Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kodak EasyShare Z812 IS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 bezrobotny

bezrobotny

Debiutant

• Użytkownik
  • 152 postów
  • LokalizacjaDomowisko

Napisano 20 październik 2007 - 10:06

Opis produktu
Kodak EasyShare Z812 IS to wysokiej klasy aparat przeznaczony dla ambitnych i wymagaj?cych fotoamatorów. Posiada matrycę o rozdzielczo?ci 8.2 miliona pikseli, 12-krotny zoom optyczny o ogniskowej 36-432 mm (ekwiwalent dla małego obrazka), optyczny stabilizator obrazu IS oraz system detekcji twarzy (do 10 w kadrze). Aparat rejestruje filmy w rozdzielczo?ci HD (1024x720 pikseli, 30 kl/sek), z dĽwiękiem stereo.

Perfekcyjn? jako?ć zdjęć gwarantuje zastosowanie matrycy CCD o rozdzielczo?ci 8.2 miliona pikseli, wspomaganej technologi? obróbki obrazu Kodak Perfect Touch. Przy każdym naci?nięciu przycisku migawki układ przetwarzania kolorów wykonuje natychmiastow?, zaawansowan? analizę informacji o fotografowanej scenerii i poprawia wiele czynników, które decyduj? o jako?ci zdjęcia. Między innymi jest przeprowadzana analiza scenerii pod względem luminancji, odległo?ci i ustawienia fotografowanego obiektu oraz zawartych w kadrze kolorów. Dzięki tym rozwi?zaniom można drukować wyraĽne odbitki o pięknych, żywych kolorach nawet w formacie 30/45 cm. Równie ciekawie prezentuje się wysokiej klasy obiektyw SCHNEIDER-KREUZNACH VARIOGON z 12-krotnym zoomem optycznym o zakresie ogniskowych 36-432 mm (ekwiwalent dla małego obrazka). Tak imponuj?cy zakres pozwala on na swobodne fotografowanie praktycznie wszystkich motywów: od pejzaży i architektury, przez ujęcia portretowe, do zdjęć sportowych i przyrodniczych. Niezwykle istotnym szczegółem konstrukcyjnym jest zastosowanie układu optycznej stabilizacji obrazu IS. Będzie on ogromn? pomoc? przy fotografowaniu przy najdłuższej ogniskowej. Z812 IS w normalnym trybie wykonuje zdjęcia w zakresie czuło?ci 64-1600 ISO, ale przechodz?c w tryb wysokiej czuło?ci, mamy do wyboru nawet ISO 3200. Takie parametry na pewno uciesz? miło?ników fotografowania w zastanym ?wietle, bez użycia flasha. Oczywi?cie w każdej chwili możemy skorzystać z wbudowanej lampy błyskowej o zasięgu do 7.8 m. Co ważne, lampa redukuje tzw. efekt czerwonych oczu, co pozwala unikn?ć pracochłonnych korekt w komputerze.

Z812 IS posiada pełny zakres możliwo?ci nastawiania ekspozycji. Od trybu automatycznego, poprzez inteligentne programy tematyczne, 16 programów tematycznych (m.in. portret, sport, krajobraz, nocny krajobraz, nocny portret, kwiat, zachód słońca, cień, ?wiatło ?wiecy, dyskrecja/muzeum, autoportret, tekst, plaża, ?nieg, fajerwerki, dzieci), preselekcję czasu, preselekcję przysłony, po tryb manualny. W ten sposób fotograf może w w 100% wpływać na ostateczny kształt zdjęcia.

Jak przystało na nowoczesny aparat, Kodak EasyShare Z812 IS wyposażono w zaawansowany system rozpoznawania twarzy. Aparat potrafi zidentyfikować aż do 10 twarzy znajduj?cych się w kadrze, ustawić na nie ostro?ć i dobrać wła?ciw? ekspozycję.

Kodak EasyShare Z812 IS jest wymarzonym aparatem dla osób, które oprócz zdjęć często rejestruj? filmy. Aparat oferuje zapis w rozdzielczo?ci HD (1024x720 pikseli, 30 kl/sek.), z dĽwiękiem stereofonicznym. Zastosowany algorytm kompresji MPEG-4 umożliwia nagrywanie dłuższych filmów, które zajmuj? mniej pamięci. Dane s? zapisywane na kartach pamięci SD, SDHC lub MMC. Z812 IS posiada także 32 MB pamięci wbudowanej. Aparat jest kompatybilny ze standardem PictBridge, co oznacza, że zdjęcia można drukować bez użycia komputera, bezpo?rednio na drukarce zgodnej z PictBridge. Do przegl?dania zdjęć i filmów oraz podgl?du w czasie fotografowania służy wyraĽny wy?wietlacz LCD o przek?tnej 2.5 cala i rozdzielczo?ci 230 000 pikseli z 5-stopniow? regulacj? jasno?ci. Duże wymiary ekranu ułatwiaj? korzystanie z menu aparatu. Obraz jest dobrze widoczny nawet gdy fotografujemy przy do?ć mocnym ?wietle. Aparat jest zasilany bateri? litow? CRV3, 2 akumulatorkami AA lub opcjonalnym zasilaczem sieciowym. W zestawie z Z812 IS otrzymamy także wszechstronne oprogramowanie Kodak EasyShare.

Cechy charakterystyczne:

Matryca CCD o rozdzielczo?ci 8.2 miliona pikseli, która pozwala na uzyskanie doskonałej jako?ci odbitek w formacie 30x45 cm.
Obiektyw SCHNEIDER-KREUZNACH VARIOGON z 12-krotnym zoomem optycznym o zakresie ogniskowych 36-432 mm (ekwiwalent dla małego obrazka).
Optyczna stabilizacja obrazu.
Makro: od 12 cm.
Technologia Kodak Perfect Touch.
System rozpoznawania twarzy.
Wysoka czuło?ć: do 1600 ISO w maksymalnej rozdzielczo?ci, 3200 ISO przy 2.2 MP.
Rejestracja filmów w rozdzielczo?ci HD 1024x720 pikseli (30 kl/sek.), z dĽwiękiem stereo.
Duży wy?wietlacz LCD o przek?tnej 2.5 cala i rozdzielczo?ci 230 000 pikseli.
No?nik danych: karty SD, SDHC, MMC, 32 MB pamięci wewnętrznej.
W zestawie z aparatem wszechstronne oprogramowanie Kodak EASYSHARE.

#2 Gość -

Gość -
  • Guests

Napisano 19 październik 2008 - 12:49

Może mi kto? wyja?nić co z tym aparatem jest nie tak? A dokładnie z jego zasilaniem... w opisie pisze, że można go zasilać bateriami AA. Wsadziłem 2xAA Sony 2500mAh i starczaj? one na... 15 zdjęć? Baterie nowe, dobrze sformatowane...

#3 michal

michal

Aż Admin Go Lubi

• Przyjaciele
  • 1764 postów
  • LokalizacjaVorkambr
  • SprzętD80, 35/1.8, 50/1.4,18-200/3.5-5.6

Napisano 19 październik 2008 - 13:08

mhm. dziwna sprawa, a innymi akumulatorkami próbowałe? pykać?

ja nie znam się na fotografii, ja to wszystko zmyślam, tak po prostu...

#4 Gość -

Gość -
  • Guests

Napisano 19 październik 2008 - 21:42

Sorry, zaszł? mała pomyłka. Nie zauważyłem, że w tym temacie nie ma cyferki "6".
Model mojego aparatu to Kodak EasyShare Z8612 IS. Niestety nie ma tego modelu w tym dziale.... w każdym razie tak, próbowałem na innych aku o tej samoej pojemno?ci. To samo, a nawet gorzej, bo podziała chwilę i pada. Sprawdzałem nie tylko inne baterie, ale i inny egzemplarz tego modelu u znajomej.
Na jednej ze stron znalazłem, że na bateriach AA powinno się robić do 200 zdjęć...

#5 JeDkErKa

JeDkErKa

Nijaki

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Lokalizacjatomaszów lubelski

Napisano 28 listopad 2008 - 20:12

Witam! mam pytanie co do tego modelu Kodak. Jest napisane, że jest funkcja - wykrywania twarzy tylko czy mógłby mi ktos powiedziec gdzie t? funkcje mozna znalezc???chodzi mi o tę funkcje gdzie aparat sam wykywa twarz.

#6 Gość -

Gość -
  • Guests

Napisano 29 listopad 2008 - 10:17

Aparat wykrywa twarz na trybie AUTO. Wystarczy "wycelować" w twarz i po chwili aparat sam powinien j? wykryć.

#7 etom

etom

Nijaki

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 styczeń 2009 - 02:51

Może mi kto? wyja?nić co z tym aparatem jest nie tak? A dokładnie z jego zasilaniem... w opisie pisze, że można go zasilać bateriami AA. Wsadziłem 2xAA Sony 2500mAh i starczaj? one na... 15 zdjęć? Baterie nowe, dobrze sformatowane...

Kodak Z8612 IS (i kilka innych Kodakow) ma napiecie zasilania 3.7V i stad potrzeba uzycia AKU litowo-jonowych, lub baterii CRV3 (jest w zestawie).
Dedykowany do tego aparatu AKU to "kLIC-8000".
Mozna tez uzywac akumulatorkow AA (R6) ale litowych.
Akumulatorki AA alkaliczne ( 2x 1.5V) i NiMH (2 x 1.2V) maja za male napiecie i faktycznie tylko pare fotek mozna na nich zrobic.

#8 Gość -

Gość -
  • Guests

Napisano 17 styczeń 2009 - 11:17

Owszem wszystko się zgadza. Na zwykłych AA, nie tylko można zrobić zaledwie kilka fotek, ale dodatkowo z powodu zbyt małego napięcia same rozładowuj? się w aparacie. Na Allegro na szczę?cie znajduj? się odpowiednie zamienniki orginalnego kLICa 8000 (za ok. 60zł z ładowark?) dzięki czemu nie musimy kupować oryginalnych baterii za 150zł...

#9 etom

etom

Nijaki

• Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 styczeń 2009 - 00:56

Mam ten zamiennik i zrobie na tym AKU tylko ok. 200 zdjec. Dokupie jeszcze oryginal, bo to za malo.

edit:
Zrobilem pare testow tego zamiennika Klic-8000, bo zauwazylem, ze co kolejne ladowanie to wiecej fotek robie - moze komus sie to info przyda ?

Jak pamietam, po pierwszym ladowaniu zrobilem ok. 130 zdjec, ale duzo sie "bawilem aparatem, wiec myslalem ze to dlatego tak malo.
Po 3 czy 4 ladowaniu wyszlo juz ok. 200 zdjec z czego ok. 20-30 z lampa.
Nastepnie bylo ok. 250 ( 40 z lampa) a wczoraj napstrykalem ..... az 606 zdjec w tym 65 z lampa. :D
Za kazdym razem uzywalem wszystkich pradozernych funkcji aparatu - ciagly AF, cigla stabilizacja obrazu, podglad obrazu po zrobieniu zdjecia, dzwieki aparatu i zalaczony ekran LCD.
Wyglada na to, ze dopiero po kilku ladowaniach osiaga pelana "moc".
Jedyny minus - ciasno wchodzi do aparatu i zeby go wyjac, musz uzywac pincety :shock:

#10 ptasiorki

ptasiorki

Nijaki

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Lokalizacjalubomia

Napisano 31 maj 2009 - 10:49

chce kupic akumulatorki do kodaka z812 is-raz juz kupilem akumulatorki AA 2700 1.2V I robie na nich 15 zdiec chcialem kupić akumulatorki co zrobie na nich conajmniej 200 zdięć jednorazowo tylko niewiem gdzie takie można kupić prosze o nazwe tych akumulatorkow :-(
sikora

#11 bob_marley23

bob_marley23

Aż Admin Go Lubi

• Użytkownik
  • 4714 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • SprzętZenit TTL

Napisano 31 maj 2009 - 12:35

miałem kodaka z8612 is więc jest to praktycznie to samo tylko z wizjerem

http://www.e-cyfrowe.pl/kodak-easyshare ... -6224.html

To jest Twoje cudo i jak wyczytałem, pasują tam też baterie cr-v3 i klic-8000 czyli najlepsze i dedykowane baterie do tego aparatu robi on na nich około 200 zdjęć i to na pewno, aparat ten potrzebuje większego zasilania niż 2,4 v które wytwarzają baterie ni-mah. Zarówno cr-v3 jak i kloc-8000 mają moc ponad 3V i większą pojemność przez co będziesz mógł robić więcej fotek pamiętaj, że z fleshem i na dużych zoomacb nigdy tyle nie zrobisz.

Oto linki do tych akumulatorów:

Cr-v3

http://www.allegro.pl/item643265279_kom ... 00mah.html

klic-8000

http://www.allegro.pl/item638871301_kli ... _w_wa.html

Oczywiście to są przykłady możesz inne zamienniki wziąć, pamiętaj i uważaj jednak, że często na aukcjach są sprzedawane baterie crv-3 takie jak były pewnie w zestawie, pamiętaj żeby to był akumulator.

Mam nadzieję, że Ci pomogłem.

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii