Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdjecie z trescia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3754 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzętniszowy
  • FotoRing:Zawodowiec

Napisano 10 styczeń 2018 - 14:06

Zdjecie, ktore pobudza wyobraznie, ktore opowiada tylko srodkiem wizualnym jakas krotka historie, bez tytulu, bez dodatkowych wyjasnien, a mimo tego intencja autora jest latwo rozpoznawalna, okreslam za zdjecie z trescia. Tu w tym watku nie chodzi o takie zdjecia. Tu chodzi rzeczywiscie o zdjecia z trescia slowna, z tytulem, z krotkim opisem powstania, poparte moze jakas anegdota.

Watek ten jest otwarty dla wszystkich, wiec zapraszam do wstawiania tu zdjec wspartych slowem, albo odwrotnie... :) Prosze jednak o nie wstawianie serii zdjec, bo to bylby juz reportaz.

1.

5466095300_1515587529.jpg

Zatytulowalbym to zdjecie „No i czym tu teraz pozamiatac?“. Pasuje do sceny, prawda? Mijalby sie ten tytul jednak z rzeczywistoscia. Dziewczynka ani nie zastanawia sie nad tym, ani nie pozuje do zdjecia poproszona o to. Dziewczynka zastanawia sie, ale nad czyms calkiem innym.

Spacerujac po Palermo odkrylem uliczke z suszaca sie bielizna i z zastosowana dosyc nietypowo dla tego celu miotla. Motyw spodobal mi sie, wiec zabralem sie do fotografowania. Rozne kadry z roznych miejsc, raz na stojaca, raz z nizszej perspektywy. Tak zajety ta czynnoscia nie zauwazylem dziewczynki stojacej w bramie obok i uwaznie mnie obserwujacej. Nagle pojawila mi sie w wizjerze. Zapewne zastanawiajac sie, coz ja takiego ciekawego fotografuje, postanowila stanac przed moim obiektywem, zeby z jego perspektywy to sprawdzic. Nie sadze, zeby sie domyslila, ze bohaterem mojego zaintereowania byla miotla, ktora pewnie tam widuje od urodzenia i bardziej jej sie kojarzy z bielizna niz z zamiataniem. Zostawilem w tej nieswiadomosci (nie znam wloskiego) mala, ktora jak widac (a nie miotla) zostala bohaterka tego zdjecia i udalem sie w poszukiwaniu dalszych, ciekawych motywow.

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...

Zasady kompozycji zeby zlamac, trzeba najpierw poznac.

Nie ta matryca jest lepsza, ktora ma lepsza rozdzielczosc, ale ta, ktora mniej szumi.