Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdjęcia zwierząt -jak fotografować

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#15 wercio

wercio

Pisacz nałogowy :)

• Użytkownik
  • 1165 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • SprzętSprzęt próbowały obgryźć wiewiórki

Napisano 11 maj 2012 - 23:00

Na zdjęcia przez szyby często nie ma co liczyć nawet przy filtrze polaryzacyjnym. Szyby często są uświnione przez zwiedzających. Dzieci brudnymi rękami często dotykają szyb. Z drugiej strony zwierzęta też często brudzą szyby. Zdjęcia przez szybę są dobre tylko wtedy gdy szyba jest czysta. Nie ma co się nastawiać na to, że jakieś będzie dobre. Może się uda, może nie.

#16 Alakam327

Alakam327

Nijaki

• Użytkownik
  • 50 postów
  • SprzętNikon d5100

Napisano 11 maj 2012 - 23:05

P.S a właśnie przypomniałam sobie że widziałam parę zdjęć u koleżanki zrobione przez kratę np. ptaki i też były fotografowane w zoo a w sumie to wątpię w to żeby można było wsadzić obiektyw przez oczko siatki bo są małe i wąskie.

#17 Kylo200

Kylo200

• Użytkownik
  • 1228 postów
  • LokalizacjaRadom
  • SprzętCanon 50d , kit 18-55mm,70-210 f/4

Napisano 11 maj 2012 - 23:32

Byłem już kilka razy w zoo i moja rada jest krótka jak nie masz długiego szkła to nie najmniejszego sensu się tam wybierać, oprócz oczywiści czystej przyjemności obserwowania zwierząt ;P. Byłem z kitem i było fatalnie. Ostatnio wybrałem się z czymś dłuższy i wywiozłem kilka nadających się do czegoś zdjęć. Nie mówię też, że żadnego zdjęcia dobrego nie zrobisz: słoń, hipopotam, coś większego co podejdzie bliżej- ok. Ale jednak długa ogniskowa daje doskonały komfort i nic Cie nie ogranicza.

Zakładam , że nie posiadasz długiego szkła bo nic o nim nie wspomniałaś.
www.youtube.com/watch?v=WgYlAWyklwo

#18 Head_DNB

Head_DNB

Aż Admin Go Lubi

• Przyjaciele forum
  • 2325 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 11 maj 2012 - 23:51

11. W przypadku zwierząt brykających możesz spróbować zdjęć seryjnych. Nie bój się robić wielu zdjęć. Ja zwykle z zoo przynoszę 500 - 1000 zdjęć, z czego wybieram ok. 10 - 20.

Nie proponuje takie sposobu bo można szybko migawkę zużyć.(1000 zdjęć z zoo ? ) A masz d5100 a nikon niestety gwarancji na migawkę nie daje. :( Ja raczej próbowałbym wyczekać jakiś fajny moment.

Przypomniał mi się pewien dowcip jak na defiladzie stało dwóch fotografów młodzian z cyfrówką i staruszek z analogiem.
Przeszło wojsko orkiestry defilada . Młodzian krzyczy zrobiłem 2000 zdjęć będę miał z 20 dobrych! na to staruszek a ja 36 i wszystkie dobre :):)
i tym optymistycznym akcentem....
Na chwile tu jestem tylko na chwile ......

#19 wercio

wercio

• Użytkownik
  • 1165 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2012 - 01:16

Migawka w D5100 jest obliczona na 100 tys. cykli pracy. Trzeba by wychodzić przez dwa lata co tydzień do zoo, żeby zrobić te 100 tys. zdjęć. Wymiana migawki to ok. 600 - 800 zł. Zwierzęta są nieprzewidywalne i szybkie. Człowiek nie ma szans uchwycić często najlepszego momentu, wtedy przydaje się tryb seryjny.

#20 Marcolini

Marcolini

Aż Admin Go Lubi

• Moderatorzy
  • 7215 postów
  • LokalizacjaKraków
  • SprzętCanon / Nikon / Yashica

Napisano 12 maj 2012 - 05:27

DZięki bardzo za podpowiedzi :) ale czekam jeszcze na filtr polaryzacyjny bo będzie mi potrzebny jeśli będę chciała robić zdjęcia przez szybę bo bez tego filtru to pewnie przez szybę nie wychodziłyby dobre zdjęcia .

Wychodzą - tylko trzeba wiedzieć jak :) Jak znajdziesz "czysty" kawałek szyby - obiektyw "opierasz" o szybe i robisz zdjęcia - CPL sie przydaje, jak masz odbicia w tej szybie, ale to tez zalezy od kilku czynnikow, o czym dowiesz sie robiąc zdjęcia. Samo założenie filtra nie rozwiąże problemu.

