Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rewitalizacja forum.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#1 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 9953 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:54

Jak pewnie niektórzy zauwazyli (niektórzy może nie..) przeprowadzone zostały na forum pewne wizualizacyjne zmiany.Sa nowe emotki, skórka forum została zmianiona na domyslnie ciemną (na razie) ,zmienione zostały nazwy rang uzytkowników (papla czy gaduła wydawały mi się pejoratywne), istnieje równiez mozliwosc przydzielania icon/grafik pod avatarem uzytkowników , tak jak ma to miejsce w przypadku administracji/moderacji .Krczma została zamknieta dla niezalogowanych, SB został dla nich otwarty.

Czekam na opinie,propozycje, projekty.

#2 nitroactive

nitroactive

Antysystemowiec

• konkurs krajobrazowy
  • 3576 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 15:10

Może by tak zmniejszyć liczbę działów na głównej stronie? Od tego co jest, to aż oczy pieką, a do działu krajobraz trrzeba rolować stronę 10 minut. No i skasować to rozdrobnienie na fotografie, i fotografie początkujących. Niewiele to wnosi moim zdaniem, po za wizualnym rozbuchaniem forum.

Np. tak:

1. Hyde Park (i tutaj dołożyć to co jest w forumowym ABC, plus temat z linkami, co ważniejsze tematy podczepić)

2. Zdjęcia (i tutaj: Portret/Akt, Krajobraz, Repo, Archi, Zwięrzęta/ Przyroda, Makro, Street itp, w kolejności według popularności i ilości wrzucanych fotek)

3. Giełda (chociaż to też bym widział po prostu jako temat z ogłoszeniami, gdzie jedno ogłoszenie= 1 post, a nie jak teraz jedno ogłoszenie= 1 temat.

4.Sprzęt foto

5. Konkursy

6. O fotografii (tutaj wrzucić dział filmowanie DSR, (ostatni post w tym dziale jest z grudnia zeszłego roku jak kojarzę, a więc nie jet to raczej prężny dział, i nie wymaga osobnego rozdziału na głównej)

7. Partner serwisu (pewnie musi to być ze względów politycznych

8. Administracja (może niewidoczny dla tych którzy i tak nie mają uprawnień do wejscia.

Co myslicie?

Krajobraz Różności
Toivo jää, tie rakkauteen. Tie syvään vaupauteen.

#3 tomekn

tomekn

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 257 postów
  • SprzętCanon

Napisano 25 styczeń 2016 - 17:56

Mnie osobiście najbardziej na tym forum brakuje okienka z najnowszymi postami. Pod okienkiem z najnowszymi wątkami przydało by się okienko z ostatnimi powiedzmy 10 - 15 postami.

Nowy wygląd jest OK.

Użytkownik tomekn edytował ten post 25 styczeń 2016 - 17:58

#4 Lukas.

Lukas.

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 4146 postów
  • LokalizacjaAlberta, Kanada
  • SprzętNikon
  • FotoRing:Zaawansowany

Napisano 25 styczeń 2016 - 18:18

Mnie osobiście najbardziej na tym forum brakuje okienka z najnowszymi postami. Pod okienkiem z najnowszymi wątkami przydało by się okienko z ostatnimi powiedzmy 10 - 15 postami.
Nowy wygląd jest OK.

Przeciez tak jest. Po nacisnieciu " wyswietl zawartosc" pokazuja sie tematy z najnowszymi, nie czytami jeszcze postami.

#5 Lukas.

Lukas.

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 4146 postów
  • SprzętNikon

Napisano 25 styczeń 2016 - 19:30

Pomysl nitro mi sie podoba, szczegolnie polaczenie kategorii zdjecia i zdjecia nowicjuszy. Nie jestem jednak przekonany co do slusznosci wrzucenia filmowanie DSR do dzialu o fotografii. Ja natomiast mam pytanie czy daloby sie i czy nie byloby lepiej gdyby po wlaczeniu tematu, w ktorym juz sie pisalo forum automatycznie przekierowywaloby na ostatnio strone a nie na pierwsza. Nikt nie czyta tego samego kilka razy

#6 Natrix

Natrix

Dyktator

• Administratorzy
  • 8472 postów
  • SprzętNikoniarz
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 25 styczeń 2016 - 19:35

automatycznie przekierowywaloby na ostatnio strone a nie na pierwsza. Nikt nie czyta tego samego kilka razy

Dobre  :thumbsup:

Ale czy możliwe.....?

Rzeczywiście podział na zdjęcia i zdjęcia nowicjuszy MZ nie ma senus.

Zerknij do mojego Portfolio, możesz wpaść też na FB ;)

#7 Lukas.

Lukas.

