Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdjecie z trescia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 doors

doors

Neandertalczyk

• Zwycięzcy
  • 4155 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzętniszowy
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 10 styczeń 2018 - 14:06

Zdjecie, ktore pobudza wyobraznie, ktore opowiada tylko srodkiem wizualnym jakas krotka historie, bez tytulu, bez dodatkowych wyjasnien, a mimo tego intencja autora jest latwo rozpoznawalna, okreslam za zdjecie z trescia. Tu w tym watku nie chodzi o takie zdjecia. Tu chodzi rzeczywiscie o zdjecia z trescia slowna, z tytulem, z krotkim opisem powstania, poparte moze jakas anegdota.

Watek ten jest otwarty dla wszystkich, wiec zapraszam do wstawiania tu zdjec wspartych slowem, albo odwrotnie... :) Prosze jednak o nie wstawianie serii zdjec, bo to bylby juz reportaz.

1.

5466095300_1515587529.jpg

Zatytulowalbym to zdjecie „No i czym tu teraz pozamiatac?“. Pasuje do sceny, prawda? Mijalby sie ten tytul jednak z rzeczywistoscia. Dziewczynka ani nie zastanawia sie nad tym, ani nie pozuje do zdjecia poproszona o to. Dziewczynka zastanawia sie, ale nad czyms calkiem innym.

Spacerujac po Palermo odkrylem uliczke z suszaca sie bielizna i z zastosowana dosyc nietypowo dla tego celu miotla. Motyw spodobal mi sie, wiec zabralem sie do fotografowania. Rozne kadry z roznych miejsc, raz na stojaca, raz z nizszej perspektywy. Tak zajety ta czynnoscia nie zauwazylem dziewczynki stojacej w bramie obok i uwaznie mnie obserwujacej. Nagle pojawila mi sie w wizjerze. Zapewne zastanawiajac sie, coz ja takiego ciekawego fotografuje, postanowila stanac przed moim obiektywem, zeby z jego perspektywy to sprawdzic. Nie sadze, zeby sie domyslila, ze bohaterem mojego zaintereowania byla miotla, ktora pewnie tam widuje od urodzenia i bardziej jej sie kojarzy z bielizna niz z zamiataniem. Zostawilem w tej nieswiadomosci (nie znam wloskiego) mala, ktora jak widac (a nie miotla) zostala bohaterka tego zdjecia i udalem sie w poszukiwaniu dalszych, ciekawych motywow.

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...
Zasady kompozycji zeby zlamac, trzeba najpierw poznac.
Nie ta matryca jest lepsza, ktora ma wieksza rozdzielczosc, ale ta, ktora mniej szumi.

#2 Phoe

Phoe

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 101 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • SprzętSony a6000

Napisano 15 kwiecień 2018 - 15:08

O, widzisz, wczoraj założyłam temat ze zdjęciami z treścią i dzisiaj patrzę, że ktoś miał wręcz pomysł na temat opisowych fotografii. Ponieważ jednak najprawdopodobniej będą wrzucać głównie takie, to szybko zdominowałabym ten, więc pozostaną tam, gdzie są :D

Interesujące zdjęcie. Podoba mi się, że opisałeś historię jego powstanie, bo właśnie zastanawiałam się, czemu ona tu tak stoi. Bardzo kontrastuje z obskurnym otoczeniem, szczególnie w tej zielonej sukience i jest odwrócona tyłem. Fotografie tego typu - reporterskie, uliczne czy przyrodnicze czasami aż proszą się o komentarz. Ale nie tylko, bo dobre fotografie ogólnie niosą za sobą jakąś historię. W tym roku miałam możliwość obejrzenia wystawy "Wildlife Photographer of the Year". Pochłonęły mnie nie tylko piękne zdjęcia, ale i opisy ich kreacji, np. absolutnie uroczego gronostaja, na którego fotograf "zmarnował" kilka godzin i 20 kromek, bo zwierzę poruszało się tak szybko, że zabierało kolejne kromki, zanim fotograf zdążył ją uchwycić XD

#3 doors

doors

Neandertalczyk

• Zwycięzcy
  • 4155 postów
  • Sprzętniszowy

Napisano 15 kwiecień 2018 - 18:23

Dziekuje za komentarz. W sumie szkoda, ze nie wstawilas tujtaj. Moze powinienem wybrac inny tytul. Zamiast "Zdjecie z trescia", "Zdjecia z trescia". A tak zapeszylem...i watek ograniczy sie za pewne do tego jednego zdjecia. No moze wstawie jeszcze kilka, ale wolalbym, zeby pojawily sie tu zdjecia z opisem roznych autorow, bo nie chcialbym tylko pokazywac, ale i poznawac...

Nie ta matryca jest lepsza, ktora ma wieksza rozdzielczosc, ale ta, ktora mniej szumi.

#4 Master Yoda

Master Yoda

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 351 postów
  • FotoRing:Zaawansowany

Napisano 15 kwiecień 2018 - 21:29

Zdjęcie prezentowlem j już na forum.....

Załączony plik  IMG_2522-1-01-1024x780-01.jpeg   141,84 KB   0 Ilość pobrań

Przestrzelona macewa Dawida Tewela znajdująca się na starym żydowskim cmentarzu w Lublinie , na którym  podczas ll wojny światowej odbywały  sie egzekucje miejscowej  ludności.

#5 doors

doors

Neandertalczyk

• Zwycięzcy
  • 4155 postów
  • Sprzętniszowy

Napisano 16 kwiecień 2018 - 07:48

Stare cmentarze maja swoje uroki. Pamietam taki stary zydowski cmentarz w moim rodzinnym miescie. Ile razy szedlem na plaze musialem kolo niego przechodzic. Zawsze odkrywalem na nim cos nowego, ciekawego. Po latach, sobie o nim przy okazji wizyty w Polsce przypomnialem. Poszedlem z aparatem, ale cmentarza juz nie bylo. Pozostal tylko we wspomnieniach z dziecinstwa.