Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samyang AF 14mm f/2.8 FE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#43 mkkaczy

mkkaczy

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2381 postów
  • LokalizacjaIRL
  • Sprzęt1dIV, 5dIII

Napisano 10 kwiecień 2017 - 16:33

W testach sprzętu pokazuje sie zdjęcia które mają pokazać główne cechy/wady obiektywu.

Kiedy umrę, mam nadzieję że żona nie sprzeda mojego sprzętu z taką cenę jaką jej powiedziałem że go kupiłem

https://500px.com/mkkaczy

#44 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2892 postów
  • SprzętCanon, Sony, Nikon... Pentax'a brak :-)

Napisano 10 kwiecień 2017 - 18:54

Te nocne pstryczki ok, ale co do reszty to spodziewałem się czegoś lepszego. Widać każdy troszeczkę śmieci.

Zastanawiam się jak Ci w miarę uprzejmie odpisać, ale chyba nie umiem. Ciężko mi się odnieść do tych bzdur które wypisujesz na forum. 

Zdjęcia które wstawiłem w tym wątku to test obiektywu. One nie miały być ładne, ona miały pokazać jak ten obiektyw jest ostry (lub nie), szeroki, jaką ma dystorsję, jaką głębie ostrości przy różnych F, i tak dalej. Dlatego właśnie zdjęcia budynku z bliskiej odległości, następnie pieniek.

A Ty mi tu wyjeżdżasz z tekstami o pstryczkach...  Ośmieszasz się coraz bardziej. A wcale nie musisz, po prostu pisz mniej, a rozsądniej.

Nikt (a już na pewno ja) na tym forum nie ma ambicji żeby ciągle Ci dokuczać. Z tym że na razie to sam się ciągle wystawiasz na odstrzał, a my musimy prostować to co piszesz nie dlatego że nie mamy nic lepszego do roboty, tylko dlatego żeby się ta "wiedza" nie rozprzestrzeniła w Internecie...

Proponuje tydzień urlopu od forum :-)

Użytkownik m.a.g edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 18:59

#45 jurekp

jurekp

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 623 postów
  • LokalizacjaBrama Bieszczad
  • SprzętCanon EOS 50d + EOS 5d mk3

Napisano 11 kwiecień 2017 - 23:08

Nareszcie  mądre słowa  m.a.g  BRAWO masz plusa   :thumbsup:

#46 ziolek76

ziolek76

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 370 postów
  • Lokalizacjamazowieckie,Sochaczew
  • Sprzętsony a58

Napisano 13 kwiecień 2017 - 08:29

Delikatnie,ale w środek tarczy....BRAWO w pełni popieram :thumbsup:

#47 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10516 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 13 kwiecień 2017 - 13:54

Post illuminati miał na celu jedno- "odgryzć się".Działanie szczególnie głupie biorąc pod uwagę charakter tego wątku i jego napiętnowanie było całkowicie uzasadnione.

#48 Waldek90

Waldek90

Nijaki

• Użytkownik
  • 1 postów
  • SprzętJeszcze nie mam

Napisano 09 kwiecień 2018 - 17:15

Witam,

Sorki za odkopywanie tematu, ale mam pytanie które mnie nurtuje od dłuższego czasu, jest ono związane z obiektywem Samyang AF 14mm F2.8 do systemu Sony FE. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem amatorem i chcę w niedalekiej przyszłości zakupić swojego pierwszego bezlusterkowca + właśnie w/w obiektyw. Interesuje mnie astrofotografia dlatego właśnie chciałem zapytać czy ten obiektyw się nadaje ? Pytam dlatego, bo nie bardzo rozumiem jak to jest z tym Autofocusem..? Da się go jakoś wyłączyć? Np. Dla Canona EF wyszedł identyczny obiektyw też 14mm AF F2.8 tylko jak można zauważyć na obiektywie jest przełącznik między AF/MF natomiast w wersji dla Sony takiego nie ma. Zastanawiam się nad tym czy to można jakoś z poziomu aparatu ustawić, aby wyłączyć to automatyczne ostrzenie (w astrofotografii i długich naświetlaniach, AF powinien być wyłączony). Dziwne, że dla canona wprowadzili taką opcję na obiektywie, a dla Sony nie. Proszę o wyrozumiałość, bo jeszcze nie do końca się na tym dobrze znam, więc będę wdzięczny za każdą informację. Jeżeli np. nie da się nic zrobić to jeszcze rozważam starszą wersję manualną 14mm MF f2.8 Pozdrawiam!

#49 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2892 postów
  • SprzętCanon, Sony, Nikon... Pentax'a brak :-)

Napisano 11 kwiecień 2018 - 14:31

Interesuje mnie astrofotografia dlatego właśnie chciałem zapytać czy ten obiektyw się nadaje ?

Z tego co wiem to tak, co prawda to nie moja działka ale przy zakupie tego obiektywu czytałem dużo opinii na Amazon ludzi którzy zakupili ten obiektyw do astrofotografii właśnie i byli bardzo zadowoleni, nawet ktoś pisał że wymienił starszą wersję na nowszą i był zadowolony.

Ale oczywiście starsza wersja też jest OK i jeżeli masz zamiar ostrzyć manualnie to ja osobiście nie kupowałbym nowszej wersji.

Pytam dlatego, bo nie bardzo rozumiem jak to jest z tym Autofocusem..? Da się go jakoś wyłączyć?

Z AF w obiektywie jest jak z kierunkowskazem w samochodzie.... jest. Ale nie jeżeli nie włączysz to nie działa :-)

Tak więc możesz ostrzyć tym obiektywem manualnie bez najmniejszego problemu.