Skocz do zawartości

Zdjęcie

FottoLotto Edycja V - zapisy i dyskusja

fottolotto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomW

TomW

Stały bywalec

• Moderatorzy
  • 1428 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • SprzętCanon 17-200 f4L(ee)

Napisano 17 listopad 2016 - 13:36

FottoLotto - edycja V .. czas chyba zacząć :)

Tytułem drobnego wyjaśnienia, bo jak się domyślacie FottoLotto w formie w jakiej została przyjęte niestety nie ma szans na dokończenie.

Co się zmienia i z czym musimy się uporać?

Po pierwsze nie będzie edycji podsumowującej tak jak to było założone. Czas roczny na taką zabawę to dość długo i niestety wiele się może po drodze zmienić i może się tak przytrafić, że nie wszyscy będą mogli kontynuować zabawę z nami. Sprawiedliwie więc będzie aby zwyczajnie kontynuować tę zabawę bez edycji "finałowych" a żeby zrekompensować "stratę" kubka, który miał być nagrodą za udział w poprzednich zabawach mamy dla was coś innego. Ale o tym na końcu mojej pisaniny.

Tak rodzi się edycja V FL :)

Aby zabawa jednak miała sens a wyścig był wyścigiem, chciałbym aby przyłączyło się do niego co najmniej 5 osób. Rzecz jasna im więcej tym ciekawiej. 

Tym samym tutaj pojawia się kolejna mała zmiana czyli zanim wystartujemy zbieramy minimalną liczbę uczestników. Jeśli zbierze się 5 osób to w poniedziałek 21 Listopada ogłaszam pierwszy temat i zbieramy prace i biegniemy do przodu.

W momencie ogłoszenia pierwszego tematu ciągle będzie otwarta możliwość przyłączenia się do zabawy dla osób, które do tej pory nie były na to zdecydowane. Po zebraniu wszystkich prac i wystawieniu pierwszej ankiety takiej możliwości już nie będzie.

Tym samym otwieram listę uczestników: 

• Odi1337
  • Zenitarow
  • Bizonik
  • Natrix (Joker)
  • Sueno
  • Cursed
  • i to miejsce czeka na Ciebie  :thumbsup:
  • a to na Ciebie  :thumbsup3:
  • :hophop:

Jak już zapewne widzicie w grze mamy jednego Moda ;) Natrix jest naszym Jokerem i będzie walczył dzielnie tak długo jak mu sił wystarczy. W czym tkwi haczyk jego udziału?

Może się zdarzyć tak, że nasz Joker dojdzie do półfinału gdzie do walki staną 3 osoby. I co teraz? Jeśli pojedynek potoczy się tak, że odpadnie Joker, to dwie osoby wchodzą do finału. Druga opcja to gdy odpada jeden z graczy a do finału teoretycznie wchodzi Joker i drugi gracz. Teoretycznie, bo tutaj pojawia się rola Jokera czyli "samo-odpadnięcie". Finału nie ma a zwycięzca zostaje wyłoniony już na tym etapie. Brawo! :) Aby doszło do takiej sytuacji Joker oczywiście musiałby przejść wszystkie kolejne etapy naszej zabawy. Wszystko zatem przed wami.

4 dni to czas na zgłaszanie i wypada to mniej więcej w niedzielę 20 listopada, powiedzmy do godziny 20tej. Nie liczcie na mnie jeśli będzie brakować wam 5tej osoby ;) Jako opiekun tego konkursu nie mam zamiaru brać w nim udziału. Zmobilizujcie się, zachęćcie innych  :msn-wink:

Aby dopisać was do listy uczestników dodajcie komentarz w tym poście.

Na wasze życzenie jak się nam czas odrobinę przeciągnie, możemy też zorganizować na przykład przerwę świąteczną. Z jednej strony ma to być faktycznie wyścig ale też dobra zabawa. 

A teraz UWAGA, bo podobnie jak w przypadku konkursu miesięcznego mamy nagrodę aby was odrobinę zmotywować do udziału w naszej zabawie.

Tym razem jednak jest ona realna i nie zginie w czeluściach internetu.

Nagrodą za wygraną w V edycji FL jest

roczna prenumerata Digital Camera Polska w wersji papierowej lub elektronicznej 

4733-Digital-Camera-Polska-11-2016.jpg

W przypadku pytań czy wątpliwości zapraszam do wątku: http://www.forumphot...onkursu/page-33 w którym możemy sobie omówić wszelkie niejasności.

#2 odi1337

odi1337

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 280 postów
  • SprzętCanon i trochę szkieł
  • FotoRing:Zaawansowany

Napisano 17 listopad 2016 - 17:28

Jestem chętny  :)

Leniwy amator  :)

#3 TomW

TomW

Stały bywalec

• Moderatorzy
  • 1428 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 listopad 2016 - 17:35

dopisany :) kto następny chętny? :)

#4 Zenitarow

Zenitarow

Nie podoba mi się określenie "Stary wyga"

• Zwycięzcy
  • 4708 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • SprzętCanon FF + 16-200L F/1,4-2,8
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 17 listopad 2016 - 17:37

Hmmm no to i ja bym się zapisał nieśmiało ;) 

Licz pieniądze, to wystarczy ci na dłużej. W Rany Boskie wierz i szanuj Święty Krzyż. Wtedy w życiu będziesz miał na co zasłużysz!

