Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzika przyroda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1339 odpowiedzi w tym temacie

#1331 mkkaczy

mkkaczy

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2365 postów
  • LokalizacjaIRL
  • Sprzęt1dIV, 5dIII

Napisano 04 luty 2018 - 17:25

Dzięki

622

J5QsVI.jpg

Kiedy umrę, mam nadzieję że żona nie sprzeda mojego sprzętu z taką cenę jaką jej powiedziałem że go kupiłem

https://500px.com/mkkaczy

#1332 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3894 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzętniszowy
  • FotoRing:Zawodowiec

Napisano 04 luty 2018 - 19:16

Bajka. Podoba mi sie bardzo. Moim zdaniem jedno z lepszych przyrodniczych jakie na tym forum widzialem.  :thumbsup:

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...

Zasady kompozycji zeby zlamac, trzeba najpierw poznac.

Nie ta matryca jest lepsza, ktora ma lepsza rozdzielczosc, ale ta, ktora mniej szumi.

#1333 Master Yoda

Master Yoda

Srednio zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 130 postów

Napisano 04 luty 2018 - 19:36

Fascynujące :)

#1334 ucho103

ucho103

Stały bywalec

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 948 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Sprzętnikon d7000

Napisano 04 luty 2018 - 20:00

super, te z poprzedniej strony też świetne  :w00t:

Amator który jak ma czas to pstryka, ale nie ma czasu... ;] Moje fotki na blogu

#1335 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10752 postów
  • SprzętD4+kilka słoików
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 04 luty 2018 - 20:02

Bardzo ładnie  :thumbsup3:

Czatujesz coś przez zimę ? Bo coś rzadko wpadasz.

Portfolio  Facebook

Spread your wings and fly away

Fly away, far away...

#1336 SASKLACZ

SASKLACZ

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 1636 postów
  • Lokalizacjaokolice Rzeszowa
  • Sprzętnikon
  • FotoRing:Zaawansowany

Napisano 04 luty 2018 - 21:51

No co tu pisać - po prostu klasa  :)

Szczególnie miło się takie zdjęcia w zimie ogląda .

#1337 mkkaczy

mkkaczy

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2365 postów
  • LokalizacjaIRL
  • Sprzęt1dIV, 5dIII

Napisano 05 luty 2018 - 09:47

Dzięki

Czatujesz coś przez zimę ?

Tak, jak tylko jest ładna pogoda jestem na rozlewiskach. W tym roku niestety z czatownią, która miała być sukcesem się nie powiodło. Koło biura nie zrobiłem czatowni więc nawet małych ptaków śpiewających nie mam.

Dodatkowo jeszcze w tym roku zaczęła padać mi piątka - jakaś usterka mechaniczna - error 20. Zaczyna (chyba migawka) jak by sam robić zdjęcia. Co prawda nie robi, ale migawka sama się załącza. A i przedwczoraj padła mi chyba bateria w 1dIV.

Bo coś rzadko wpadasz.

Jest kilka powodów. Samo forum, kiedaś takie super, już mnie nie tak nie przyciąga.

Drugi to taki że w listopadzie zrobiłem dzieciakowi akwarium słodkowodne, a sam znowu wpadłem w to hobby. Pojechaliśmy po rybki i niepotrzebnie weszliśmy na dział morski. Zakochałem się i powiedziałem sobie że za 2 lata też takie będę miał. A że morskie akwarium to już wyższa szkoła jazdy, stąd i muszę się przygotować i pozbierać trochę osprzętu.

Kiedy umrę, mam nadzieję że żona nie sprzeda mojego sprzętu z taką cenę jaką jej powiedziałem że go kupiłem

#1338 Natrix

Natrix

Egzekutor

• Administratorzy
  • 10752 postów
  • SprzętD4+kilka słoików
  • FotoRing:Ekspert

Napisano 05 luty 2018 - 17:10

Dodatkowo jeszcze w tym roku zaczęła padać mi piątka - jakaś usterka mechaniczna - error 20. Zaczyna (chyba migawka) jak by sam robić zdjęcia. Co prawda nie robi, ale migawka sama się załącza. A i przedwczoraj padła mi chyba bateria w 1dIV.

No to słabo. Ja też działam na padającym tamronie [nie tyle padającym co nie działającym na d4] i AF wyłącza się co chwilę... 

Jest kilka powodów. Samo forum, kiedaś takie super, już mnie nie tak nie przyciąga.

Smutno mi to słyszeć...Aczkolwiek jest w tym trochę racji, słaby ruch..

Drugi to taki że w listopadzie zrobiłem dzieciakowi akwarium słodkowodne, a sam znowu wpadłem w to hobby. Pojechaliśmy po rybki i niepotrzebnie weszliśmy na dział morski. Zakochałem się i powiedziałem sobie że za 2 lata też takie będę miał. A że morskie akwarium to już wyższa szkoła jazdy, stąd i muszę się przygotować i pozbierać trochę osprzętu.

Skąd ja to znam  :evil2:

Akwarystyką interesuję się od zawsze. Słodkowodne miałem chyba od 10 roku życia i tak jakoś zleciało...Jak dobrze pamiętam 2 lata temu mój 120l baniak z gatunkami które kolekcjonowałem od chyba 4 lat przeżył kataklizm. Wyjechałem na 3 dni i jak wróciłem nic nie żyło...Filtr nawalił, coś się z prądem podziało...dramat. Chciałem wrócić ale miałem taką załamke, że odpuściłem na jakiś czas. Też przymierzałem się do morskiego ale jak czytałem o odpieniaczach, tych wszystkich mikroorganizmach które trzeba wyhodować żeby akwarium "żyło" to mi trochę przeszło..Tym bardziej, że to wydatek kilku jak nie kilkunastu tysięcy [na same słodkowodne dałem z 5k] ochłonąłem i myślę jak to ugryźć. Teraz mam trochę mało czasu ale jak będzie go więcej to pewnie ruszę temat do przodu  :)

Portfolio  Facebook

Spread your wings and fly away

Fly away, far away...

#1339 mkkaczy

mkkaczy

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 2365 postów
  • LokalizacjaIRL
  • Sprzęt1dIV, 5dIII

Napisano 05 luty 2018 - 17:42

Smutno mi to słyszeć...Aczkolwiek jest w tym trochę racji, słaby ruch..

Z forum rezygnować nie będę, tak jak i z fotografii.

jak dobrze pamiętam 2 lata temu mój 120l baniak z gatunkami które kolekcjonowałem od chyba 4 lat przeżył kataklizm. Wyjechałem na 3 dni i jak wróciłem nic nie żyło...Filtr nawalił, coś się z prądem podziało...dramat.

U mnie dzieciak ma 64 litry. Ale też mieliśmy jazdy na początku. Na początku akwarium niedojrzałe, ciągły problem z amoniakiem itd. Pare ryb zdechło. Dokupiłem zewnętrzny filtr kubełkowy (eheim Pro 4+ 350), tak żeby już był pod większe akwarium jak się dzieciakowi (a tak naprawde mi) zachce. Żeby wyzbyć się sztucznych elementów grzałke w akwa zastąpiłem przepływową Hydor. Teraz myślę o pompie dozującej do nawozów którą mógł bym i użyć w morskim. Wogóle jak miałem swoje akwarium jako dzieciak, to se przyniosłem piasku z piaskownicy i ryby sie trzymały. Teraz półka nad akwarium wygląda jak regał w aptece z nawozami, testami itp. Jak coś wiem że będę potrzebował przy morskim, a przydało by się już nawet do słodkiego, tak jak np. filtr do wody RO/DI to kupuję.

Też przymierzałem się do morskiego ale jak czytałem o odpieniaczach, tych wszystkich mikroorganizmach które trzeba wyhodować żeby akwarium "żyło" to mi trochę przeszło..Tym bardziej, że to wydatek kilku jak nie kilkunastu tysięcy [na same słodkowodne dałem z 5k] ochłonąłem i myślę jak to ugryźć.

Ja szukam okazji. Odpieniacz Schuran 150 kupiłem nowy bez pompy za 40 euro, gdzie w PL z pompą widziałem za ponad 2400zł. Ostatnio w sklepie z koszyka z przecenami wytargałem cyrkulator Hydor Koralia z komputerem za 100e, gdzie sam komputer to koszt około 350euro. Podobno klient zamówił, ale sie nie zgłosił po odbiór. Dlatego dałem sobie czasu 2 lata, żeby zdobyć trochę wiedzy i sprzętu po okazyjnych cenach bo niestety, ale solniczka to będzie bardzo drogie akwarium.

#1340 mikser

mikser

Nijaki

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 9 postów

Napisano 22 luty 2018 - 17:34

622, tak jak mówicie, bajka ! Powodzenia z akwarium morskim ;) ja też kiedyś miałem słodkowodne.