Skocz do zawartości

Zdjęcie

COOLPIX S10 - problem ("błąd obiektywu" po upadku)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sqnasan

sqnasan

Nijaki

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2010 - 09:17

Witam!
Jestem posiadaczem aparatu fotograficznego, cyfrowego Nikon COOLPIX S10: Dołączona grafika.
I mam problem, ponieważ ostatnio aparat w futerale upadł mi na ziemię i coś się tam musiało w nim przestawic, bo gdy włączam aparat, to czuję takie jakby wibrację, aż na ekranie pojawia się czerwony napis na białym tle: "Błąd obiektywu" i pod spodem taki wykrzyknik w trójkącie. Moje pytanie brzmi: co jest nie tak w środku? Chciałbym sam wszystko rozebrac i ewentualnie zakupic części do wymiany, ponieważ naprawa byłaby raczej droga (ile mogłaby kosztowac?). Przypuszczam, że zepsuty jest w nim silniczek VR i jest do wymiany, ale i tak proszę o dokładny opis co i jak robic.

#2 darus

darus

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 681 postów
  • LokalizacjaCzeladź

Napisano 21 lipiec 2010 - 20:37

Oddać do serwisu - nie polecam to precyzyjne urządzenie i wymaga specjalistycznych urządzeń do kalibracji więc skontaktuj się z serwisem bo może nie jest aż tak drogo a sam możesz narobić tylko bigosu i zapłacić potem dużo więcej
Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii