Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do fotografii ślubnej

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 majena

majena

Nijaki

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 14:27

Dopiero zaczynam swoj? przygod? z fotografi? ?lubn?, dlatego te? potrzebuj? dokupi? nieco sprz?tu. W domu mam d70 i d3100 ale chc? kupi? lustrzank? pe?noklatkow? i obiektywy.
1) Czy warto czeka? na d800 i do?o?y? nieco wi?cej kasy, czy te? najlepiej kupi? d700?
2)Chc? kupi? 3 obiektywy do aparatów. Rozumiem, ?e najlepiej zainwestowa? w aparaty dedykowane do pe?nej klatki, bo w razie czego mo?na je podpi?? pod niepe?noklatkowe. Jakie obiektywy warto kupi? w miar? rozs?dnej cenie? Potrzebne mi s?: rybie oko, teleobiektyw i standardowy. Czy to odpowiedni dobór obiektów do fotografii ?lubnej? Zastanawia?am si? nad nast?puj?cymi:
- Sigma 15 mm f/2.8 EX DG Fisheye lub Sigma 10 mm f/2.8 EX DC FISHEYE HSM
- Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG HSM lub Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM
- Sigma 70-200 mm f/2.8 EX DG APO OS HSM
Ceny s? rozs?dne ale czy faktycznie te szkie?ka s? dobre i czy warto je kupi? w perspektywie fotografii ?lubne?
3) Rozumiem, ?e przy pod??czeniu obiektywu pe?noklatkowego do aparatu niepe?noklatkowego ró?nica b?dzie jedynie w d?ugo?ci ogniskowej (przelicznik 1,5). A jak si? ma sytuacja odwrotna? Co je?li pod??cze obiektywy niepe?noklatkowe do pe?noklatkowych aparatów? Czyta?am o du?ym winietowaniu itd. Czy maj?c w domu aparaty d70 i d3100 a w planach zakup d700 lub d800 jest sens kupowa? obiektywy niepe?noklatkowe?
4) Czy ten teleobiektyw - Sigma 70-200 mm f/2.8 EX DG APO OS HSM - nadaje si? do ?adnych zdj?? detali czy lepiej dodatkowo kupi? jaki? macro?

Z góry dzi?kuj? za pomoc! :)

#2 rev

rev

Stary wyga

• Użytkownik
  • 5497 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 14:52

3) pewnie si? nie da i b?dzie winieta jak diabli w Nikonie (w Canonie po prostu nie wejdzie i nie da lustru klapn??)
o lampie pomy?l
o ró?nicach D800 vs D700 sie nie wypowiem bo nie mam poj?cia, poszukaj googla,
pewnie nikt tu nie ma D800 wi?c wypowiedzi bazowane na forach lepiej nie powiela?, lepiej poszukaj in inglisz tam gdzie ludzi sta? na to i oni mo?e co? powiedz? wi?cej o szumach i o szybko?ci i ewentualnych problemach lub zaletach

#3 marcinkowsky

marcinkowsky

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 870 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 15:01

3) pewnie si? nie da i b?dzie winieta jak diabli w Nikonie (w Canonie po prostu nie wejdzie i nie da lustru klapn??)
o lampie pomy?l
o ró?nicach D800 vs D700 sie nie wypowiem bo nie mam poj?cia, poszukaj googla,
pewnie nikt tu nie ma D800 wi?c wypowiedzi bazowane na forach lepiej nie powiela?, lepiej poszukaj in inglisz tam gdzie ludzi sta? na to i oni mo?e co? powiedz? wi?cej o szumach i o szybko?ci i ewentualnych problemach lub zaletach

Albo po prostu id? do sklepu, pomacaj i zobacz co, jak i z czym si? je. :)

#4 Grimes

Grimes

Wujek Google

• Administratorzy
  • 7027 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 15:01

1. Nie wiem czy warto. D700 to dobry korpus i 2-3 tys ta?szy od D800. D800 da si? juz kupi?.
2. Obiektywy nawet jako tako daj? rad?. Nie s? to systemowe szk?a i troch? mog? odbiega? jako?ci? od Nikkorów, ale nawet si? sprawdzaj?, o ile lubisz zoomy i godzisz si? na ciemniejsze szk?o. Jak chcesz lepsz? jako??, to we? sobie zamiast 24-70 np Nikkora 35 f/2, Nikkora 50 f/1,4 i Nikkora 85 f/1,8. Wi?cej przek?adania, ale ja?niejsze i ostrzejsze. Sigma 70-200 da sobie rad?, ale to nie szk?o do macro. Jak chcesz robi? same obr?czki itp, to trzeba zainwestowa? w szk?o macro, np Nikkora 60.
Lampa b?yskowa- bez niej nie startuj, bo jest bardzo potrzebna. Styknie SB700.
3. Jak wy?ej- nie bardzo si? nadaj? pod pe?n? klatk?. Odwrotnie nie ma problemu.
Do tych korpusów co masz posiadasz ju? jakie? szk?a? D3100 mo?esz z powodzeniem wykorzystywa? w dalszym ci?gu. Ma fajna matryc? i sobie poradzi.
Może to jej urok. Może to Photoshop :P
Tu lajkować!
Zobacz fotoblog
Ja też chcę pare plusików do lansu, więc jak pomogłem, wciśnij :)

#5 majena

majena

Nijaki

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 15:08

Mam ju? Nikkora 18-70 f/3.5-4.5 i 50 f/1.8 Lampe te? ju? mam :)

#6 SoA II

SoA II

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 756 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 15:15

Grubo, a? ?al ?e nie mam nic z tego na sprzeda? aktualnie :D
Na D800 szkoda kasy, teraz mo?na dosta? ma?o ?miganego D700 za 5000 z?, czyli w cenie D800 kupisz ca?y zestaw w zasadzie.
Ja bym raczej kupi? szk?o UWA zamiast tego fisza, to trudne w u?yciu szkie?ko a i zastosowa? za wiele nie ma, mo?na dokupi? jak si? interes b?dzie naprawd? kr?ci? bo wtedy nie ?al trzyma? co? co si? z torby wyjmie 5x do roku ;)
Lampa jak najbardziej, ale zamiast SB-700 zdecydowanie wola?bym SB-800, sprawdzona w bojach konstrukcja o LP 56 zamiast ~35 w SB-700.
Zdj?cia detali chyba nie b?d? a? tak cz?sto robione ?eby warto by?o szk?o do makro kupowa?, 24-70 ma jak?? tam funkcj? makro która do obr?czek wystarczy, no chyba ?e b?dziesz chcie? pokaza? jakie sk?pirad?o z PM ?e kupi? obr?czki próby 333 :P

#7 Grimes

Grimes

Wujek Google

• Administratorzy
  • 7027 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 15:32

S?k w tym, ?e SB800 juz si? nie kupi nowej, wi?c pozostaje SB700 lub SB900/910. Ja ?migam wszystko SB600 i w sumie wystarcza. SB700 tym bardziej styka, chocia? wiadomo. Jak jest mo?liwo??, mo?na do?o?y?. Przy szerokim bym pomy?la?, czy nie kupi? do D3100 Tokiny 11-16 f/2,8 a reszta szkie? pod pe?n? klatk?.
Ja robi? obr?czki Sigm? 18-50 i jej funkcja macro nie wystarcza, ?eby zmie?ci? ?adnie obr?czki w kadrze bez cropowania. Dlatego cz??ciej do tego u?ywam szk?a macro pod Canonem.
Tu lajkować!
Zobacz fotoblog

#8 majena

majena

Nijaki

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 15:43

Ja bym raczej kupi? szk?o UWA zamiast tego fisza, to trudne w u?yciu szkie?ko a i zastosowa? za wiele nie ma, mo?na dokupi? jak si? interes b?dzie naprawd? kr?ci? bo wtedy nie ?al trzyma? co? co si? z torby wyjmie 5x do roku ;)

A jaki UWA polecasz :)

#9 Twelvii

Twelvii

Stały bywalec

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 1313 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 19:51

Mam ju? Nikkora 18-70 f/3.5-4.5 i 50 f/1.8 Lampe te? ju? mam :)

To ju? masz sprz?t :) a jak z do?wiadczeniem i praktyk??

#10 Zbigz

Zbigz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 932 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 10:39

- Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG HSM lub Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM
Przypadkiem 17-50 Sigmy nie jest na DXa ? Na pewno lepsze wykonanie obiektywu ni? 24-70, ale raczej nie pod FF.
24-70 to w miar? dobry obiektyw. Sugeruj?c si? testami na optycznych nie by?em zadowolony. Tamron 24-70 który ma powsta? raczej ciebie nie zadowoli co do pr?dko?ci i g?o?no?ci. HSM to HSM.
Olympus SP-560> Nikon D5000 + Nikkor 18-55 VR > Tamron 17-50 VC > Nikkor 35mm 1.8G

#11 Mogway

Mogway

Stary wyga

• Użytkownik
  • 5388 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 12:29

Tamron 24-70 który ma powstać raczej ciebie nie zadowoli co do prędkości i głośności. HSM to HSM.

Czy mowa o tamronie:Tamron SP 24-70 mm f/2.8 Di VC USD? Jeżeli tak to zadowoli on każdego fotografa ślubnego.

#12 SoA II

SoA II

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 756 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 14:10

hehe, nie by?o testu na Opacznych to kolega Zbig nie bardzo wie o czym mowa :D

#13 Grimes

Grimes

Wujek Google

• Administratorzy
  • 7027 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 15:01

No też mi się tak wydaje ;)
Podobnie jak z jakością wykonania 24-70 kontra 17-50.
Różnica w cenie szkieł to prawie 2 tysiące, więc różnica w jakości też jest ;)
Ostatnimi czasy kolega kupił Sigmę 24-70 pod Sony i muszę przyznać, że szkiełko sobie radzi :)
Tu lajkować!
Zobacz fotoblog

#14 Zbigz

Zbigz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 932 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 15:20

hehe, nie było testu na Opacznych to kolega Zbig nie bardzo wie o czym mowa :D

24-70 będzie alternatywą dla 28-75 i połączeniem z 17-50 VC tylko że dla pełnej klatki.
28-75 zrobił furorę ale myślę że będzie lepszy od 24-70 sigmy, ale z jednym mankamentem, a w sumie kilkoma. Pewnie głośny, słabo trafiający w cel no i oczywiście nie będzie demonem szybkości.
Olympus SP-560> Nikon D5000 + Nikkor 18-55 VR > Tamron 17-50 VC > Nikkor 35mm 1.8G

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii.