Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obywatele----coś jest nie tak !

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#29 ucho103

ucho103

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 861 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Sprzętnikon d7000

Napisano 08 grudzień 2017 - 11:27

Ja mam 43 lata i niestety nie wiem co to jest jest flexaret i niestety nie znam takich osób

z wiki: " Flexaret (...) The last cameras were produced after the 1968 Soviet invasion and in 1970 when the production was cancelled due to lack of parts from the East Germany."

(koniec produkcji 1970r)

Ja rocznik '85 więc też wymiękam  :nie_wiem:

Amator który jak ma czas to pstryka, ale nie ma czasu... ;] Moje fotki na blogu

#30 DVD_100

DVD_100

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 617 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • SprzętNikon F80, Samyang 14, Bessa R, Voigtlander 35 ultron

Napisano 08 grudzień 2017 - 19:25

Ja rocznik 89 a nazwa mi jest znana ;) W łapach nigdy nie miałem, ale z nam z opowieści, bardziej doświadczonych :D Tutaj jest mały ruch nawet na cyfrze, więc się nie dziw, ze na analogowych  prawienie ma. Lepiej iść na aparaty tradycyjne, czy korex i tam zadawać pytania, większa szansa, ze ktoś odpowie.

#31 jurekp

jurekp

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 496 postów
  • LokalizacjaBrama Bieszczad
  • SprzętCanon EOS 50d + EOS 5d mk3

Napisano 08 grudzień 2017 - 19:35

Tom W - mogłeś widzieć ten aparacik - lustrzankę dwu obiektywową albo w muzeum albo u wujka i na pewno twojej komunii nie fotografował nikt takim aparatem . :w00t:

#32 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3638 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzętniszowy
  • FotoRing:Zawodowiec

Napisano 08 grudzień 2017 - 19:58

Nigdy o takim aparacie nie slyszalem. A tu prosze made in czechoslovakia. Czezby polski przemysl fotograficzny obawial sie konkurencji i propagowal tylko radzieckie kopie....

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...

#33 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10252 postów
  • SprzętD4+kilka słoików
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 08 grudzień 2017 - 20:06

Należałoby wywołać tę odpowiedź, nawet samemu spróbować, może popytać znajomych fachurów i tę odpowiedź wreszcie dać. Bo---jestem moderatorem i dbam o to , żeby forum było jednak przydatne.

Samemu spróbować odpowiedzieć na pytanie na które nie ma się zielonego pojęcia ? 

Wspomniane dawne fachury z tego forum oczywiście wiedzą, ale oni już nie chcą sobie rąk brudzić bo się pogniewali.

Kogo masz na myśli ? Poproszę Nicki. 

#34 jurekp

jurekp

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 496 postów
  • LokalizacjaBrama Bieszczad
  • SprzętCanon EOS 50d + EOS 5d mk3

Napisano 08 grudzień 2017 - 20:25

Flexaret to prostszy brat Rolleiflexa  i jego uproszczonej wersji  Rolleicorda  i był jeszcze takie tanie g....  niby lustrzanka dwu obiektywowa  z zsrr  ,  a nazywał się Komsomolec  ale tu górna komora była tylko celownikiem o stałej ostrości 

#35 pulkos

pulkos

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 176 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 03:04

Tak, widzę że wiedzy przybywa.

Był to znany aparat dlatego, że jako dwuobiektywowy stanowił konkurencję dla polskiego Starta. Oczywiście był lepszy od niego, ale dyskusje trwały............

Rosyjski odpowiednik to Lubitiel i tu jakość zależała od daty produkcji. Wspomniany Komsomolec to jego poprzednik występujący w 2 wersjach (licznik lub bez). Była to kopia przedwojennego niemieckiego apartu Voigtlander Brillant.

Natomiast Rolleiflex (i tańszy Rolleicord) to najwyższa półka.

W Polsce niewiele osób miało wspomnianego  czeskiego Flexareta bo - kwestia ceny !

Kogo nie stać było na Starta to kupował Lubitiela.

Aparaty foto i tak kosztowały ponad 1 pensję.

Mówiąc o aparatach dwuobiektywowych należy wspomnieć o niesłychanie drogim (1/3 ceny samochodu) aparacie Zeissa --CONTAFLEX  24x36. Jak widać był on na film małoobrazkowy a zarazem miał dwa obiektywy tak jak powyżej wymienione.

Produkowano do niego dodatkowe obiektywy ---rozumiem że po 2 = górny i dolny.

Był robiony w latach 1936--38 i produkcję przerwano. Widziałem go 1 raz.......to jest taki rarytas że mało kogo stać na niego.

Pytanie o Flexaret jest źle zadane bo nie widać różnic pomiędzy dwiema wersjami a więc nikt kto nie posiadał u siebie takiego aparatu / lub kilku odmian w kolekcji/ nie da rady odpowiedzieć.

Jak mówiłem--byli tu tacy ale od około 1,5 roku zniknęli z westchnieniem ulgi . Co do ich nicków to chyba moderator je zna i nie muszę się produkować.

#36 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2490 postów
  • Sprzęt6D/5DMK IV/A7MK II

Napisano 09 grudzień 2017 - 13:45

Przykład :  stoi pytanie o dwa aparaty typu Flexaret i nikt na nie nie odpowiedział. Należałoby wywołać tę odpowiedź, nawet samemu spróbować, może popytać znajomych fachurów i tę odpowiedź wreszcie dać. Bo---jestem moderatorem i dbam o to , żeby forum było jednak przydatne. Po to aby inni ewentualnie chętni do pytań weszli tutaj widząc , że tu się nie olewa ludzi.
W końcu Flexarety były znane , to aparaty dość częste ( z półki nieco wyższej) więc czyżby NIKT nie znał odpowiedzi ?

Pytanie o Flexaret jest źle zadane bo nie widać różnic pomiędzy dwiema wersjami a więc nikt kto nie posiadał u siebie takiego aparatu / lub kilku odmian w kolekcji/ nie da rady odpowiedzieć.

Bez komentarza. Mam nadzieję że na terapię nie jest za późno.

#37 pulkos

pulkos

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 176 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 16:57

Obywatelu Mag......

Obie wypowiedzi są słuszne ( i zbawienne).....

Dla konesera, który posługiwał się w życiu aparatami typu Start itp, sprawa jest prosta bo niejedno słyszał o Flexarecie. I nawet gdy pytający zamieszcza zdjęcia w pokrowcach--sam obraz obiektywów (w tym rodzaj migawki= inna firma), wystarcza aby wydedukować o jakie różnice idzie. Bo taki koneser zna odmiany modeli Flexareta.

Przykładowo--ja rozpoznałbym rodzaje aparatów Moskwa od 1--do 5 .

Wśród fotoamatorów, aparatami dwuobiektywowymi posługiwało się 30--40 % ludzi więc np. połowa z nich mogłaby coś zasugerować.

Z dawnych userów tego forum co najmniej dwóch może udzielić odpowiedzi od ręki.

Tylko że oni mają dość dywagacji obu panów "N" więc się wycofali.

Ponieważ wycofało się prawie 90% userów w ogóle---------to nie mamy armat.

A swoją drogą, zdjęcia w pokrowcach na tyle utrudniają sprawę, że dziwię się użytkownikowi zadającemu pytanie (może być inny typ pokręteł , inny kształt detali drugorzędnych).

Podejrzewam, że ten pytający jest także z rocznika 1980--85 a więc to jest model postgierkowski===czyli tragedia narodowa niestety. Tu już żadna kuracja nie pomoże.........NIE, pardon, jest jedna naprawcza metoda , a nazywa się WOJNA !!!!!

#38 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10252 postów
  • SprzętD4+kilka słoików

Napisano 09 grudzień 2017 - 17:12

Z dawnych userów tego forum co najmniej dwóch może udzielić odpowiedzi od ręki.
Tylko że oni mają dość dywagacji obu panów "N" więc się wycofali.

A jednak proszę o podanie nicków. I teraz już nalegam. Bo jeśli mówisz o Wieńczysławie czy Fotomechaniku to mam dla Ciebie smutną wiadomość-ośmieszasz się mówiąc, że przeze mnie odeszli. Mam z Nimi dobry kontakt przez inne forum. 

Tak nawiasem mówiąc to dalej nie odpowiadasz na moje pytania i dalej nie wiem co  takiego zrobiłem z Neo, że odeszło przez nas 90% użytkowników. 

Jeszcze raz podkreślam-czekam na te nicki, chyba, że sobie je wymyśliłeś..

#39 pulkos

pulkos

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 176 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 17:48

A propos flexareta--poniżej trochę danych z sąsiedniego forum

http://www.aparaty.t...ret___jaki.html

http://www.aparaty.t...ierpliwosc.html

PS @panowie "N" : to nie jest pierwsza klasa podstawówki gdzie mówi się pani wprost że mam sraczkę i muszę wyjść.

Czy krytyczny ton w waszej sprawie pojawił się pierwszy raz ? A popatrzcie sobie na inne działy gdzie ktoś pyta kto wyznaczył takiego (^%$) na moderatora.

Albo przypomnijcie sobie wymianę zdań z  userem "wieńczysław5" gdzie dajecie do zrozumienia ,że jego widzenie fotografii jest z czasów sprzed 50 lat i jego porady w dobie obecnej sensu nie mają ; facet po tym was olał i słusznie, a teraz nie ma komu pisać o flexaretach.

Kiedyś wyraziłem się już krytycznie o kontakcie z moderatorem, po czym ZNIENACKA otrzymałem majla od nieznanego mi usera tego forum, który daje szczegółową charakterystykę tegoż---ale w takich słowach i tak obficie----że ja nie mogę tego podać tu w poście bo mnie obaj oskarżycie o wszystko.

To jest temat dla właściciela strony a nie dla przypadkowych piśców raz na 4 miesiące. No ale skoro tenże właściciel także chyba olewa całość zagadnienia---to dlaczego ja mam się podkładać. Szkoda tylko ,że  dział  analogowy spotka podobny los jak wiele innych hobbystycznych stron , i to wcale nie dlatego że temat jest niszowy  ale po prostu brak tu tego co Czesi nazywaj`ą " zmys a ucel" ( jak by tego nie tłumaczyć).

#40 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10252 postów
  • SprzętD4+kilka słoików

Napisano 09 grudzień 2017 - 17:57

A popatrzcie sobie na inne działy gdzie ktoś pyta kto wyznaczył takiego (^%$) na moderatora.

Linki-nie przypominam sobie.

Albo przypomnijcie sobie wymianę zdań z  userem "wieńczysław5" gdzie dajecie do zrozumienia ,że jego widzenie fotografii jest z czasów sprzed 50 lat i jego porady w dobie obecnej sensu nie mają ; facet po tym was olał i słusznie, a teraz nie ma komu pisać o flexaretach.

Nas olał ? A to dobre. Bo na pewno nie mnie, sam Wieńczysław może potwierdzić. Tym bardziej nie przypominam sobie, żebym coś takiego pisał-znów proszę o link.

Kiedyś wyraziłem się już krytycznie o kontakcie z moderatorem, po czym ZNIENACKA otrzymałem majla od nieznanego mi usera tego forum, który daje szczegółową charakterystykę tegoż---ale w takich słowach i tak obficie----że ja nie mogę tego podać tu w poście bo mnie obaj oskarżycie o wszystko.

O mnie  ? Z ciekawości pytam. 

a nie dla przypadkowych piśców raz na 4 miesiące.

O administratorach [tj mnie i Neo] piszesz ? Podam Ci małą statystykę

Neo: 10 251 napisanych postów, 395 pozytywnych punktów reputacji

Natrix: 10 239 napisanych postów, 318 pozytywnych punktów reputacji

Właściciel poprzedni: 227 postów, 4 pozytywnych punktów reputacji

Właściciel obecny: 0 postów, 0 pozytywnych punktów reputacji

Podsumowując-jak dotąd wszystko co nam zarzucasz jest bzdurą wyssaną z palca której nijak nie umiesz oprzeć argumentami/faktami/dowodami. Chcesz rozmawiać dalej ? Ok, ale pragnę zauważyć, że się ośmieszasz bo jak widzisz nawet użytkownicy są przeciw Twoim "tezom" 

#41 Gruby

Gruby

Stary ch...

• Zwycięzcy
  • 2256 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Sprzętaparat

Napisano 09 grudzień 2017 - 23:51

Uważam, że założyciel tego tematu miał na celu wywołanie gównoburzy i niestety ten cel osiągnął. Także na prawdę proponował bym w tym dalej nie uczestniczyć :) Prowokacje odnoszące się do najmroczniejszych okresów i najstraszniejszych wydarzeń XX wieku są (przynajmniej mnie się tak wydaję :angry2: ) na wyjątkowo niskim poziomie i trochę dziwię się, że ten temat jest jeszcze otwarty... 

Co do fotografii wykonanych sprzętem analogowym to widzę ich całkiem sporo na innych stronach poświęconych fotografii, na których się udzielam. Przede wszystkim są to potrety, akty i street.  Ch..ja się tam znam, ale widziałem mnóstwo świetnych fotografii wykonanej aparatami analogowymi. Autorów używających tej techniki jest całkiem sporo :)

Eksperci od analogów z forumphoto, o których tutaj była mowa raczej nie wstawiali swoich zdjęć. Może szkoda a może całe szczęście.

Użytkownik Gruby edytował ten post 10 grudzień 2017 - 00:01