Skocz do zawartości

Zdjęcie

Moje owady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 waniczek

waniczek

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 11 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • SprzętCanon 400d

Napisano 01 styczeń 2018 - 18:38

Listkowiec cytrynek

Załączone pliki

#2 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3754 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzętniszowy
  • FotoRing:Zawodowiec

Napisano 01 styczeń 2018 - 19:42

Trudno rozpoznac na tym zdjeciu owada. Nic dziwnego. Nie nadarmo nosi nazwe Listkowiec... :) Zrobic dobre zdjecie takiemu stworzeniu wymaga juz pewnego doswiadczenie. Swiatlo, perspektywa, GO, tlo....Najlepiej wpisac w google "Listkowiec cytrynek" i wybrac opcje "zdjecia". Jest tam sporo zdjec zrobionych z lepszej, nizszej perspektywy, ze  spokojniejszym tlem. Ogladajac zdjecia innych mozna sie tez wiele nauczyc. Przepraszam, za taka "sucha" porade, ale zasad fotografii makro nie mozna ujac w kilku zdaniach.

Użytkownik doors edytował ten post 01 styczeń 2018 - 19:44

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...

Zasady kompozycji zeby zlamac, trzeba najpierw poznac.

Nie ta matryca jest lepsza, ktora ma lepsza rozdzielczosc, ale ta, ktora mniej szumi.

#3 waniczek

waniczek

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 11 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • SprzętCanon 400d

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:17

Trudno rozpoznac na tym zdjeciu owada. Nic dziwnego. Nie nadarmo nosi nazwe Listkowiec... :) Zrobic dobre zdjecie takiemu stworzeniu wymaga juz pewnego doswiadczenie. Swiatlo, perspektywa, GO, tlo....Najlepiej wpisac w google "Listkowiec cytrynek" i wybrac opcje "zdjecia". Jest tam sporo zdjec zrobionych z lepszej, nizszej perspektywy, ze  spokojniejszym tlem. Ogladajac zdjecia innych mozna sie tez wiele nauczyc. Przepraszam, za taka "sucha" porade, ale zasad fotografii makro nie mozna ujac w kilku zdaniach.

Doors, dziękuję za Twoją opinię, wiem, że zdjęcie nie jest doskonałe, ale ja też nie jestem zawodowcem, ciągle się uczę i chcę robić dobre zdjęcia ;)