Skocz do zawartości

Zdjęcie

.ujowa fotografia.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#15 hofman

hofman

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 583 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 22:40

http://sjp.pl/huj

Podobno przez samo h to okrzyk bojowy średniowiecznych germanów, ale to jeszcze gorzej. :blush:

Wolę żeby H.. pozostał członkiem. 

Neo patrząc na Twój awatar na pewno nie zaprzeczysz że tyle ... na drodze wywołuje uśmiech na twojej twarzy.

:surprise: Nieee. Zostałeś księdzem?

W sieci to tam się nie szczypią ale rozumiem, mieszamy herbatkę bez uderzania o ścianki filiżanki.

Z drugiej strony to właśnie takie tematy w śród szkolnej młodzieży rozchodzą się najszybciej, Tak że popraw łącza bo Ci serwery rozerwą :hehe:

13

Załączony plik  LSF_8887.jpg   96,86 KB   2 Ilość pobrań

#16 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10223 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 09 marzec 2017 - 23:35

Neo patrząc na Twój awatar na pewno nie zaprzeczysz że tyle ... na drodze wywołuje uśmiech na twojej twarzy.

W tym akurat przypadku ta tablica jest nawet zabawna.  :hihi:

Nieee. Zostałeś księdzem?

Nie - inkwizytorem  :hehe:

W sieci to tam się nie szczypią ale rozumiem

"Tam" czyli gdzie ?

mieszamy herbatkę bez uderzania o ścianki filiżanki.

Przynajmniej staramy się- dzwonienie łyżeczką nie jest ani kulturalne ani przyjemne dla innych. :msn-wink:

#17 hofman

hofman

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 583 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 21:27

"Tam" czyli gdzie ?

Nie mam na myśli innych fotograficznych serwisów a choćby komentarze z powyższego linka.

Inne niefotograficzne fora też są pełne wulgaryzmów zwłaszcza te z "twojego awatara" ale nie tylko.

Przynajmniej staramy się- dzwonienie łyżeczką nie jest ani kulturalne ani przyjemne dla innych. :msn-wink:

Na przykład tu w Anglii dobre wychowanie ma duże znaczenie, i priorytet. Te całe poprawności polityczne na które wielu narzeka, to że zamknięty pas na drodze idzie szybciej od pozostałych bo "wszyscy" są uprzejmi. Albo w dużych firmach prowadząc rozmowę kwalifikacyjną, nie możesz się zapytać o staż pracy bo dyskwalifikujesz niedoświadczonych. To idee które dają nadzieję na lepsze życie, coś jak kościół w swoich filarach, tylko bez obrządków i Jezuska. Ciekawe czy te rzeczy tworzyły się przy powstawaniu różnych języków. To Ci  wyspiarze. Czyżby miało to znaczyć że Anglia była takim boziowym plemieniem? Pewnie nie bo mam zbyt wąskie pole widzenia. W Polsce jest dużo zawiści to jakby przeciwieństwo Anglii, bo zasady dobrego wychowania nie pozwalają na mówienie wprost o rzeczach nieprzyjemnych. To ciągłe, jak się masz, bardzo dobrze też wpływa na psychikę. W zasadzie to dawno w Polsce nie byłem ale słyszałem że dużo się zmienia pod tym względem.

Niemcy "Rasa panów" zdyscyplinowanych i poukładanych.

Neapolitańczycy potomkowie Greków? Trudno tam doszukać się jakiegokolwiek sensu, pomimo to bardzo dużo serca i chęci konwersacji co też w Grecji udało mi się zauważyć. 

Bliżej im do kultur Afrykańskich gdzie ludzie spędzają czas ze sobą. Anglii do tego brakuje, dlatego wielu Afrykańczyków urodzonych w Anglii wychowuje się w Afryce żeby nabrały tej kultury.Wystarczy przejść się w Londynie na Pekham ulicą Ray Lane żeby zrozumieć o czym mówię.         

14

Załączony plik  LSG_1092.jpg   78,62 KB   1 Ilość pobrań

a 4 wygląda bardzo dobrze. 9 bardzo marnie ale fakt że ten ... stanął na inwalidzie................. 

Użytkownik hofman edytował ten post 10 marzec 2017 - 22:21

#18 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10223 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 10 marzec 2017 - 23:34

Nie mam na myśli innych fotograficznych serwisów a choćby komentarze z powyższego linka.

Nie czytałem tych komentarzy- z resztą nie maja dla mnie znaczenia wulgaryzmy gdzieś tam w sieci, nie są dla mnie wyznacznikiem postępowania.Szczególnie jeśli są wulgarne. 

Inne niefotograficzne fora też są pełne wulgaryzmów zwłaszcza te z "twojego awatara" ale nie tylko.

Fora z mojego avatara ?! To mnie zaskoczyłeś- cóz to za fora ?! Angielskich rycerzy ?

Na przykład tu w Anglii dobre wychowanie ma duże znaczenie, i priorytet. Te całe poprawności polityczne na które wielu narzeka, to że zamknięty pas na drodze idzie szybciej od pozostałych bo "wszyscy" są uprzejmi.

Mylisz pojęcia- dobre wychowanie nie ma niczego wspólnego z poprawnością polityczną.

Wręcz przeciwnie - to pierwsze wynika raczej z konserwatyzmu , to drugie z "postępowactwa".

Albo w dużych firmach prowadząc rozmowę kwalifikacyjną, nie możesz się zapytać o staż pracy bo dyskwalifikujesz niedoświadczonych. To idee które dają nadzieję na lepsze życie, coś jak kościół w swoich filarach, tylko bez obrządków i Jezuska.

To kompletny idiotyzm  :omatko:  ciekawe czy zamiast choinki przystraja się w takich miejscach drukarki lub serwery ....

Ciekawe czy te rzeczy tworzyły się przy powstawaniu różnych języków.

Te idee powyżej ? Nie - to efekt zarazy socjalizmu.

Czyżby miało to znaczyć że Anglia była takim boziowym plemieniem? Pewnie nie bo mam zbyt wąskie pole widzenia.

I tak i nie - Henryk podporządkował sobie kościół gdy zaczął przeginać z rozwodami  :hehe: .Skutkiem tego , trochę sie przy okazji powyrzynali w wojnach religijnych.

W Polsce jest dużo zawiści to jakby przeciwieństwo Anglii, bo zasady dobrego wychowania nie pozwalają na mówienie wprost o rzeczach nieprzyjemnych.

Moglibyśmy rozważac jakie czynniki na to wpłyneły ,mogłoby nam to jednak zając kilka stron.. :msn-wink:

wielu Afrykańczyków urodzonych w Anglii wychowuje się w Afryce żeby nabrały tej kultury.

plemiennej ? :hehe:

Wystarczy przejść się w Londynie na Pekham ulicą Ray Lane żeby zrozumieć o czym mówię.

I trochę się "ubogacić" od braci muzułmanów ?  :hehe:

#19 hofman

hofman

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 583 postów

Napisano 25 marzec 2017 - 23:25

15

Załączony plik  LSG_1201-Edit.jpg   108,09 KB   0 Ilość pobrań

16

Załączony plik  LSG_1205-Edit.jpg   71,48 KB   0 Ilość pobrań

17

Załączony plik  LSG_1210-Edit.jpg   101,48 KB   0 Ilość pobrań

18

Załączony plik  LSG_1239-Edit.jpg   113,72 KB   0 Ilość pobrań

19

Załączony plik  LSG_1242-Edit.jpg   47,43 KB   0 Ilość pobrań

#20 hofman

hofman

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 583 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 21:42

20

Załączony plik  LSG_1552-Edit.jpg   85,53 KB   2 Ilość pobrań

21

Załączony plik  LSG_1555-Edit.jpg   108,71 KB   0 Ilość pobrań

22

Załączony plik  LSG_1621-Edit.jpg   68,6 KB   4 Ilość pobrań

23

Załączony plik  LSG_1672-Edit.jpg   86,51 KB   0 Ilość pobrań

24

Załączony plik  LSG_1680-Edit.jpg   84,12 KB   3 Ilość pobrań

Pytanie za 100 punktów.

Co robio ryby? 

#21 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3546 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzętniszowy
  • FotoRing:Zawodowiec

Napisano 11 lipiec 2017 - 08:57

Najwyrazniej mieszkasz w tej "...owej" miejscowosci i sie nudzisz.

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...

#22 TomW

TomW

Stary wyga

• Moderatorzy
  • 1744 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • SprzętCanon 17-200 f4L(ee)

Napisano 11 lipiec 2017 - 10:11

cokolwiek by się działo, niestety nie można tych rejestracji upomnieć o kulturalne zachowanie  :noel:

Dziękuję słońcu za światło (Jacek Bonecki).

https://500px.com/TomaszWozniak

#23 hofman

hofman

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 583 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 20:58

Ostatnio bije się z myślami czy aby dobre słowo wybrałem bo często widuję niezłą alternatywę CYK. Nie musiałbym się tak starać. W swoim projekcie widzę zakończenie i muszę zebrać sto zdjęć co by dopisać drugie zdanie do tematu albumu. Brzmiałoby ono „ jak sto .ujów”  

Gdyby tak się stało, bo odnoszę wrażenie że to niemożliwe żebym tylu … ustrzelił. Kiedyś w sobotę pojechałem w inny rejon i namiętnie się rozglądałem po zaparkowanych samochodach, niestety bezskutecznie. Stojąc w korku na trzypasmowej ulicy z przeciwka też nie zauważyłem żadnego. W tym projekcie nie chodzi o szerzenie wulgaryzmów czy o dobre technicznie zdjęcia bo to niemożliwe, często aparat sam robi zdjęcia, nie chciałbym się rozbić przez jakiegoś … . I nie zawsze są sprzyjające warunki. Dlatego nie liczy się jakość tylko ilość. Fotografia to nie tylko dobre techniczne zdjęcia, czasem chodzi o stawianie sobie wyzwań.

Z .ujem jest o tyle dobrze że trochę śmieszy trochę szokuje i jest Polskie, i wychodzi taka trochę niezręczna sytuacja między narodami. 

Do tego ogromna wartość historyczna zamieszczonych pojazdów. 

A co do ryb to biero panie.    

25

Załączony plik  LSG_1627-2.jpg   100,99 KB   1 Ilość pobrań

26

Załączony plik  LSG_1667.jpg   81,42 KB   2 Ilość pobrań

#24 hofman

hofman

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 583 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 18:35

To może trochę matematyki. Bo zastanawiało mnie czy taki…

27

Załączony plik  LSG_1698-Edit.jpg   95,32 KB   0 Ilość pobrań

… trafia się jeden na milion czy może każde osiedle ma takiego swojego…

28

Załączony plik  LSG_2169-Edit.jpg   114,29 KB   0 Ilość pobrań

…a. I tak sobie liczę 25 liter X 25 = 625 kombinacji by uzyskać JU. Mnożę przez kolejne 25 By pozyskać H i mały wynik 15 625 wcale mnie nie zadowala. Łatwo zauważyć JUH czy UJH kombinacji jest sześć więc cyfra wzrasta do 93 750 Większość rejestracji składa się z dwóch liter dwóch cyfr i trzech liter są jeszcze rejestracje stare , własne i zagraniczne, dlatego można powiedzieć że na 100 000 samochodów trafia się taki jeden…

29

Załączony plik  CNV00006 (2).jpg   105,14 KB   1 Ilość pobrań  

Gdyby liczbę mieszkańców zrównać z samochodami to w Londynie byłoby 88... 

30

Załączony plik  LSG_1685-Edit.jpg   89,54 KB   0 Ilość pobrań

…ów. A Taka Warszawa miałaby ich tylko 16. Prognozy do stu nie są obiecujące.      Od czterech lat większość…

31

Załączony plik  LSG_1163-Edit.jpg   68,71 KB   1 Ilość pobrań  

…ów którzy pojawili mi się na widoku zapamiętałem migawką. Z tym analogowym i tym nieczytelnym jest ich 25, czwarta część ze stu. 

Użytkownik hofman edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 18:39

#25 hofman

hofman

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 583 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 21:09

32.

Załączony plik  LSD_2461.jpg   91,6 KB   0 Ilość pobrań

33.

Załączony plik  LSG_1700.jpg   79,45 KB   0 Ilość pobrań

34.