#5 Natrix

Natrix

Dyktator

• Administratorzy
  • 8435 postów
  • SprzętNikoniarz

Napisano 17 listopad 2016 - 17:37

Ja, z zastrzeżeniem ze jak dojdę do finału to od razu odpadam.
Zerknij do mojego Portfolio, możesz wpaść też na FB ;)

#6 TomW

TomW

Stały bywalec

• Moderatorzy
  • 1428 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 listopad 2016 - 17:52

doprecyzuj proszę "samo-odpadnięcie"? :noel:

czyli taki "joker" w talii kart, który w przypadku dojścia do finału jest odkrywany i osoba, która została na polu walki automatycznie zostaje zwycięzcą? hmm ..  :noel:

Hmmm no to i ja bym się zapisał nieśmiało ;) 

puff i jesteś na liście :)

#7 Natrix

Natrix

Dyktator

• Administratorzy
  • 8435 postów
  • SprzętNikoniarz

Napisano 17 listopad 2016 - 17:57

Chodzi o to żebym nie wygrał nagrody, tyle. w półfinale są osoby a,b i natrix. Do finału nawet jak wygram przechodzą osoby a,b. Mało to prawdopodobne ale jak by co  :msn-wink:

#8 bizonik

bizonik

Debiutant

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 91 postów
  • Lokalizacjaok Krk
  • SprzętPentax K-50 18-135, Pentax 50mm 1.7M, Helios 44-4

Napisano 17 listopad 2016 - 18:04

chętnie mam nadzieje że czas pozwoli

#9 TomW

TomW

Stały bywalec

• Moderatorzy
  • 1428 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 listopad 2016 - 18:06

Chodzi o to żebym nie wygrał nagrody, tyle. w półfinale są osoby a,b i natrix. Do finału nawet jak wygram przechodzą osoby a,b. Mało to prawdopodobne ale jak by co  :msn-wink:

widziałem to podobnie ale jako formę niespodzianki.

czyli w półfinale są 3 osoby: A B i N(atrix). na tym etapie nie ma jeszcze wygranego ale powinna odpaść jedna osoba.

dochodzi do sytuacji, że odpada B czyli zostaje A i N - i tu się "objawiasz" jako ten Joker i automatycznie wygrana trafia do osoby A.

dlaczego tak? otóż w sytuacji gdy do półfinału dochodzą trzy osoby w tym Ty. Na tym też etapie z góry będzie wiadomo, że Ty masz przegrać i odpaść więc chęć motywacja będzie mniejsza. 

a tak w przypadku gdybyś trafił do szczęśliwej trójki to rzecz jasna Twój udział będzie kluczowy :) wiadomo, autorzy nie będą znani, Ty podbijesz poziom, walka może być interesująca .. no i gdyby coś to mamy niespodziankę.

zapisuję Ciebie ale podejmijmy tę decyzję już na tym etapie.

Bizonik: dopisuję Ciebie do zabawy :) 

#10 Natrix

Natrix

Dyktator

• Administratorzy
  • 8435 postów
  • SprzętNikoniarz

Napisano 17 listopad 2016 - 18:08

Ty podbijesz poziom

Bądź odpadnę w pierwszej rundzie... :hehe:

zapisuję Ciebie ale podejmijmy tę decyzję już na tym etapie.

Więc niech tak będzie  :thumbsup:

#11 Zenitarow

Zenitarow

• Zwycięzcy
  • 4708 postów
  • LokalizacjaŻywiec

Napisano 17 listopad 2016 - 18:19

A ja mam pytanie "techniczne" bo odnalazłem listę tematów do konkursu która w 90% dotyczy fotografii produktowej, tzn jest totalnie nie zbilansowana...  czy można wnieść o stworzenie nowej listy? :)

Licz pieniądze, to wystarczy ci na dłużej. W Rany Boskie wierz i szanuj Święty Krzyż. Wtedy w życiu będziesz miał na co zasłużysz!

#12 TomW

TomW

Stały bywalec

• Moderatorzy
  • 1428 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 listopad 2016 - 18:25

ta lista to spadek z poprzednich edycji i jako taka stanowiła ich kontynuację.

wnosisz o zmianę całej listy czy przetasowanie tematów, wyrzucenie kilku(nastu) i dodanie nowych?

pozwól mi to przemyśleć  :noel:

#13 Zenitarow

Zenitarow

• Zwycięzcy
  • 4708 postów
  • LokalizacjaŻywiec

Napisano 17 listopad 2016 - 18:27

ta lista to spadek z poprzednich edycji i jako taka stanowiła ich kontynuację.

wnosisz o zmianę całej listy czy przetasowanie tematów, wyrzucenie kilku(nastu) i dodanie nowych?

pozwól mi to przemyśleć  :noel:

Wnioskuję ooooo stworzenie nowej listy :) 

#14 TomW

TomW

Stały bywalec

• Moderatorzy
  • 1428 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 listopad 2016 - 18:35

To ja poproszę pozostałe osoby o wyrażenie zdania w tym temacie  :msn-wink:

Trochę to jak "władza w ręce ludu" ale zasadniczo to ma być konkurs/zabawa dla was :)

obecną listę ukryłem aby nikomu niczego nie sugerować. proszę pozostałe osoby o wyrażenie swojego zdania co do zmiany listy w oparciu o wniosek:

"obecna lista tematów w 90% dotyczy fotografii produktowej i jest słabo zbilansowana".

Również z tagiem fottolotto