Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dron - jako nowy sposób robienia zdjęć i filmów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Preskaler

Preskaler

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7999 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • SprzętRóżny

Napisano 14 grudzień 2017 - 13:56

Nie jest to może tak zupełnie nowy sposób ale kilka lat to w fotografii jest nowość, jak by nie było. 

Długo szukałem miejsca na tego rodzaju temat i w końcu zdecydowałem, że chyba tu najlepiej to pasuje. Z całą pewnością są już tutaj (na "Forum") użytkownicy tego systemu (systemów?) i mają już jakieś doświadczenie w tym względzie. Dlatego chciałbym prosić o dyskusję i pomoc w opanowaniu tego narzędzia foto i video. Najwięcej kłopotu sprawia mi osobiście wszelkiego rodzaju działalność informatyczna (ściąganie, instalacja, uruchamianie itp. programów i aplikacji). Z zamieszczonych w internecie informacji i filmików niewiele się mogę dowiedzieć bo dla młodzieży to może jest zrozumiały język ale dla mnie (starego ramola) absolutna chińszczyzna! 

Czego oczekuję?

Oczekuję pomocy, krok po kroku, jak mam ściągnąć aplikację i czy jest to konieczne do sprawdzenia drona? Oraz przetłumaczenia mi z chińskiego na nasze tych wszystkich informatycznych nazw i skrótów.

Znalazłem takie informacje, z których niewiele rozumiem:

.... Przy pierwszym użyciu można zeskanować kod QR w aplikacji DJI GO, aby połączyć się z dronem (dostępne tylko dla telefonów z systemem Android) lub wpisać hasło ręcznie w ustawieniach Wi-Fi telefonu....

Domyślam się, że ten kod QR to taka czarno-biała mozaika w kształcie kwadratu i z tego nie będę korzystał bo nie mam czym i chyba nie mam nawet systemu "Android" (iPhon Apple) i chciał bym wpisać ręcznie ust. Wi-Fi. Tylko jak to zrobić? Wchodzę w "Ustawienia" telefonu a w nich w Wi-Fi i pokazuje mi się lista, z której wybieram "inna". Włączam "Mavic pro" z przełącznikiem ustawionym w pozycji "Wi-Fi" i pojawia mi się nowa sieć pod nazwą związaną z "M.p". Otrzymuję żądanie wpisania hasła i to czynię przepisując "password". Niestety, nie uzyskuję połączenia z Wi-Fi. Powtarzam te czynności z włączonym sterownikiem i podłączonym do niego telefonem i... nadal nie uzyskuję połączenia. Co robię źle? 

#2 nitroactive

nitroactive

Antysystemowiec

• Zwycięzcy
  • 3627 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 18:34

A próbowałeś z innym telefonem? Zgadza się Iphony nie mają androida :)

Użytkownik nitroactive edytował ten post 15 grudzień 2017 - 18:37

Krajobraz Różności
Toivo jää, tie rakkauteen. Tie syvään vaupauteen.

#3 TomW

TomW

Stary wyga

• Moderatorzy
  • 1806 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • SprzętCanon 17-400L(ee)
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 15 grudzień 2017 - 20:11

a próbowałeś odpalić w ogóle aplikację dji go?

dostępna tutaj: https://itunes.apple...d943780750?mt=8

Dziękuję słońcu za światło (Jacek Bonecki).
https://500px.com/TomaszWozniak

#4 mikser

mikser

Nijaki

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 6 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 20:10

Właśnie, z ciekawości się w to zagłębiłem i zależy od systemu, od ISO 9 wzwyż jest teraz aplikacja DJI GO 4, trzeba by ją pobrać w App Store, zainstalować i odpalić. Dla pewności tak jak mówią, poprosiłbym kogoś ze znajomych/rodziny, kto ma androida, żeby przetestował na swoim. Albo coś trzeba pogrzebać w ustawieniach wifi.

#5 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10463 postów
  • SprzętD4+kilka słoików

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:16

Aplikacje dji GO są dwie-od phantoma 4 i do phantoma 4. Więc nie łączą się one z wersją systemu a z urządzeniem które chcemy sterować.  Wiem bo sam stoję przed wyborem drona dji. 

#6 Preskaler

Preskaler

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7999 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • SprzętRóżny

Napisano 04 styczeń 2018 - 13:41

Dziękuję Wszystkim za porady i przepraszam za zwłokę! Była ona spowodowana koniecznością wyjazdu do najbliższej rodziny na święta. 

Z innym telefonem nie próbowałem bo zwyczajnie nie mam innego. Pożyczać zaś nie chcę bo po co mi czyjś telefon i tłumaczenie się dlaczego ja odbieram połączenia a poza tym, jak ściągnę aplikacje na czyjś telefon to i tak u siebie jej nie będę miał. Na swój telefon aplikacji nie mogę ściągnąć bo córka wpisała mi hasło, które chciałem mieć i wyjechała a telefon mi podaje, że błędne hasło lub coś tam.... . Napisałem do "Apla" o zmianę hasła i dostałem od nich interesującą i nieprawdziwą informację, że na to trzeba poczekać 14 dni i dostanę wiadomość na swój telefon 30.12. Do dzisiaj nic nie dostałem jednak. 

Na razie chciałem chociaż sprawdzić tego drona ale same z tym kłopoty. Muszę chyba jakiegoś informatyka zaprosić do sienie i może on coś pomoże? Telefon niby skonfigurowałem z Wi-Fi ale do sklepu nie mogę wejść aby ściągnąć tą "czwórkę" z powodu tego "błędnego hasła". Teraz były gorące dni to i nikt nie miał za bardzo czasu na takie zabawy ale może w niedzielę załatwię kogoś? Na razie mogę jedynie polatać takim czymś:

uqzh7c9d5l0a_t.jpg

:hihi:

#7 Preskaler

Preskaler

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7999 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • SprzętRóżny

Napisano 09 styczeń 2018 - 22:36

No i stało się! Jestem użytkownikiem drona. Mam go już od miesiąca ale dopiero dzisiaj uruchomiłem i to w dodatku w pokoju. Miałem kłopoty z iPhonem i ze ściągnięciem aplikacji DJI GO 4 ale jakoś powoli doszedłem do tego jak to uruchomić.Zabawka świetna i praktycznie sama lata. Teraz tylko czekać na sprzyjającą pogodę i próby w plenerze. Nagrałem też filmiki ale nie mam czym ich obrobić i przyciąć. 

Okazuje się, że albo zapomniałem jak się wstawia tutaj zdjęcia albo coś jest zmienione bo pisze mi, że taki format nie jest obsługiwany. Pisze linka z nawiasami kwadratowymi i img.

#8 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10463 postów
  • SprzętD4+kilka słoików

Napisano 09 styczeń 2018 - 22:40

Mavic-iem latasz ? 

Ja sobie dji phantoma 3 sprawiłem więc jest już dwóch droniarzy na forum  :)

Jaki ma format zdjęcie ? Najlepiej wgraj na elektrodę/tinypic i wstaw tak jak piszesz w kwadratowym img

#9 Preskaler

Preskaler

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7999 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • SprzętRóżny

Napisano 09 styczeń 2018 - 23:09

Tak, latam Mavikiem choć to za dużo powiedziane "latam". Na razie próby ale trzyma się wspaniale. Film wychodzi jak ze statywu. Format jest różny ale nie przekracza na dłuższym boku 800. Nie wiem czy linka można samego wstawić? Kiedyś był taki dział, w którym był regulamin i wszelakie informacje podstawowe.

#10 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10463 postów
  • SprzętD4+kilka słoików

Napisano 09 styczeń 2018 - 23:22

Na razie próby ale trzyma się wspaniale. Film wychodzi jak ze statywu.

też byłem zaskoczony stabilizacją. Jednak DJI to DJI  :msn-wink:

Format jest różny ale nie przekracza na dłuższym boku 800.

Chodziło mi o rozszerzenie. 

Przez co wstawiasz ? 

#11 Preskaler

Preskaler

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7999 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • SprzętRóżny

Napisano 09 styczeń 2018 - 23:38

No może teraz?

1.

2392184700_1515536686.jpg

2.

8922116500_1515536687.jpg

3.

4431324100_1515536687.jpg

Użytkownik Natrix edytował ten post 09 styczeń 2018 - 23:48
numeracja ;)

#12 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10463 postów
  • SprzętD4+kilka słoików

Napisano 09 styczeń 2018 - 23:50

teraz hula  :msn-wink:

W pomieszczeniu ja bym się jednak bał, chociaż tu masz Glonass i czujniki więc de facto można w pomieszczeniu. Mój to w porównaniu do tego krowa, fajny ten Mavic.

Pozostaje czekać na lepszą pogodę to też może coś pokarzę

#13 Preskaler

Preskaler

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 7999 postów
  • LokalizacjaKrosno
  • SprzętRóżny

Napisano 10 styczeń 2018 - 23:52

Przepraszam za milczenie ale sami wiecie jak to jest z nową zabawką. Każdą wolną chwilę się przeznacza na poznawanie. Teraz można powiedzieć, że latam. Pogoda była dzisiaj sprzyjająca i wykonałem kilka lotów. Nie wiem czy uda mi się wstawić film ale spróbuję. Na razie tylko lądowanie. Przepraszam za brak numeracji!

No i nie chce się wysłać. Nie mam pojęcia jak to zrobić? Można sam link?

https://youtu.be/FFX6J300F2Q

#14 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10463 postów
  • SprzętD4+kilka słoików

Napisano 11 styczeń 2018 - 00:05

No i nie chce się wysłać. Nie mam pojęcia jak to zrobić? Można sam link?

Ja szczerze powiedziawszy też nie wiem, coś jest nie tak ze skryptem, trzeba wstawiać linki  :msn-wink:

Przepraszam za brak numeracji!

Nie ma sprawy, tak będzie łatwiej się odnieść do zdjęć.

Lądowałeś ręcznie czy autopilotem ? U mnie zauważyłem, że lądując autopilotem tuż nad ziemią zawisa i się stabilizuje zanim "usiądzie", tutaj było podobnie, chyba że ręcznie go stabilizowałeś. Niby bajer ale przydaje się w filmowaniu bo można osobno sterować kamerą a nie trzeba przejmować się sterowaniem. 

Obrazek daje ładny, ja mam HD i też jest pięknie. Tylko ogarnąć sterowanie tak, żeby nie było chaotycznie to...trzeba sporo nauki  :)