Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdjęcia w kościele

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#15 jamto

jamto

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 1525 postów
  • SprzętCanon

Napisano 16 maj 2017 - 19:18

No to widzę że nie tylko ja mam taki problem. WB to dla mnie zmora też ciężka do przeskoczenia. W Rawach mogę to zmieniać ale jak? Zewsząd słyszą bierz próbkę z białka oka. Terefere, dopiero cuda wianki wychodzą. Zana też karta szara, biała, sraka i owaka. Jedynym pewnym sposobem było to, ze zrobiłem na jednej odbitce różne ustawienia i potem na papierowym zdjęciu wybrałem to które najbardziej odpowiadało, i tyle.... Tyle że jak już to robię w pomieszczeniu zawsze z tym samym oświetleniem więc mam to opanowane ale też muszę się martwić że lab coś sobie nie poustawia po swojemu bo jestem wręcz pewny że w labie coś tam poprawiają, może automatyka poprawia i zdarza się że nie jest tak jak tego chcę. szczególnie widzę to w kwestii jaśniej, ciemniej.

Jamto - amator umiejący nieco więcej niż tylko nacisnąć przycisk migawki, jamteż - mający ogrom wiedzy i doświadczenia do zdobycia

#16 morris35

morris35

Stały bywalec

• Moderatorzy
  • 1368 postów
  • SprzętA6000
  • FotoRing:Zaawansowany

Napisano 16 maj 2017 - 19:21

Zewsząd słyszą bierz próbkę z białka oka

Jeszcze nie widziałem jednolitego koloru białka u żadnego stworzenia , to nie ma się co dziwić 

#17 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 2714 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzęt2 DSLM+DSLR+kompakt dalmierzowy
  • FotoRing:Zawodowiec

Napisano 17 maj 2017 - 07:03

Moim zdaniem nie wolno przesadzac z WB. Uwazam, ze w wielu przypadkach powinno sie tylko korygowac WB, jezeli aparat widzi kolory inaczej niz ludzkie oko. Czesto zdjecia korygowane traca na klimacie. Zaden rozsadny fotograf nie dazy do ustawiania prawidlowego koloru skory w portercie przy swiecach. 

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...