Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana a6000 na FF - tylko na jaki ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jacokolwiek

Jacokolwiek

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 52 postów

Napisano 11 luty 2018 - 22:08

Cześć  posiadam zestaw a6000 plus obiektyw E PZ 18-105mm f/4 G OSS

Odłożyłem trochę forsy i chciałbym zrobić odczuwalny krok do przodu  - jakość zdjęć

I tu powstaje pytanie - Czy zakupić FF np Sony a7  czy też zostać z a6000 i wymienić szkło.

A może jeszcze jakaś inna kombinacja?

Dajcie znać - dzięki

#2 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10753 postów
  • SprzętD4+kilka słoików
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 11 luty 2018 - 22:24

Co Ci przeszkadza w cropie że potrzebujesz FF ?
Czy to tylko zachcianka ?

Portfolio  Facebook

Spread your wings and fly away

Fly away, far away...

#3 Jacokolwiek

Jacokolwiek

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 52 postów

Napisano 11 luty 2018 - 22:35

Zbieram informacje - różni ludzie mówią - piszą różne rzeczy...

Zbieram to razem i wyciskam opinie najbliższe prawdzie - zbieram też wiedzę...:)

Staram się też dowiedzieć co jest ewentualnym wąskim gardłem w drodze do lepszej jakości zdjęć - aspekt samej wiedzy pomijam - tylko i wyłącznie sfera sprzętowa

#4 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10753 postów
  • SprzętD4+kilka słoików
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 12 luty 2018 - 06:57

Jakość to pojecie bardzo ogólne. Na czym doładnie Ci zależy i co przeszkadza Ci w a6000 ?

Portfolio  Facebook

Spread your wings and fly away

Fly away, far away...

#5 Jacokolwiek

Jacokolwiek

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 52 postów

Napisano 12 luty 2018 - 09:40

Ostatnio wiele słyszałem na temat rzekomej przewagi ff nad apsc....Trochę mi chyba namącili w głowie...

#6 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10392 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 12 luty 2018 - 10:50

Odłożyłem trochę forsy i chciałbym zrobić odczuwalny krok do przodu  - jakość zdjęć

I tu powstaje pytanie - Czy zakupić FF np Sony a7  czy też zostać z a6000 i wymienić szkło.

Wymiana szkła pozwoli ewentualnie na większa swobodę w operowaniu GO - sama jakość techniczna raczej nie wzrośnie.

Staram się też dowiedzieć co jest ewentualnym wąskim gardłem w drodze do lepszej jakości zdjęć

Posiadany przez Ciebie obiektyw to bardzo przyzwoite szkło,więc z body przy uzyciu innego szkła dużo więcej nie wycisniesz.

Oczywiscie w przypadku przesiadki na FF ten obiektyw musiałbyś również wymienić.

#7 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2660 postów
  • SprzętCanon, Sony, Nikon... Pentax'a brak :-)

Napisano 12 luty 2018 - 13:13

Posiadany przez Ciebie obiektyw to bardzo przyzwoite szkło,więc z body przy uzyciu innego szkła dużo więcej nie wycisniesz.

Zaskoczyłeś mnie teraz. Ciemny zoom f4 o krotności 6x jest na pewno bardzo uniwersalny, ale praktycznie każdy inny obiektyw za wyjątkiem kita da dużo lepszą jakość zdjęć i światło. 

Staram się też dowiedzieć co jest ewentualnym wąskim gardłem w drodze do lepszej jakości zdjęć - aspekt samej wiedzy pomijam - tylko i wyłącznie sfera sprzętowa

Ostatnio wiele słyszałem na temat rzekomej przewagi ff nad apsc....Trochę mi chyba namącili w głowie...

Przewaga nie jest "rzekoma",  z tym że aparat sam z siebie za Ciebie lepszych zdjęć nie zrobi. Nie można pominąć aspektu wiedzy.

