Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rewitalizacja forum.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#183 ucho103

ucho103

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 814 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Sprzętnikon d7000

Napisano 14 wrzesień 2017 - 09:51

Najprawdopodobniej. Dlatego prosilem o sprawdzenie w sensie, czy to u wszystkich, czy tylko u mnie. Chyba bede musial zrezygnowac z emotek w srodku tekstu. Do wczoraj nie mialem ani razu, takiego przypadku, ze czesc tekstu wcielo.

powoduje to (u mnie) kombinacja niektórych emotek obok siebie

Amator który jak ma czas to pstryka, ale nie ma czasu... ;] Moje fotki na blogu

#184 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3402 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzętniszowy
  • FotoRing:Zawodowiec

Napisano 14 wrzesień 2017 - 10:03

U mnie wystepuje juz po jednej.  :noel: I Za kazdym razem

Jak widac powyzej, nie za kazdym razem. Moze tozalezy od dlugosci zdan, moze od wielokropka przed emotka...

Użytkownik doors edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 10:03

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...

#185 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10178 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 14 wrzesień 2017 - 10:12

Wydaje mi się po prostu że fora dyskusyjne (gdzie trzeba trochę pomyśleć, napisać parę zdań, itp) tracą użytkowników na rzecz mediów społecznościowych gdzie można pooglądać, "polajkować", i nie dać nic od siebie. Znak czasu niestety. Albo jego braku.

Całkowicie się z tym zgadzam.Aktywność na forach dyskusyjnych i łącząca się z tym umiejętność formułowania i argumentowania swojej opinii wymaga umysłowego wysiłku. (i przede wszystkim trzeba tą opinię mieć) .Obecnie zaczęła się  niestety "epoka kliknij" w której szeroki zasób wiedzy nie tylko nie jest potrzebny ale jest wręcz niepożądany.Każdy ma posiadać jedynie wąski zasób informacji pozwalający mu wykonywać pracę,w czasie wolnym może uprawiać hobby pod warunkiem ,ze nie wiążę się ono z naukami humanistycznymi.Zainteresowanie historią jest nie mile widziane a polityka to już w ogóle, absolutnie -nie.Koniecznie musi posiadać profil na przynajmniej jednym portalu społecznościowym i nabyć umiejętność zainstalowania apki -by mógł "klikać".Naiwnością jest wiara w to ,że dzieje się to "samo z siebie"- w tym szaleństwie jest metoda.Durniami steruje się łatwiej.

Kolejnym etapem będzie wybór Zuckerberga na prezydenta USA i rozpocznie się proces "orwelizacji" świata zachodniego.Z resztą już dziś niewiele nam do takiego stanu brakuje skoro przytaczanie niewygodnych dla ideolo faktów jest karane więzieniem przy czym pedofilia jest akceptowana a eugenika i eutanazja wspierana przez mechanizmy państwowe.

Mieliśmy nowożytne barbarżyństwa takie jak rewolucja francuska, komunizm i nazizm teraz przyjdzie czas na multikretynizm.

A czy jeśli ktoś został źle poinformowany to to znaczy że nie może zweryfikować wiedzy gdzie indziej i może powtarzać dalej brednie?

"Nagrodzenie" wypowiedzi punktami ujemnymi powinno być sygnałem dla jej autora ,że należałoby swoja wiedzę zweryfikować

Nie przechylam się ani na stronę zwolenników ani przeciwników tego rozwiązania- obydwie mają swoje słuszne argumenty i chyba dopiero praktyka rozwiąże ten dylemat.

Ale fotografia to nie matematyka, to fizyka - a wiec nauka, ktora nie jest jednoznaczna.

Nie obawiam się "punktowania" wypowiedzi wprowadzających w błąd , a więc zawierających informacje nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Martwi mnie natomiast inna perspektywa- obawiam się ,że gdy w toku dyskusji jednemu z adwersarzy zabraknie argumentów to zakończy ją klikaniem w "minusik" , na zasadzie- "nie wiem co mam odpowiedzięć to chociaż cię opluję".

