Skocz do zawartości

Zdjęcie

COOLPIX S10 - problem ("błąd obiektywu" po upadku)

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sqnasan

sqnasan

Nijaki

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 09:17

Witam!
Jestem posiadaczem aparatu fotograficznego, cyfrowego Nikon COOLPIX S10: Dołączona grafika.
I mam problem, poniewa? ostatnio aparat w futerale upad? mi na ziemi? i co? si? tam musia?o w nim przestawic, bo gdy w??czam aparat, to czuj? takie jakby wibracj?, a? na ekranie pojawia si? czerwony napis na bia?ym tle: "B??d obiektywu" i pod spodem taki wykrzyknik w trójk?cie. Moje pytanie brzmi: co jest nie tak w ?rodku? Chcia?bym sam wszystko rozebrac i ewentualnie zakupic cz??ci do wymiany, poniewa? naprawa by?aby raczej droga (ile mog?aby kosztowac?). Przypuszczam, ?e zepsuty jest w nim silniczek VR i jest do wymiany, ale i tak prosz? o dok?adny opis co i jak robic.

#2 darus

darus

Zaawansowany

• Uzytkownik pełnoprawny
  • 699 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 20:37

Odda? do serwisu - nie polecam to precyzyjne urz?dzenie i wymaga specjalistycznych urz?dze? do kalibracji wi?c skontaktuj si? z serwisem bo mo?e nie jest a? tak drogo a sam mo?esz narobi? tylko bigosu i zap?aci? potem du?o wi?cej
Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.

Nie wiesz jaki kupić aparat, lustrzankę, sprzęt fotograficzny, aparat na komunię czy na gwiazdkę? Dyskutujemy i pomagamy w wyborze, opisujemy aparaty cyfrowe, lustrzanki i kompakty, nowoczesne i kolekcjonerskie. I to nie tylko tak popularnych firm, jak Canon, Nikon, Pentax, Sony czy Panasonic W dziale giełda fotograficzna znajdziesz oferty kupna i sprzedaży sprzętu fotograficznego, wystartowania w konkursie fotograficznym. Fotograficzne forum dyskusyjne to miejsce dla wszystkich wielbicieli fotografii.