Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytania do moderacji jak również "książka skarg i wniosków"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
925 odpowiedzi w tym temacie

#1 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10148 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 05 maj 2014 - 09:33

Wątek założony decyzją moderacji- tu będzie miejsce na zgłaszanie wszelkich pytań,wniosków czy też skarg.Przerzucane tutaj będą również posty pojawiające się jako OT w innych tematach a dotyczące działań podjętych przez moderację lub prośby o takowe działania.Oczywiście raportowanie postów naruszających regulamin funkcjonuje i będzie funkcjonować tak jak do tej pory.

#2 Zenitarow

Zenitarow

Fotograficzny praktyk

• Zwycięzcy
  • 5229 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • SprzętCanon FF + 16-200L F/1,4-2,8
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 05 maj 2014 - 17:02

To ja mam kilka pytań:
Zacznę od pytań dotyczących Expose Grimesa:

1. Czy pomysł kanału YT forum upadł? Jeśli tak to dlaczego?

2. Czy galeria, która miała być wizytówką forum to, to co wyświetla się w „zakładce” - „Najnowsze obiekty w galerii”?  

I jeszcze kilka luźnych pytań:

3. Czy wśród moderatorów istnieje podział obowiązków, jeśli tak to który czym się zajmuje?
4. Czy nieaktywni moderatorzy tacy jak np. Kamil C. nadal będą funkcjonować jako moderacja? Jeśli tak to po co?
5. Czym spowodowane jest ograniczenie dotyczące „wagi” zdjęcia do 600kb, skoro w większości wrzucane są one na zewnętrzne serwery, więc nie zapychają one serwera forum?
6. Kto mianował Neo. „moderatorem” forum? - Z tego co mówi Grimes liczba moderatorów miała nie ulegać zmianie z uwagi na decyzję właściciela forum, ponadto twierdził że nowi moderatorzy nic nie zmienią... hmm jak widać Admin zmiennym jest.
7. Jakimi kryteriami kierował się ten „ktoś” kto nowego „moderatora” mianował?  

Licz pieniądze, to wystarczy ci na dłużej. W Rany Boskie wierz i szanuj Święty Krzyż. Wtedy w życiu będziesz miał na co zasłużysz!

#3 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10148 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 05 maj 2014 - 17:14

Odpowiem Ci na pytania , na które jestem w stanie odpowiedzieć:

2. Czy galeria, która miała być wizytówką forum to, to co wyświetla się w „zakładce” - „Najnowsze obiekty w galerii”?

Na tą chwilę trwa debata w gronie administracji co z galerią, mówiąc szczerze jak do tej pory nikt nie ma na to dobrego pomysłu.

3. Czy wśród moderatorów istnieje podział obowiązków, jeśli tak to który czym się zajmuje?

Nie.

4. Czy nieaktywni moderatorzy tacy jak np. Kamil C. nadal będą funkcjonować jako moderacja? Jeśli tak to po co?

Moderatora powołac czy tez odwołac może jedynie Administrator.

6. Kto mianował Neo. „moderatorem” forum?

Grimes w porozumieniu z pozostałą grupą administracji.

#4 m_agness

m_agness

Namieszała, ale nie poszła

• Użytkownik
  • 703 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 maj 2014 - 18:02

Co prawda nie jestem moderatorem, ale:

1. Czy pomysł kanału YT forum upadł? Jeśli tak to dlaczego?

Jestem otwarta na propozycje

Galeria na pewno zostaje, rozmawiamy na ten temat, wkrótce wszyscy się dowiedzą w jakiej formie

5. Czym spowodowane jest ograniczenie dotyczące „wagi” zdjęcia do 600kb, skoro w większości wrzucane są one na zewnętrzne serwery, więc nie zapychają one serwera forum?

Podejrzewam, że dbałością o to, aby zdjęcia wyświetlały się w miarę szybko, przy większej wadze mogłyby się zacinać w bardziej rozbudowanych tematach

Chcesz usłyszeć słowa, to sam je sobie wymyśl.

