Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obcięcie obrazu po stabilizacji w Premiere CC. Czarne pasy.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yourofsky

Yourofsky

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 65 postów

Napisano 13 luty 2018 - 10:06

Witam.

Mam taki problem że jak chce ustabilizować obraz video w programie Adobe Premiere CC 2018, to po skończonej aktualizacji pojawiają mi się czarne pasy na górze i na dole klipu video, zakrywając jednocześnie ten obraz na którym są czarne pasy. Efekt końcowy jest taki że po wyeksportowaniu klipu na dysk twardy mam video z tymi czarnymi pasami i duża część filmu jest przez te czarne pasy zakryta. Tak w sumie to około 40% obrazu jest zakryta tymi czarnymi pasami czyli 20% od góry i 20% od dołu.

Wcześniej wiele razy stabilizowałem w taki sam sposób klipy i zawsze było wszystko ok i nagle takie coś.

Poradźcie co robić bo bardzo zależy mi na tej stabilizacji obrazu ale bez tych czarnych pasów.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

#2 lewy1901

lewy1901

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 245 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • SprzętNikon d3200

Napisano 15 luty 2018 - 16:26

Dużo nie montuje w premiere, ale z tego co kojarzę to tak się robi przy ustawieniu "stabilize, crop, autoscale" w menu warp'a. Możliwe że wcześniej nie występowało coś takiego, bo film był po prostu mniej poruszony. Możesz włączyć opcję "stabilize only" i ręcznie przyciąć albo chyba "stabilize, synthesize edges" ta ostatnia powinna zachować "najwięcej" filmu. Tylko tak jak mówię, dużo nie używam więc pewny nie jestem, ale spróbować możesz.

EDIT: Tak jeszcze pomyślałem, że możesz po prostu zmniejszyć "smoothness"

Użytkownik lewy1901 edytował ten post 15 luty 2018 - 17:55

#3 Yourofsky

Yourofsky

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 65 postów

Napisano 22 luty 2018 - 14:27

Dzięki za info. Popróbuję jak wrócę do domu.

Tez zauważyłem że im mniejsze drgania w surowym materiale tym mniej przycina obraz po stabilizacji w premiere.  Z tego by wynikało że podstawa to dobra stabilizacja optyczna w aparacie bezlusterkowym, bo podobno w lustrzankach podczas filmowania optyczna stabilizacja matrycy zamienia się w cyfrową  a wiadomo że to bez porównania gorsza stabilizacja.

Pozdrawiam