Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdjęcia zwierząt -jak fotografować

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
70 odpowiedzi w tym temacie

#15 wercio

wercio

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1165 postów

Napisano 11 maj 2012 - 23:00

Na zdj?cia przez szyby cz?sto nie ma co liczy? nawet przy filtrze polaryzacyjnym. Szyby cz?sto s? u?winione przez zwiedzaj?cych. Dzieci brudnymi r?kami cz?sto dotykaj? szyb. Z drugiej strony zwierz?ta te? cz?sto brudz? szyby. Zdj?cia przez szyb? s? dobre tylko wtedy gdy szyba jest czysta. Nie ma co si? nastawia? na to, ?e jakie? b?dzie dobre. Mo?e si? uda, mo?e nie.

#16 Alakam327

Alakam327

Debiutant

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 11 maj 2012 - 23:05

P.S a w?a?nie przypomnia?am sobie ?e widzia?am par? zdj?? u kole?anki zrobione przez krat? np. ptaki i te? by?y fotografowane w zoo a w sumie to w?tpi? w to ?eby mo?na by?o wsadzi? obiektyw przez oczko siatki bo s? ma?e i w?skie.

#17 Kylo200

Kylo200

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1228 postów

Napisano 11 maj 2012 - 23:32

By?em ju? kilka razy w zoo i moja rada jest krótka jak nie masz d?ugiego szk?a to nie najmniejszego sensu si? tam wybiera?, oprócz oczywi?ci czystej przyjemno?ci obserwowania zwierz?t ;P. By?em z kitem i by?o fatalnie. Ostatnio wybra?em si? z czym? d?u?szy i wywioz?em kilka nadaj?cych si? do czego? zdj??. Nie mówi? te?, ?e ?adnego zdj?cia dobrego nie zrobisz: s?o?, hipopotam, co? wi?kszego co podejdzie bli?ej- ok. Ale jednak d?uga ogniskowa daje doskona?y komfort i nic Cie nie ogranicza.

Zak?adam , ?e nie posiadasz d?ugiego szk?a bo nic o nim nie wspomnia?a?.
www.youtube.com/watch?v=WgYlAWyklwo

#18 Head_DNB

Head_DNB

Stary wyga

• Użytkownik
  • 2325 postów

Napisano 11 maj 2012 - 23:51

11. W przypadku zwierz?t brykaj?cych mo?esz spróbowa? zdj?? seryjnych. Nie bój si? robi? wielu zdj??. Ja zwykle z zoo przynosz? 500 - 1000 zdj??, z czego wybieram ok. 10 - 20.

Nie proponuje takie sposobu bo mo?na szybko migawk? zu?y?.(1000 zdj?? z zoo ? ) A masz d5100 a nikon niestety gwarancji na migawk? nie daje. :( Ja raczej próbowa?bym wyczeka? jaki? fajny moment.

Przypomnia? mi si? pewien dowcip jak na defiladzie sta?o dwóch fotografów m?odzian z cyfrówk? i staruszek z analogiem.
Przesz?o wojsko orkiestry defilada . M?odzian krzyczy zrobi?em 2000 zdj?? b?d? mia? z 20 dobrych! na to staruszek a ja 36 i wszystkie dobre :):)
i tym optymistycznym akcentem....
Na chwile tu jestem tylko na chwile ......

#19 wercio

wercio

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1165 postów

Napisano 12 maj 2012 - 01:16

Migawka w D5100 jest obliczona na 100 tys. cykli pracy. Trzeba by wychodzi? przez dwa lata co tydzie? do zoo, ?eby zrobi? te 100 tys. zdj??. Wymiana migawki to ok. 600 - 800 z?. Zwierz?ta s? nieprzewidywalne i szybkie. Cz?owiek nie ma szans uchwyci? cz?sto najlepszego momentu, wtedy przydaje si? tryb seryjny.

#20 Marcolini

Marcolini

Stary wyga

• Użytkownik
  • 7779 postów

Napisano 12 maj 2012 - 05:27

DZi?ki bardzo za podpowiedzi :) ale czekam jeszcze na filtr polaryzacyjny bo b?dzie mi potrzebny je?li b?d? chcia?a robi? zdj?cia przez szyb? bo bez tego filtru to pewnie przez szyb? nie wychodzi?yby dobre zdj?cia .

Wychodz? - tylko trzeba wiedzie? jak :) Jak znajdziesz "czysty" kawa?ek szyby - obiektyw "opierasz" o szybe i robisz zdj?cia - CPL sie przydaje, jak masz odbicia w tej szybie, ale to tez zalezy od kilku czynnikow, o czym dowiesz sie robi?c zdj?cia. Samo za?o?enie filtra nie rozwi??e problemu.
"Przestań robić zdjęcia, zacznij tworzyć fotografię"

Krytykować – to znaczy dowieść autorowi, że nie robi tego tak, jakbym ja to zrobił, gdybym potrafił. - K. Čapek

#21 Alakam327

Alakam327

Debiutant

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 12 maj 2012 - 12:02

No niestety mam kita chcia?abym mie? inne szk?o tylko nie wiem które pasuje do mojego nikona ,czy 50mm 1/8 pasuje , ale có? musz? poczeka? .KIedy? dawno temu by?am w zoo i mia?am aparat fujifix (nie pami?tam jaki typ ) i zdj?cia jako? wysz?y wi?c nawet moim kitem da si? zrobi? zdj?cia w zoo ,spróbujemy zobaczymy :)

#22 Kylo200

Kylo200

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1228 postów

Napisano 12 maj 2012 - 15:03

Da si? oczywi?cie. Ostrzegam tylko, ?e prawdopodobnie b?dziesz rozczarowana ;) Wi?kszo?? zwierz?t jest zbyt daleko by pstrykn?? co? sensownego.
www.youtube.com/watch?v=WgYlAWyklwo

#23 Alakam327

Alakam327

Debiutant

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 12 maj 2012 - 18:38

No dobra to prosz? tak na szybciutko jakie szkie?ko najlepiej jasne 1/8 z d?u?sz? ogniskow? -do fotografowania zwierz?t z odleg?o?ci,np w zoo i nie tylko ,do krajobrazów ,do portretów itp.. pasowa?oby do mojego Nikona d5100 ,mo?e uda mi si? kupi? na ebayu ... :)

#24 boratom

boratom

Stary wyga

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 1913 postów

Napisano 12 maj 2012 - 19:39

(...) na szybciutko jakie szkiełko najlepiej jasne 1/8 z dłuższą ogniskową -do fotografowania zwierząt z odległości,np w zoo i nie tylko ,do krajobrazów ,do portretów itp.. pasowałoby do mojego Nikona d5100 ,może uda mi się kupić na ebayu ... :)

Dołączona grafika

Tak trudno poszukać? Nie wiem czy znajdziesz coś dłuższego od NIKKOR 85 mm f/1.8 AF-S

#25 GreenEvil

GreenEvil

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1231 postów

Napisano 12 maj 2012 - 20:33

Dobrze by bylo, zeby to szkielko jeszcze gotowalo i rano parzylo kawe :lol:

Alakam327 masz pojecie ile musialoby wazyc szklo 18-200 o jasnosci okolo 1.8? (o cenie nie wspomne) ?
C7D + C17-55/2.8 + C50/1.8 + C70-200/2.8 + SMC Takumar 50/1.4 + EXx2 + soligor 135/2.8 + mieszek macro :D
BAZA DANYCH O ZAGUBIONYCH/ZNALEZIONYCH ZWIERZAKACH

#26 Alakam327

Alakam327

Debiutant

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 12 maj 2012 - 21:13

Ten NIKKOR 85 mm f/1,8G jak pisze to krótki teleobiektyw jest doskona?y do portretów ,wi?c nie wiem czy te? sprawdza?by si? do krajobrazów i jak wy?ej pisa?am ..

#27 gnysiu

gnysiu

Stary wyga

• Użytkownik
  • 2576 postów

Napisano 12 maj 2012 - 21:15

200/1,8 można kupić, tyle że pod Canon'a :)
Wracając do tematu. Nie ma co wydziwiać narazie - po prostu idź do ZOO z tym co masz, a po powrocie sama zobaczysz czego tak naprawdę Ci brakowało - ogniskwej, jasności, ostrości czy nie wiem czego jeszcze. Opanuj jedynie ustawienia na Tv i tyle, ewentualnie korektę Ev, bo może się przydać w miejscach gdzie będzie cień i nasłonecznione miejsca.

EDIT: Do ZOO to bym raczej w zoom'em szedł, stałkę wziął jako drugi obiektyw.
Jaki masz właściwie ten KIT'owy obiektyw? 18-55, czy 18-105mm?

#28 wercio

wercio

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1165 postów

Napisano 12 maj 2012 - 21:27

Nie ma uniwersalnego obiektywu do wszystkiego. Napisa?em jaki magazyn obiektywów taszcz? ze sob? do zoo. Mo?na oczywi?cie skompletowa? lepszy, ale to ju? jest worek pieni?dzy i wózek do wo?enia. Z ta?szych obiektywów to tylko nikkor 70-300 VR.

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii.