Skocz do zawartości

Zdjęcie

sony alpha 37- lampa błykowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 piejdi

piejdi

Nijaki

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 21:23

Hej wszystkim , posiadam lustrzankę sony alpha 37. Chciałabym kupić do niej lampę błyskową tylko nie mam pojęcia jaki model będzie odpowiedni i czy jeszcze da się do tego typu lustrzanki kupić. Byłam dziś w sklepie to Pan ekspedient powiedział mi,że jest to stary model sony i nie ma już lamp w sprzedaży. Czy jest szansa,że gdzieś jeszcze kupię ? jeżeli tak to gdzie? i jaki model lampy? :)

#2 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10392 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 27 styczeń 2018 - 23:16

Czy jest szansa,że gdzieś jeszcze kupię ? jeżeli tak to gdzie? i jaki model lampy?

Sony hvl f36 , hvl f42 , pasuje również minolta 3600 hsd i 5600 hsd

#3 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3897 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzętniszowy
  • FotoRing:Zawodowiec

Napisano 28 styczeń 2018 - 19:02

Starsze aparaty Sony (Twoj do nich sie zalicza) posiadaja stopke okreslana Auto-Lock-Accesory Shoe. Nowe modele posiadaja Multi Interface Shoe. Lampy blyskowe z takim oznaczeniem beda funkcjonowac z Twoim aparatem tylko za posrednictwem adaptera.

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...

Zasady kompozycji zeby zlamac, trzeba najpierw poznac.

Nie ta matryca jest lepsza, ktora ma lepsza rozdzielczosc, ale ta, ktora mniej szumi.

#4 piejdi

piejdi

Nijaki

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 19:10

Starsze aparaty Sony (Twoj do nich sie zalicza) posiadaja stopke okreslana Auto-Lock-Accesory Shoe. Nowe modele posiadaja Multi Interface Shoe. Lampy blyskowe z takim oznaczeniem beda funkcjonowac z Twoim aparatem tylko za posrednictwem adaptera.

Czyli mając taki adapter będzie pasowała do lustrzanki każda lampa błyskowa? dobrze rozumiem? przepraszam za pytanie, ale mało co orientuje się w tym temacie i pierwsze co słyszę o adapterach :)

#5 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3897 postów
  • Sprzętniszowy

Napisano 28 styczeń 2018 - 19:22

Nie kazda. Tylko ta z oznaczeniem Sony Multi Interface. Najprawdopodobniej lampy blyskowe przeznaczone dla Sony, a nie posiadajace tego oznaczenia, beda pasowac do Twojego aparatu, bez potrzeby uzycia adapteru.

Nie ta matryca jest lepsza, ktora ma lepsza rozdzielczosc, ale ta, ktora mniej szumi.

#6 piejdi

piejdi

Nijaki

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:01

Nie kazda. Tylko ta z oznaczeniem Sony Multi Interface. Najprawdopodobniej lampy blyskowe przeznaczone dla Sony, a nie posiadajace tego oznaczenia, beda pasowac do Twojego aparatu, bez potrzeby uzycia adapteru.

Przeszukałam prawie "cały" internet w poszukiwaniu lamp błyskowych wymienionych przez : weteran, kupienie lampy w jakimkolwiek ze sklepów jest już prawie niemożliwe.

Natomiast jest jeszcze możliwość odkupienia od kogoś.

znalazłam takie:

http://allegro.pl/so...7141815598.html

http://allegro.pl/la...59.html#thumb/5

http://allegro.pl/la...7148752988.html

http://allegro.pl/or...oduct&bi_m=reco

https://www.olx.pl/o...99-IDdJH3r.html

https://www.olx.pl/o...99-IDdJPUN.html

Troszkę tego znalazłam,jeżeli mógłby mi Pan doradzić, która z lamp jest warta zakupienia to byłabym wdzięczna. Firma MINOLTA nic mi nie mówi, nawet nie wiem czy one są tak dobre jak sony. Poszukuję lampkę ponieważ będą fotografować chrzciny w kościele. Jeżeli według Pana lepsza będzie opcja zakupienia adatpera i jakiejś konkretnej lampy to jakiej? :)

#7 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10392 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:12

Najlepszy wybór z nich to lampa z pierwszego linka - hvl 42 tylko nie wiadomo ile miałaby kosztowac ostatecznie .Do 450 zł mozna za nią dać.

Ceny tych minolt są raczej absurdalne- za 250 zł to ja Ci moge swoją sprzedać  :msn-wink:

#8 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3897 postów
  • Sprzętniszowy

Napisano 29 styczeń 2018 - 10:23

Troszkę tego znalazłam,jeżeli mógłby mi Pan doradzić, która z lamp jest warta zakupienia to byłabym wdzięczna. Firma MINOLTA nic mi nie mówi, nawet nie wiem czy one są tak dobre jak sony.

Zaslugi Minolty w fotografii sa 10x wieksze od firmy Sony, ktora to "docenila" i niestety "przejela" ja. Lampy Minolty nadaja sie do Twojego aparatu (ma on wlasnie stopke Minolty), ale tylko te z literka (D) jak Digital. Sa jeszcze obcy producenci (np. Metz, ), ktorzy rowniez oferuja lampy do Sony. Ale musisz tez uwazac na oznaczenie. Najlepie zapytac sprzedajacego.

Co do lamp wymienionych przez Ciebie, zgadzam sie z kolega Neo (to jego wlasciwy Nick  :) ). Tansza, o slabszej mocy alternatywa moze byc lampa Sony HVL-F36AM. 

#9 piejdi

piejdi

Nijaki

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:21

Dziękuję za tak cenne rady :) coraz więcej wiedzy mi się przyda. Aukcja lampy, którą mi Panowie doradzili zakończyła się wczoraj :( ale widocznie tak miało być! Przez noc doszłam do innego wniosku, przemyślałam sprawę i myślę,że wolałabym kupić adapter o którym wspomniał Pan DOORS :) adapter fajna sprawa + fakt,że gdybym w przyszłości zmieniła aparat na nowszym model to lampę już będę mieć :) a jakbym miała starą lampę to nawet do naprawy nie oddam :) tylko mam kolejne pytanie: jeżeli adapter to jaki? one mają jakiś konkretny model ?czy wszystkie są takie same? kupić oryginalny sony czy jakiś zwykły też będzie okej ? no i jaki rodzaj lampy? mam na myśli te Multi Interface Shoe? które modele posiadają tą stopkę? jakby Panowie podrzucili mi jakieś linki to było by super :) ps. cenna żeby w miarę też była przestępna :)

Użytkownik piejdi edytował ten post 29 styczeń 2018 - 20:32

#10 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10392 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:38

adapter fajna sprawa + fakt,że gdybym w przyszłości zmieniła aparat na nowszym model to lampę już będę mieć

Wiem jedynie jak działa i jak sie sprawdza adapter działający "w drugą stronę" tzn. lampa ze stara stopką a aparat z nową.

Nie wiem równeż czy bedzie to sensowne ekonomicznie- adapter będzie pewnie kosztował koło stówki.

#11 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3897 postów
  • Sprzętniszowy

Napisano 30 styczeń 2018 - 08:52

Adapter nosi nazwe Sony ADP-AMA. Tu jest link, gdzie mozesz sprawdzic z jakimi aparatami i lampami blyskowymi jest on kompatybilny. Jezeli chodzi o lampy, to niestety sa podane tylko firmy Sony. Dobrym producentem lamp przystosowanych do systemu Sony jest Fa.Metz. Musisz jednak uwazac, zeby bylo zaznaczona kompatybilnosc z Sony Multi Interface Shoe. Tu jest link z pasujacymi lampami roznych producentow. Jak zauwazysz sa one z reguly tansze niz Sony, ale czy przenosza w 100% wszystkie funkcje, tego nie wiem.

Wroce jeszcze do adaptera. Tu jest link do tanszego odpowiednika innego producenta o oznaczeniu Pixel TF-336. Czy funkcjonalnie dorownuje on oryginalowi, tego tez nie wiem.