Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w obróbce PS5- rozmycie tła

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 madegirl

madegirl

Debiutant

• Użytkownik
  • 74 postów
  • Sprzętcanon 550d

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:03

Witam dodaję zdjęcie które nie do końca mnie zadowala- chodzi mi o rozmycie tła. Nie za ładnie mi to wyszło, niestety próbowałam kilka razy obrabiać w ps5 i za każdym razem powstaje taka smuga wokół jasnych krawędzi. Próbowałam walczyc z tym na kilka sposobów. Dodaję zdjęcie przed i po obróbce. Zależy mi na nim więc jeśli ktoś jest w stanie zrobić lepsze rozmycie bardzo prosiłabym o pomoc.

Załączone miniatury

• IMG_8584 kopiaa.jpg
  • IMG_8584a.jpg

#2 SoA II

SoA II

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 756 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:12

A czym rozmywane?

#3 madegirl

madegirl

Debiutant

• Użytkownik
  • 74 postów
  • Sprzętcanon 550d

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:26

plugin Alien Skin Bokeh- niestety na obiektyw jeszcze mnie nie stać chociaż zbieram :)

#4 SoA II

SoA II

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 756 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:49

No to zaznacz i rozmyj Gaussian Blur, najprostsza metoda.

#5 Mogway

Mogway

Aż Admin Go Lubi

• Przyjaciele forum
  • 5367 postów
  • LokalizacjaZ-ść
  • Sprzętsamsung L700

Napisano 12 kwiecień 2012 - 18:16

Albo rozmycie soczewkowe

#6 SoA II

SoA II

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 756 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 18:33

Tak swoją drogą to nie sądziłem że Bokeh może taką popelinę odwalić...hmmm
Czym zaznaczyłaś to tło?

#7 madegirl

madegirl

Debiutant

• Użytkownik
  • 74 postów
  • Sprzętcanon 550d

Napisano 12 kwiecień 2012 - 21:21

Używając filtrów oferowanych przez photoshopa ( gausowskie czy soczewkowe) nie uzyskam takiego bokehu jak za pomoca pluginu Alien skin. Używając aliena zawsze robię to w ten sam sposób ( może źle? ) robię maskę warstwy i zamazuję miejsca które chcę aby były rozmyte. I najbardziej przeszkadzają mi te smugi wokół jasnych obiektów ( w tym przypadku wokół parasolki i twarzy, w niektórych miejscach sukienka. Na tym zdjęciu są one mniej widoczne ponieważ w okół zarysu postaci klonowałam fragmenty rozmycia na których nie było smug i "zalepiałam" nimi te nieładne smugi. W załączniku zdjęcie na którym widać o co mi chodzi

Załączone miniatury

• IMG_8584a.jpg

#8 Mogway

Mogway

Aż Admin Go Lubi

• Przyjaciele forum
  • 5367 postów
  • LokalizacjaZ-ść
  • Sprzętsamsung L700

Napisano 12 kwiecień 2012 - 21:30

To Twoje rozmycie polega na poruszeniu obrazu. Nie robiłem tego ale tak sobie spekuluję. Mogłabyś wyciąć ze zdjęcia postać, potem rozmyć to co zostało, a następnie wkleić postać z powrotem.

#9 SoA II

SoA II

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 756 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 21:32

Podstawy Photoshopa
http://www.youtube.com/watch?v=xGbaA90sIqk&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=RUAB_7bK0JM&feature=player_embedded

#10 madegirl

madegirl

Debiutant

• Użytkownik
  • 74 postów
  • Sprzętcanon 550d

Napisano 13 kwiecień 2012 - 12:32

dzięki za filmiki- pomocne! Daje plusika

#11 Gość - Patra

Gość - Patra
  • Guests

Napisano 13 kwiecień 2012 - 13:32

A na przyszłość z rozmyciem tła zamiast kombinować potem z PS to łatwiej przy robieniu zdjęcia pokombinować z małą przesłoną i dobraniem małej głębi ostrości.

#12 madegirl

madegirl

Debiutant

• Użytkownik
  • 74 postów
  • Sprzętcanon 550d

Napisano 13 kwiecień 2012 - 13:59

Tak masz rację, rozumiem i nie jestem laikiem w tym temacie- a jedyną przeszkoda jest za słaby obiektw przez który nie uzyskuję zadowalającej głębi, dlatego ratuje się Alienem. Poniżej dla ciekawych zamieszczam zdjęcie w którym skorzystałam z porady zamieszczonej w filmiku. Różnica jest widoczna. Dzięki jeszcze raz:)

Załączone miniatury

• IMG_8584a.jpg

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii