Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dron - jako nowy sposób robienia zdjęć i filmów

44 odpowiedzi w tym temacie

#43 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 11048 postów
  • SprzętD4+kilka słoików
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 28 luty 2018 - 22:32

Teraz mam kłopot z kalibracją kompasu. Od jakiegoś czasu męczyłem się z nią a dzisiaj w ogóle już nie da się skalibrować. Nie był uderzony ani nic. Nie wiem jaka jest tego przyczyna?

hmmm

Przede wszystkim sprawdź czy nie masz w okolicy metalowych przedmiotów [nawet telefon w kieszeni może przeszkadzać. Ogólnie w takich terenach jak osiedla czy skupiska domów może być z tym problem. Ja jak ćwiczyłem u siebie na osiedlu też miałem problem z kompasem. W polach nie miałem nigdy. 

Ważne jest też podłoże, nie może być metalowe. 

Fotki ładne ale chyba trochę za dużo niebieskiego. 8 bym przyciął do 16:9 kosztem dołu 

Portfolio  Facebook

Spread your wings and fly away

Fly away, far away...

#44 Preskaler

Preskaler

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 8052 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • SprzętRóżny

Napisano 01 marzec 2018 - 02:57

Z tym telefonem to chyba przesada bo przecież jest w sterowniku zamontowany do podglądu to co ja mam go na 10m oddalić i patrzeć przez lornetkę?  :msn-wink: Początkowo miałem z kalibracją kłopot w mieszkaniu ale jakoś się udało. Potem na podwórku a teraz w ogóle nie dał się skalibrować w tym samym miejscu na podwórku. Na razie czekam na pogodę. Spróbuję zamieścić wczorajszy filmik. Może się uda?

#45 Preskaler

Preskaler

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 8052 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • SprzętRóżny

Napisano 01 marzec 2018 - 09:47

A tu, dla porównania jakości (format oryginalny bez konwersji) końcówka tego, powyższego filmiku:

Dodaj odpowiedź