"Przestań robić zdjęcia, zacznij tworzyć fotografię"

Kupno fotoaparatu nie czyni cię fotografem. Stajesz się jedynie posiadaczem fotoaparatu :)

#21 Alakam327

Alakam327

Nijaki

• Użytkownik
  • 50 postów
  • SprzętNikon d5100

Napisano 12 maj 2012 - 12:02

No niestety mam kita chciałabym mieć inne szkło tylko nie wiem które pasuje do mojego nikona ,czy 50mm 1/8 pasuje , ale cóż muszę poczekać .KIedyś dawno temu byłam w zoo i miałam aparat fujifix (nie pamiętam jaki typ ) i zdjęcia jakoś wyszły więc nawet moim kitem da się zrobić zdjęcia w zoo ,spróbujemy zobaczymy :)

#22 Kylo200

Kylo200

• Użytkownik
  • 1228 postów
  • LokalizacjaRadom
  • SprzętCanon 50d , kit 18-55mm,70-210 f/4

Napisano 12 maj 2012 - 15:03

Da się oczywiście. Ostrzegam tylko, że prawdopodobnie będziesz rozczarowana ;) Większość zwierząt jest zbyt daleko by pstryknąć coś sensownego.
www.youtube.com/watch?v=WgYlAWyklwo

#23 Alakam327

Alakam327

Nijaki

• Użytkownik
  • 50 postów
  • SprzętNikon d5100

Napisano 12 maj 2012 - 18:38

No dobra to proszę tak na szybciutko jakie szkiełko najlepiej jasne 1/8 z dłuższą ogniskową -do fotografowania zwierząt z odległości,np w zoo i nie tylko ,do krajobrazów ,do portretów itp.. pasowałoby do mojego Nikona d5100 ,może uda mi się kupić na ebayu ... :)

#24 boratom

boratom

• Administratorzy
  • 1449 postów
  • SprzętCanon 50D

Napisano 12 maj 2012 - 19:39

(...) na szybciutko jakie szkiełko najlepiej jasne 1/8 z dłuższą ogniskową -do fotografowania zwierząt z odległości,np w zoo i nie tylko ,do krajobrazów ,do portretów itp.. pasowałoby do mojego Nikona d5100 ,może uda mi się kupić na ebayu ... :)

Dołączona grafika

Tak trudno poszukać? Nie wiem czy znajdziesz coś dłuższego od NIKKOR 85 mm f/1.8 AF-S
Może niektórym wyda się to dziwne, ale po za siecią też istnieje życie...  ;)
Forum fotograficzne
REGULAMIN

#25 GreenEvil

GreenEvil

• Użytkownik
  • 1231 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Zielonka
  • SprzętCanon 7D

Napisano 12 maj 2012 - 20:33

Dobrze by bylo, zeby to szkielko jeszcze gotowalo i rano parzylo kawe :lol:

Alakam327 masz pojecie ile musialoby wazyc szklo 18-200 o jasnosci okolo 1.8? (o cenie nie wspomne) ?
C7D + C17-55/2.8 + C50/1.8 + C70-200/2.8 + SMC Takumar 50/1.4 + EXx2 + soligor 135/2.8 + mieszek macro :D
BAZA DANYCH O ZAGUBIONYCH/ZNALEZIONYCH ZWIERZAKACH

#26 Alakam327

Alakam327

Nijaki

• Użytkownik
  • 50 postów
  • SprzętNikon d5100

Napisano 12 maj 2012 - 21:13

Ten NIKKOR 85 mm f/1,8G jak pisze to krótki teleobiektyw jest doskonały do portretów ,więc nie wiem czy też sprawdzałby się do krajobrazów i jak wyżej pisałam ..

#27 gnysiu

gnysiu

Aż Admin Go Lubi

• Użytkownik
  • 2499 postów
  • SprzętCanon

Napisano 12 maj 2012 - 21:15

200/1,8 można kupić, tyle że pod Canon'a :)
Wracając do tematu. Nie ma co wydziwiać narazie - po prostu idź do ZOO z tym co masz, a po powrocie sama zobaczysz czego tak naprawdę Ci brakowało - ogniskwej, jasności, ostrości czy nie wiem czego jeszcze. Opanuj jedynie ustawienia na Tv i tyle, ewentualnie korektę Ev, bo może się przydać w miejscach gdzie będzie cień i nasłonecznione miejsca.

EDIT: Do ZOO to bym raczej w zoom'em szedł, stałkę wziął jako drugi obiektyw.
Jaki masz właściwie ten KIT'owy obiektyw? 18-55, czy 18-105mm?

#28 wercio

wercio

• Użytkownik
  • 1165 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2012 - 21:27

Nie ma uniwersalnego obiektywu do wszystkiego. Napisałem jaki magazyn obiektywów taszczę ze sobą do zoo. Można oczywiście skompletować lepszy, ale to już jest worek pieniędzy i wózek do wożenia. Z tańszych obiektywów to tylko nikkor 70-300 VR.

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii