Skocz do zawartości

Zdjęcie

WiDoK pstryczki z wodą w tle

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2164 odpowiedzi w tym temacie

#2157 dogson1

dogson1

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 5839 postów
  • LokalizacjaIE
  • SprzętS

Napisano 06 grudzień 2017 - 00:08

Fajnie kontrasty powychodziły. Warunki nie były złe, ciekawe niebo uratowało sytuację ;)

Takie warunki trafiają się tu rzadko i ciężko je upolować z reguły jest tu pochmurnie wieje i pada nie jest tak że sobie jedziesz na zachód i dostajesz to co byś chciał - kilka podejść to norma a i tak widzisz ze nie można mieć wszystkiego - mimo to mam taką cicha nadzieję że zdjęcie gdzieś się ukaże w swoim czasie i rozwieja się historie o nie doświetlonym dole i braku światła na ścianie - może tego nie zauważa :p

#2158 QubaKpl

QubaKpl

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 790 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • SprzętNikony

Napisano 13 grudzień 2017 - 21:06

woo ale niebo się przytrafiło ;D fajny warneczek, do łączenia expo polecam panel RayaPro

Zapraszam na moją strone -> http://kubakoziol.pl

#2159 dogson1

dogson1

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 5839 postów
  • LokalizacjaIE
  • SprzętS

Napisano 05 styczeń 2018 - 19:35

Muszę pomyśleć nad tym panelem i pouczyć przede wszystkim - no trafiło się długo polowalem i udało się zgrać światło z moją wizyta tam - mam pytanko co do zdjęć z moraw byłeś tam może że Janem Sieminski bo podobne miejscówki prezentujecie - nie znam Jana ale jego kolegów którzy tu mieszkają i czasem razem jezdzimy

Użytkownik dogson1 edytował ten post 05 styczeń 2018 - 19:40

#2160 nitroactive

nitroactive

Antysystemowiec

• Zwycięzcy
  • 3632 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 23:26

tak że sobie jedziesz na zachód i dostajesz to co byś chciał

Ot  tradycyjny ból każdego pejzażysty. Planujesz, organizujesz, wstajesz nad ranem, a na końcu doopa :D

Niemniej jak już się poszczęści to daje kopa na kolejne wyprawy

Krajobraz Różności
Toivo jää, tie rakkauteen. Tie syvään vaupauteen.

#2161 dogson1

dogson1

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 5839 postów
  • LokalizacjaIE
  • SprzętS

Napisano 05 styczeń 2018 - 23:46

Ot  tradycyjny ból każdego pejzażysty. Planujesz, organizujesz, wstajesz nad ranem, a na końcu doopa :D
Niemniej jak już się poszczęści to daje kopa na kolejne wyprawy

Generalnie jest tak że wtedy kiedy nie mogę jechać bo jestem zajęty to wtedy jest dobrze i patrzę w niebo jakby to było dobrze dziś a kiedy mam czas jechać to oczywiście nie ma światła :) np ostatnio 5 dni miałem wolne tak się szykowalem i nic lepiej było zostać w domu i się nie denerwować :)

#2162 doors

doors

Stary wyga

• Zwycięzcy
  • 3894 postów
  • Lokalizacja3 km od miejsca znalezienia Neandertalczyka
  • Sprzętniszowy
  • FotoRing:Zawodowiec

Napisano 06 styczeń 2018 - 09:23

Czasami pech, a czasami wina braku wyobrazni. A czasami jedno i drugie. Niedawno, chyba z dwa albo trzy miesiace temu, poniewaz zapowiadali piekna sloneczna pogode, postanowilem wybrac sie do miasta i zrobic pare juz wczesniej zaplanowanych zdjec architektonicznych. Bedac w miescie ani Slonca, ani niebieskiego nieba sie nie doczekalem. O dziwo chmur tez nie bylo widac. I tak wrocilem po kilkogodzinnym czekaniu do domu bez zaplanowanych zdjec. To byl pech. W domu jak zonka wrocila z pracy, pozalilem sie jej. A ona opowiedziala mi, ze w radiu mowia o jakims rzadko spotykanym zjawisku, ze piasek z Sahary plus pozary w Portugalii spowoduja w danym dniu wyjatkowo piekny zachod Slonca. Wygladam przez okno i rzeczywiscie Slonce pomaranczowe, nie razace w oczy. Szybko do kompa i sprawdzam, o ktorej nastapi zachod. Za 1,5 godziny. Do miejsca, ktore nadawaloby sie na zrobienie zdjecia mialem godzine piechota. Nie zwlekajac, mimo zmeczenia przedpoludniowa wyprawa do miasta, zarzucilem plecak i statyw na plecy i ruszylem. W drodze z zachwytem obserwowalem Slonce. Bylo coraz wieksze, coraz piekniejsze. Jednak na dziesiec minut przed dotarciem do celu, wychodzac ponownie na odkryty teren, Slonca juz nie znalazlem. Logiczne. Im nizej, tym wieksza warstwa piasku nas dzieli...Nie pomyslalem. To byl wlasnie brak wyobrazni.

Dobre zdjecie krajobrazowe nadaje sie na widokowke, bardzo dobre rzadko...

Zasady kompozycji zeby zlamac, trzeba najpierw poznac.

Nie ta matryca jest lepsza, ktora ma lepsza rozdzielczosc, ale ta, ktora mniej szumi.

#2163 jurekp

jurekp

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 560 postów
  • LokalizacjaBrama Bieszczad
  • SprzętCanon EOS 50d + EOS 5d mk3

Napisano 06 styczeń 2018 - 22:40

doors  to miałeś pechowy dzień

#2164 nitroactive

nitroactive

Antysystemowiec

• Zwycięzcy
  • 3632 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 22:11

Generalnie jest tak że wtedy kiedy nie mogę jechać bo jestem zajęty to wtedy jest dobrze i patrzę w niebo jakby to było dobrze dziś a kiedy mam czas jechać to oczywiście nie ma światła

Mam to samo...

Krajobraz Różności
Toivo jää, tie rakkauteen. Tie syvään vaupauteen.

#2165 QubaKpl

QubaKpl

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 790 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • SprzętNikony

Napisano 09 styczeń 2018 - 15:48

Muszę pomyśleć nad tym panelem i pouczyć przede wszystkim - no trafiło się długo polowalem i udało się zgrać światło z moją wizyta tam - mam pytanko co do zdjęć z moraw byłeś tam może że Janem Sieminski bo podobne miejscówki prezentujecie - nie znam Jana ale jego kolegów którzy tu mieszkają i czasem razem jezdzimy

tak byłem wtedy z Jankiem ;)

Zapraszam na moją strone -> http://kubakoziol.pl