Skocz do zawartości

Zdjęcie

xcerberek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 xcerberek

xcerberek

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 76 postów
  • Sprzętcanon d700

Napisano 17 kwiecień 2017 - 20:25

Witam wszystkich użytkowników forum:) jako, że jestem zapalonym amatorem fotografii i niedawno nabyłem sprzęt to pomyślałem, że nadszedł czas aby założyć sobie konto na forum. Na powitanie wrzuciłem kilka zdjęć, które możecie znaleźć w poniższych postach:

Makro: http://www.forumphot...akro-xcerberka/

Krajobrazy: http://www.forumphot...brazy-cerberka/

Zwierzątka: http://www.forumphot...775-zwierzatka/

Architektura: http://www.forumphot...le/#entry480667

Zdjęcia na chwilę obecną wykonuje canonem 700d i Olympusem sz-16

#2 Natrix

Natrix

Dyktator

• Administratorzy
  • 9109 postów
  • SprzętNikoniarz
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 17 kwiecień 2017 - 20:27

Cześć ! 

Wrzucaj foty wrzucaj... :thumbsup3:

Zerknij do mojego Portfolio, możesz wpaść też na FB ;)

#3 xcerberek

xcerberek

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 76 postów
  • Sprzętcanon d700

Napisano 21 kwiecień 2017 - 19:45

tak, żeby nie robić niepotrzebnych tematów to zadam kilka pytań tutaj (ze względu na ich błachość):

1. Czy baterie w lustrzankach (dokładnie to c700d) są obecnie jak w telefonach czyli nie ważne czy ładujemy jak jest prawie pełna czy też w połowie itd czy jednak powinienem najpierw mocno rozładować baterię? Czy po każdym wyjściu lepiej ładować?

2. Czy lustrzankę przechowujecie z założonym obiektywem?

#4 Natrix

Natrix

Dyktator

• Administratorzy
  • 9109 postów
  • SprzętNikoniarz

Napisano 21 kwiecień 2017 - 22:23

1. Czy baterie w lustrzankach (dokładnie to c700d) są obecnie jak w telefonach czyli nie ważne czy ładujemy jak jest prawie pełna czy też w połowie itd czy jednak powinienem najpierw mocno rozładować baterię? Czy po każdym wyjściu lepiej ładować?

Ja bym się tym nie przejmował, ładujesz kiedy chcesz  :msn-wink:

2. Czy lustrzankę przechowujecie z założonym obiektywem?

Si  :thumbsup3:

#5 Lukas.

Lukas.

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 4152 postów
  • LokalizacjaAlberta, Kanada
  • SprzętNikon
  • FotoRing:Zaawansowany

Napisano 22 kwiecień 2017 - 00:43

Witaj, Ja tez nie odpina szkla, ale znambtakch, ktorzy robia to za kazdym razem. Calkowicie zalezy to od tego jak Ci wygodniej. A baterie laduje przed kazdym wyjsciem nawet jak nie ma takiej potrzeby i nie zauwazylem aby gorzej pracowala

#6 Natrix

Natrix

Dyktator

• Administratorzy
  • 9109 postów
  • SprzętNikoniarz

Napisano 22 kwiecień 2017 - 09:47

Częste odpinane szkła niesie za sobą ryzyko upaprania matrycy. Ja jak robię macro zawsze zabieram też tamrona gdyby pojawił się jakiś zwierz. Zmieniam szkło praktycznie w trawach i teraz przy krajobrazie (ok f14) muszę pół godziny stemplować niebo :hehe:

#7 ucho103

ucho103

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 599 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • SprzętA6000 +Sigma 30/1.4, canon 55-250, CZJ 135/3.5

Napisano 22 kwiecień 2017 - 13:00

Co do aku, to z tego co wiem to są głównie litowo-jonowe

za wiki:

"Wskazówki przedłużające życie akumulatorów Li-ion

Akumulatory Li-ion, w przeciwieństwie do akumulatorów NiCd czy NiMH, powinny być ładowane często i jak najszybciej po rozładowaniu. Jeśli jednak nie będą używane przez dłuższy okres, powinny zostać rozładowane do około 40%. W takim stanie akumulator ma znacznie wyższą żywotność. Jeżeli akumulator będzie przechowywany w stanie całkowitego rozładowania, może ulec uszkodzeniu.
Akumulatorów tego typu nie trzeba koniecznie formować, w przeciwieństwie do akumulatorów starszego typu.
Należy ograniczyć lub w ogóle nie używać funkcji, które powodują pełne rozładowanie baterii (spotykanych w laptopach i telefonach komórkowych pracujących z bateriami niklowymi).
Akumulator powinien być przechowywany w chłodnym miejscu. Nie powinien być jednak poddawany działaniu ujemnych temperatur. Przechowywanie w wysokich temperaturach (np. w nagrzanym samochodzie lub w pobliżu grzejnika) przyspiesza proces starzenia."

Amator który jak ma czas to pstryka, ale nie ma czasu... ;] Moje fotki