#5 nitroactive

nitroactive

Antysystemowiec

• konkurs krajobrazowy
  • 3603 postów

Napisano 05 maj 2014 - 22:55

Powiem krótko... przestańcie stwarzać pozory działania, i zacznijcie działać, albo przestańcie udawać, i niech będzie jak do tej pory ;)

Uwag w ostatnim czasie było napisane sporo, nie trzeba zakładać tematu specjalnie do tego. Tym bardziej że w większości są to uwagi powtarzane jakiś czas, czy wręcz od wielu lat. A większość tych uwag (nie tylko z resztą moich) zostało potraktowane spychologią. Tak to na chwilę obecną wygląda.

rozmawiamy na ten temat

wkrótce wszyscy się dowiedzą w jakiej formie

Na tą chwilę trwa debata w gronie administracji co z galerią

No właśnie. Wy rozmawiacie... To rozmawiajcie ;) Przepraszam za ten ironiczny ton, ale inaczej nie można. Nie dalej jak 3, 4 tygodnie temu spisałem się jak głupi z propozycjami zmian na forum. Efekt?

Krajobraz Różności
Toivo jää, tie rakkauteen. Tie syvään vaupauteen.

#6 m_agness

m_agness

• Użytkownik
  • 703 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 maj 2014 - 07:56

Nie dalej jak 3, 4 tygodnie temu spisałem się jak głupi z propozycjami zmian na forum. Efekt?

Twoje sugestie również są rozważane, trochę cierpliwości :)

#7 Tutsuyi

Tutsuyi

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2162 postów

Napisano 06 maj 2014 - 08:25

Zenitarow, on 05 May 2014 - 18:02, said:
Podejrzewam, że dbałością o to, aby zdjęcia wyświetlały się w miarę szybko, przy większej wadze mogłyby się zacinać w bardziej rozbudowanych tematach

Skoro został zwiększony rozmiar to i wagę trzeba by zwiększyć, zwiększenie do 1 MiB nie powinno stworzyć problemów z wczytywaniem  stron w końcu szybkość komputerów jak i łącz znacznie poszła do przodu.

#8 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10148 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 06 maj 2014 - 09:35

Powiem krótko... przestańcie stwarzać pozory działania, i zacznijcie działać, albo przestańcie udawać,

Gdzie są twoje tutoriale dla których nie mogłeś znależć działu na forum ? 

Zrobiłeś chociaż jeden ? 

Uwag w ostatnim czasie było napisane sporo, nie trzeba zakładać tematu specjalnie do tego

Osobiście założyłem ten watek głównie z myślą o tym ,żeby zatrzeć podział "my"-uzytkownicy, "oni"-administracja i by w każdej chwili , bez śmiecenia w kilku miejscach mozna było porozmawiać. z moderacją.

Jesli Ci to przeszkadza to po co do niego zaglądasz ? Jesli uważasz ,że jest niepotrzebny to po co zabierasz w nim głoś ?

No właśnie. Wy rozmawiacie... To rozmawiajcie

Masz jakiś pomysł co do galerii ? świetnie! Może go zaprezentuj ? A może chcesz prowadzić galerię ? Nie ma sprawy- zgłoszę twoja kandydaturę jako "zarządce" galeri-bedziesz mógł sie wykazać.

Zaś co do twoich propozycji -

1. Bewzględna walka z chamstwem, inwektywami, słowami powszechnie uważanymi za obraźliwe, śmieceniem forum I nie mam tu na myśli sądów kapturowych. Ten punkt jeszcze funkcjonuje po japońsku... "jakotako"

Czy ktos Cię bezkarnie obraził ? Czy moderacja nie zareagowała na jakiś przejaw chamstwa ?