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 4146 postów
  • SprzętNikon

Napisano 25 styczeń 2016 - 19:38

Mysle, ze mozliwe, ale to juz Neo wie najlepiej

#8 Emkacf

Emkacf

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2123 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • SprzętNikon D750

Napisano 25 styczeń 2016 - 19:46

Też jestem za połączeniem galerii... skąd ktoś ma wiedzieć, czy już się z nowicjuszów wypisać, czy nie :P 

"I like your pictures. You must have a nice camera!" -- "Thanks. I like your poetry. You must have a nice pen."

#9 boratom

boratom

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 1913 postów
  • SprzętCanon 50D

Napisano 25 styczeń 2016 - 20:40

Czekam na opinie,propozycje, projekty.

Możecie coś zrobić z cytowaniem wypowiedzi? W edytorze jest czytelnie, ale po zatwierdzeniu posta zacierają się granice między cytatem a wypowiedzią użytkownika...

#10 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 9953 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 25 styczeń 2016 - 23:52

1. Hyde Park (i tutaj dołożyć to co jest w forumowym ABC, plus temat z linkami, co ważniejsze tematy podczepić)

nie chciałbym tu zbyt mocno grzebać , bo w forumowym ABC jest bodajże watke o problemach z aktywacją , poza tym mysle o zamknięciu dla niezalogowanych całego Hyde Parku a nie jedynie karczmy.

2. Zdjęcia (i tutaj: Portret/Akt, Krajobraz, Repo, Archi, Zwięrzęta/ Przyroda, Makro, Street itp, w kolejności według popularności i ilości wrzucanych fotek)

:noel:  nie wiem czy nie bedzie problemu technicznego z połaczeniem działów zdjęć (tzn. eliminacja działu nowicjuszy) , zobaczymy jakie bedą dalsze sygnały, gdy powstawał dział nowicjuszy ,wszyscy byli zachwyceni.... :msn-wink:

3. Giełda (chociaż to też bym widział po prostu jako temat z ogłoszeniami, gdzie jedno ogłoszenie= 1 post, a nie jak teraz jedno ogłoszenie= 1 temat.

:no: -odpada z wielu względów

6. O fotografii (tutaj wrzucić dział filmowanie DSR, (ostatni post w tym dziale jest z grudnia zeszłego roku jak kojarzę, a więc nie jet to raczej prężny dział, i nie wymaga osobnego rozdziału na głównej)

:noel:  mozna nad tym pomysleć 

7. Partner serwisu (pewnie musi to być ze względów politycznych

:sorry:

8. Administracja (może niewidoczny dla tych którzy i tak nie mają uprawnień do wejscia.

tez racja....

Ja natomiast mam pytanie czy daloby sie i czy nie byloby lepiej gdyby po wlaczeniu tematu, w ktorym juz sie pisalo forum automatycznie przekierowywaloby na ostatnio strone a nie na pierwsza. Nikt nie czyta tego samego kilka razy

po kliknieciu "wyświetl nową zawartość" na stronie pokazuje Ci sie lista teamtów, te w których masz nie czytane posty są podswietlone,klikasz na kropke przed tytułem watku i przenosi Cie do pierwszego nie przeczytanego postu- :yes:

Ale czy możliwe.....?

patrz wyżej.

Możecie coś zrobić z cytowaniem wypowiedzi? W edytorze jest czytelnie, ale po zatwierdzeniu posta zacierają się granice między cytatem a wypowiedzią użytkownika...

jestesmy w trakcie zmiany/modernizacji skórki forum , jednoczesnie chciałbym   :girl2:  byłą administrator poinformować ,że w lewym dolnym rogu strony klikając na "zmień styl" mozna wybrac stara skórkę 

#11 Emkacf

Emkacf

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2123 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • SprzętNikon D750

Napisano 26 styczeń 2016 - 00:54

A tak oprócz narzekania i uwag to fajnie, że coś się zmienia :P jak widać dla chcącego...

"I like your pictures. You must have a nice camera!" -- "Thanks. I like your poetry. You must have a nice pen."

#12 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 9953 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 26 styczeń 2016 - 00:56

jak widać dla chcącego...

rozmawialismy kiedys na ten temat.... :msn-wink:

#13 Cezar

Cezar

Aż Jeden Admin Go Lubi

• Zwycięzcy
  • 5716 postów
  • LokalizacjaCentralna Polska
  • SprzętRóżowy kompakcik

Napisano 26 styczeń 2016 - 10:49

shoot2.gif

Neo, Zmieniłem na mniejszy kaliber :msn-wink:

Jeżeli urodziłeś się by znaleźć sprawiedliwość, to pomyliłeś planety.....

Początki początków ;-)

#14 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 9953 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 26 styczeń 2016 - 10:53

załadowana