli mi na podłączenie go przewodem do aparatu (Canon 6D - nie przez gorącą stopkę)

#9 FlatEric

FlatEric

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2880 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Sprzęt135 & 120 & SL & 1/2.5" & 1/2.3"

Napisano 04 kwiecień 2018 - 08:05

No właśnie nie bo autor pytania pisze ze nie chce nic zakładanego na gorącą stopkę.

I dlatego właśnie zastanawia mnie, jaki cel chce osiągnąć.

OC-E3 ma przelotkę i można na niego założyć na aparat kolejne akcesorium na stopkę; z drugiej strony RF 605 i YN 622 też tak mają - pytanie więc dlaczego chce podłączać wyzwalacz do aparatu kablem i w ogóle osochozi. :question:

#10 damian1400

damian1400

Srednio zaawansowany

• Zwycięzcy
  • 132 postów
  • LokalizacjaZamość
  • SprzętCanon EOS 6D

Napisano 05 kwiecień 2018 - 17:25

Nareszcie jakiś ruch :) już tłumacze. Mam dwa typy wyzwalaczy, chciałbym wyzwalać lampy bezprzewodowo tym samym korzystać również z lampy zapiętej na aparacie. Oczywiście mogę dać na gorącą wyzwalacz który jest również w nią wyposażony i na wyzwalacz lampę, ALE! Jeden wyzwalacz nie przepuszcza sygnału mającego na celu uruchomienie wspomagania AF (jest mi to mega potrzebne), drugi wyzwalacz z kolei ładnie wszystko przepuszcza, ba nawet sam w sobie ma całkiem fajne wspomaganie AF, problem w tym że lampa którą chcę sterować manualnie (ta na aparacie) nie wiedzieć czemu sama przeskakuje w tryb TTL. Dlatego chcę aby wyzwalacz był podłączony do aparatu przewodem, na osobnym źródle, nie na stopce. Myślałem że można to jakoś zrobić nie mając PC w aparacie. Mam nadzieję że dosyć zrozumiale to opisałem, mowa oczywiście o lampach reporterskich jeśli ma to znaczenie..

W takim razie następne pytanie, czy istnieje wyzwalacz który po pierwsze będzie dobrze współpracował z lampą która jest podpięta na jego stopce i po drugie będzie mi wyzwalał bezprzewodowo Yongnuo 530III?

#11 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2892 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 15:31

problem w tym że lampa którą chcę sterować manualnie (ta na aparacie) nie wiedzieć czemu sama przeskakuje w tryb TTL.

Jaka to lampa? Model?

#12 photomusic

photomusic

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 276 postów
  • SprzętElinchrom ELC1000ProHD,ARRI L7C,itd

Napisano 06 kwiecień 2018 - 22:05

https://fripers.pl/p...z-pc-freepower/

#13 damian1400

damian1400

Srednio zaawansowany

• Zwycięzcy
  • 132 postów
  • LokalizacjaZamość
  • SprzętCanon EOS 6D

Napisano 07 kwiecień 2018 - 17:11

Jaka to lampa? Model?

Canon 430 EX II - mam taka kostkę tylko bez fotoceki, nadal nie działa, poza tym fotocela odpada przy weselach

#14 tomekn

tomekn

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 298 postów
  • SprzętCanon

Napisano 07 kwiecień 2018 - 22:14

Domyślam się (bo nigdzie nic konkretnie nie opisałeś), że gdy założysz na sanki YN622c II to lampa 430 EXII zapięta na wyzwalacz pracuje w TTL i nie możesz przełączyć jej w M. Posiadam co prawda pierwszy model 622c, ale w nim można wyłączyć nadrzędność ustawień wyzwalacza (przytrzymując wciśnięty przycisk SET) i ustawić sobie na lampie co się chce, a wyzwalacz tylko wyzwala błysk. Może w nowszej wersji też się tak da i to rozwiąże twój problem.

Z drugiej strony trochę nie rozumiem tego, że lampy nie możesz przełączyć w M. Jeżeli w menu aparatu ustawisz lampę w M to co się dzieje? Lampa pozostaje w TTL?