2. Jakiś czas temu postulowałem utowrzenie działu "Tutoriale" (nazwenictwo do ustalenia)... oczywiście zostałem spławiony, bo to nie potrzebne, nie ma sensu i tak dalej... typowe polskie malkontenctwo

Dział z tutorialami istnieje ! Jeśli koniecznie chcesz możemy Ci stworzyć kolejny , tylko po co ? Skoro do tej pory nie zauważyłeś istnienia obecnego , o umieszczeniu tam jakiegokolwiek stworzonego przez siebie tutoriala nie wspominająć....

3. Forumowe perełki... napisałem co o tym sądzę, i że zamiast tworzyć kolejne działy, podrozdziały i tematy, bo tak jest łatwiej, i widać że "coś się robi", posprzątajcie "galerię" i stwórzcie z niej wizytówkę forum, a nie, jak to jest do tej pory, śmietnik z forumowymi pstrykami. Bo poza paroma fotami, i zdjęciami Grubego nie ma tam nic wartościowego. Napisałem również jak widzę model selekcji zdjęć do galerii.

Chcesz prowadzić galerię ? Świetnie ! 

4. Regulamin... stwórzcie jeden spójny tekst, podepnijcie go gdzie trzeba. Tylko wcześniej trzeba usiąść i napisać, przedyskutować,najlepiej w szerokim gronie.

Administrator pracuje właśnie nad nowym regulaminem- jest właścicielem forum , więc ma prawo tworzyc przepisy na nim obowiązujące.

5. Skasujcie tych (chyba 7 z 14 jedyne 50% a co...) wirtualnych modów,

Moje zdanie na ten temat nie zmieniło się od czaasu poprzedniej dyskusji na ten temat.Jestem jednak "za krótki" by sie za to wziąść.

Skoro został zwiększony rozmiar to i wagę trzeba by zwiększyć, zwiększenie do 1 MiB nie powinno stworzyć problemów z wczytywaniem  stron w końcu szybkość komputerów jak i łącz znacznie poszła do przodu.

Nie jestem informatykiem więc w tej gestii zdaje sie na waszą opinię- skoro twierdzicie ,że wieksza waga zdjęc nie wpłynie negatywnie na "prędkość" forum to jestem za zwiekszeniem limitu.

Użytkownik Neo. edytował ten post 06 maj 2014 - 10:35
ort.

#9 Cezar

Cezar

Najmniejszy pionek

• Zwycięzcy
  • 5882 postów
  • LokalizacjaCentralna Polska
  • SprzętRóżowy kompakcik

Napisano 06 maj 2014 - 09:42

Wyczuwam narastające napięcie ......  :wink:

Jeżeli urodziłeś się by znaleźć sprawiedliwość, to pomyliłeś planety.....

Początki początków ;-)

#10 m_agness

m_agness

• Użytkownik
  • 703 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 maj 2014 - 09:48

Skoro został zwiększony rozmiar to i wagę trzeba by zwiększyć, zwiększenie do 1 MiB nie powinno stworzyć problemów z wczytywaniem stron w końcu szybkość komputerów jak i łącz znacznie poszła do przodu.

Tez nie jestem informatykiem, dowiem się co i jak i Wam napiszę

#11 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10148 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 06 maj 2014 - 09:50

Wyczuwam narastające napięcie ...... 

Na łączach ?hahahaha.gif

#12 Cezar

Cezar

Najmniejszy pionek

• Zwycięzcy
  • 5882 postów
  • SprzętRóżowy kompakcik

Napisano 06 maj 2014 - 09:54

Neo, przyznaj się, skąd bierzesz te emoty???

Początki początków ;-)

#13 Neo.

Neo.

weteran

• Administratorzy
  • 10148 postów
  • Sprzętematorski

Napisano 06 maj 2014 - 09:55

Neo, przyznaj się,

nie mogę bo je "podkradam" ...bag.gif

#14 Cezar

Cezar

Najmniejszy pionek

• Zwycięzcy
  • 5882 postów
  • SprzętRóżowy kompakcik

Napisano 06 maj 2014 - 09:58

Ostatnio widziałem takie na "fotoprzyrodzie"  :razz:

Początki początków ;-)