#8 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10392 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 12 luty 2018 - 13:58

Zaskoczyłeś mnie teraz. Ciemny zoom f4 o krotności 6x jest na pewno bardzo uniwersalny, ale praktycznie każdy inny obiektyw za wyjątkiem kita da dużo lepszą jakość zdjęć i światło.

Dziwi mnie więc trochę fakt ,że kupiłeś zooma o takim samym świetle i krotności x4.5,Przeciez praktycznie każdy inny obiektyw za wyjatkiem kit-a dałby dużo lepszą jakość zdjęć.....

Zbieram to razem i wyciskam opinie najbliższe prawdzie - zbieram też wiedzę...

Najbardziej zauważalną róznicę dadzą Ci stałki.

Możesz więc kupić stałkę FF i pozostac przy tym jezeli to Cie zadowoli,jeżeli nie sprzedasz cropa z zoomem i kupisz FF -pierwszy obiektyw juz bedziesz miał  :msn-wink: 

Jesli wolisz pozostac przy zoomach to kup 24-70mm 2.8 i postępuj jak wyżej. 

#9 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2660 postów

Napisano 12 luty 2018 - 14:49

Dziwi mnie więc trochę fakt ,że kupiłeś zooma o takim samym świetle i krotności x4.5,Przeciez praktycznie każdy inny obiektyw za wyjatkiem kit-a dałby dużo lepszą jakość zdjęć.....

Nie musisz od razu być złośliwy. Dobrze wiesz że kupiłem SEL1670Z  do mojego zestawu wycieczkowego bo bardziej zależy mi na uniwersalności i poręczności niż na jakości, a poza tym do tego mam zestaw 3 stałek pod Sony (że o innym sprzęcie nie wspomnę).

Więc żeby wprost odpowiedzieć na Twoje pytanie - właśnie dlatego kupiłem tego zooma że jest lepszy niż kit :-)

Najbardziej zauważalną róznicę dadzą Ci stałki.

Możesz więc kupić stałkę FF i pozostac przy tym jezeli to Cie zadowoli,jeżeli nie sprzedasz cropa z zoomem i kupisz FF -pierwszy obiektyw juz bedziesz miał 

Dokładnie. I tak trzeba było od razu napisać.

#10 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10392 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 13 luty 2018 - 11:04

Nie musisz od razu być złośliwy

To żadna złośliwość tylko stwierdzenie faktu ,że obiektywy takie jak sel 18-105mm f4 czy sel 16-70mm f4 są juz szkłami na takim poziomie ,że zamiana ich na inne zoomy na pewno nie wpłynie znacząco na jakość obrazu.Więc zamiana ich na "każdy inny obiektyw za wyjątkiem kita" oczekując efektu "wow" raczej zakończy się rozczarowaniem.

#11 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2660 postów

Napisano 13 luty 2018 - 12:56

To żadna złośliwość tylko stwierdzenie faktu ,że obiektywy takie jak sel 18-105mm f4 czy sel 16-70mm f4 są juz szkłami na takim poziomie ,że zamiana ich na inne zoomy na pewno nie wpłynie znacząco na jakość obrazu.Więc zamiana ich na "każdy inny obiektyw za wyjątkiem kita" oczekując efektu "wow" raczej zakończy się rozczarowaniem.

Rozumiem, jednakże przypominam że jest to czysto teoretyczne pytanie i nie wiemy (bo sam autor nie wie) o co konkretnie przez "jakość" rozumie i co fotografuje.

A jeżeli wszystko, to moim zdaniem zamiana jednego (nawet przyzwoitego) zooma o świetle f4 na innego przyzwoitego zooma o świetle f2.8 jak najbardziej poprawi jakość obrazu chociażby przy zdjęciach z wysokim ISO. Pozwoli też na uzyskanie lepszego bokeh, itp.

Oczywiście nie będzie to efekt "wow" taki jak przy użyciu np. 35 f1.4 czy innej dobrej stałki, ale jednak.