Jak widac powyzej, nie za kazdym razem. Moze tozalezy od dlugosci zdan, moze od wielokropka przed emotka...

Powoduje to kombinacja pewnych emotek jeżeli znajdują się w jednym wierszu.

#186 m.a.g

m.a.g

Bardzo zajęty facet

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2426 postów
  • Sprzęt6D/5DMK IV/A7MK II

Napisano 14 wrzesień 2017 - 12:04

Ale fotografia to nie matematyka, to fizyka - a wiec nauka, ktora nie jest jednoznaczna. 

Oczywiście! I nie sądzę żeby ktokolwiek dostał minusa za wypowiedź w stylu "to zdjęcie mi się podoba", jeżeli nawet zdjęcie jest po prostu kiepskie. Albo np. "ja zrobiłem coś taki i tak i uzyskałem taki efekt".Też w porządku, ktoś pisze o własnych doświadczeniach.

Natomiast jeżeli ktoś pyta "jaki sprzęt kupić do fotografii architektury nocą" i zamiast odpowiedzi w stylu "szeroki obiektyw + statyw" ktoś napisze że "1DX II albo Sony A7SII bo musisz mieć wysokie ISO + maksymalnie jasny obiektyw".....

#187 Cezar

Cezar

Najmniejszy pionek

• Zwycięzcy
  • 5927 postów
  • LokalizacjaCentralna Polska
  • SprzętRóżowy kompakcik

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:07

Ja mam nadzieję, że w każdej sytuacji wygra..... zdrowy rozsądek 😊
Jeżeli urodziłeś się by znaleźć sprawiedliwość, to pomyliłeś planety.....

Początki początków ;-)

#188 Natrix

Natrix

Dyktator

• Administratorzy
  • 9916 postów
  • SprzętNikoniarz
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 16 wrzesień 2017 - 12:06

Zmian ciąg dalszy 

W forach:

• fotografia cyfrowa
  • obróbka i retusz zdjęć
  • fotografia tradycyjna
  • prawo w fotografii
  • jaki aparat/obiektyw/sprzęt kupić
  • canon
  • nikon
  • sony
  • pozostałe systemy
  • sprzęt i osprzęt [filmowanie]
  • edycja i montaż [filmowanie]
  • dyskusje ogólne o filmowaniu

Została wprowadzona możliwość oznaczenia odpowiedzi jako najlepszej. Założyciel tematu może od teraz oznaczyć dowolny post jako najlepszą odpowiedź [rozwiązanie problemu]. Oznaczyć można tylko jedną odpowiedź. W razie pojawienia się lepszej odpowiedzi założyciel tematu może odznaczyć poprzednio zaznaczoną odpowiedź i oznaczyć nową.

2200984100_1505559367.jpg

Post oznaczony jako najlepsza odpowiedź podświetla się na zielono 

1174653800_1505559370.png

Na górze tematu oznaczy post figuruje jako najlepsza odpowiedź. 

2743869100_1505559744.png

Z poziomu działu temat z oznaczoną najlepszą odpowiedzą jest widoczny jako "rozwiązany"

4213592300_1505559368.png

Administracja ma możliwość oznaczania odpowiedzi we wszystkich ww działach. 

"Życie daje ci możliwość wyboru, sam decyduj o swym losie, nie pytaj na forum" 

Moje portfolio-Zaglądnij ;) 

#189 Zenitarow

Zenitarow

Fotograficzny praktyk

• Zwycięzcy
  • 5320 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • SprzętCanon FF + 16-200L F/1,4-2,8

Napisano 09 październik 2017 - 09:38

Czy ta funkcja jest obecnie dostępna na wszystkich skórkach forum?

Oficjalny Profil Facebook: https://www.facebook...mFotoreportera/

#190 Natrix

Natrix

Dyktator

• Administratorzy
  • 9916 postów
  • SprzętNikoniarz

Napisano 09 październik 2017 - 11:53

Tak, jednak na ciemnej nie ma wyróżniania kolorem

"Życie daje ci możliwość wyboru, sam decyduj o swym losie, nie pytaj na forum" 

Moje portfolio-Zaglądnij ;)