Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tutoriale-Natrix

155 odpowiedzi w tym temacie

#155 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10752 postów
  • SprzętD4+kilka słoików
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 22 grudzień 2017 - 14:20

Wrzucanie przynęty to musi być koniecznie do dołka? Myślałem że to wystarczy położyć gdzieś na łące i czekać... No i jeszcze jedna sprawa, w jakiej odległości macie przynęte? Ja na początek zacznę z moją sigmą 100-300, czyli wydaje mi się że max 30m muszę mieć przynętę, żeby nie cropować za dużo, bo wiadomo że poleci jakość zdjęcia. Później dokupię najwyżej telekonwerter sigmy 2x, więc ogniskowe będą 200-600 to już jakiś konkret. Ale wszystko pomału, małymi kroczkami.

Ja tam się pozbywam 600mm na rzecz 300 więc TC wcale potrzebny Ci nie jest. Postaraj się wykładać mięso tak z 10-15 metrów od obiektywu. Nie trzeba go wkopywać aczkolwiek ja mam zrobiony mały dołek [jakieś 7cm w ziemię] żeby nie było widać kraty i mięsa. Mięso trzeba wykładać regularnie, żeby z grubsza cały czas coś leżało. Koniecznie przykryj siatką [a najlepiej kratą] żeby myszaki i sójki mogły przez dziurki je wyjadać a lisy czy dziki go nie zabrały 

Portfolio  Facebook

Spread your wings and fly away

Fly away, far away...

#156 SASKLACZ

SASKLACZ

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 1636 postów
  • Lokalizacjaokolice Rzeszowa
  • Sprzętnikon
  • FotoRing:Zaawansowany

Napisano 22 grudzień 2017 - 16:09

Ja zakupiłem tą Sigmę z TC1,4 i te ogniskowe mi wystarczają w czatowni .Mięcho wykładam w dwóch przy zasiadce wykładam w dwóch miejscach ,na 10m pod statyczne i na 15-20 pod dynamiczne ,plus karmnik pod drobnicę 3-4m i tu też kawałek mięcha kładę .Tak że na to ogniskowa 300 mi wystarcza . Z TC czasami mi przycina Af ale poza tym całkiem ładnie współpracuje .
Natomiast mięcho przy zasiadce przywiązuje do wbitych wcześniej kołków bo inaczej myszak porwie i odleci ,a na noc zostawiam na platformie też przywiązane .

Dodam jeszcze że jak już zaczniesz wykładać ,to staraj się tam nie pokazywać za dnia .
A odpady z ubojni nie muszą być koniecznie drobiowe , stosowałem czasem wieprzowe flaczki i ładnie przyciąga to krukowate ,i myszaki też nie gardzą ;-)

Dodaj odpowiedź